Skocz do zawartości
IGNOROWANY

buczenie pompy i piana w zbiorniku wspomagania


eliteraptor

Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj zauwazyłem ze buczy mi pompa wspomagania przy skrecaniu, przy niskich obrotach,w zbiorniku wspomagania piana jak na powie:) i wogole stanu nie ma ponizej minimum,co moze byc pompa magiel,nieszczelność ,?

Edytowane przez eliteraptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy u siebie, ale pojawiają się tylko wtedy gdy temperatura spada poniżej ok. 5oC. Buczenie pompy i spieniony płyn w zbiorniku. Po kilku kilometrach, gdy się wszystko rozgrzeje cisza. Nie ma ubytków płynu. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak i ty. Jak odpalę auto jest ok póki nie nacisnę pedału gazu płyn też nie ubywa ale się pieni . po rozgrzaniu i przejechaniu kilku KM wszystko wraca do normy. Czy to nieszczelność? Może mi koś powiedzieć ja powinna być u mnie pompa wspomagania . chodzi mi o numer

Edytowane przez sławek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sitko w zbiorniczka wyskoczył z swego miejsca ,miałem taki przypadek i też pienił się płyn , tu opisałem:
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/345822-pompa-wspomagania-nagle-zaczela-sie-odzywac-przy-skrecaniuprzeczytaj-zanim-zaczniesz-wymieniac-graty/#entry4721094

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak byc że na wyłonczonym silnik bedzie tak to wygladac ze sitko bedzie na swym miejscu lecz jak sie je ruszy to jest luzne, na włonczonym bedzie gejzer i jak sie je docisnie srubokretem to gejzer ustaje, ogarniesze , jesli to to bedzie, poznasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem piane w zbiorniku jak w pralce odciagnąłem troche płynu strzykawka i wyszło ze sitko lata jak chce, po włożeniu go we własciwe miejsce problem znikł i nie ma sladu babelkow w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, u mnie powodem była nieszczelność w układzie. poluzowana opaska. Po wymianie problem poszedł precz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana w zbiorniku i niepokojący odgłos najprawdopodobniej pompy wspomagania. Mechanik wymienił pompę i była cisza lecz po 3km problem powrócił. Sitka nie ma ponieważ było kiedyś wyciągnięte.

Dlaczego są takie objawy nadal? Płynu nie ubywa tylko się strasznie burzy jakby tam śrubę od motorówki wlozyl... maglownica? Nieszczelności w układzie? Wadliwa nowa pompa?

Edytowane przez dawid93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień zbiorniczek na taki z siatką ...

nie wymienilem :) wymienilem zato pompe, byla nowa i wadliwa, zalozylem uzywke za 150pln i jest wszystko jak byc powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu. Po coś te sitko tam jest. No nic Twoja pompa Twoja kasa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...