Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł komfortu, czy ktoś coś?


KrzysiekSPI

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osób ktore mialy juz doczynienia z modulem komfortu w naszych cackach, na poziomie wiekszym niz trzymanie go w rekach, a dokladniej czy ktos go otwieral i probowal cos sam naprawiac.

Badz osoby ktora takie cos robi zawodowo, poniewaz ja ze swoim mam problem, mimo ze jest suchutki i wyglada jak nowka, jest uszkodzony. Nie dziala oswietlenie wnetrza a dokladniej calej podsufitki, po wyciagnieciu go, potraktowaniem go naprawczym kopniakiem problem ustepuje ale tylko na chwile, oswietlenie wnetrza dziala na pare odpalen auta, nastepnie juz nie dziala. Stawiam ze to wina jakiegos styku, cewki, czegos takiego bo jak go sie "pierd*lnie", to sie naprawia. A ze reszta dziala w samochodzie, bez problemu, podswietlenie nog, zapalniczka, itp itd. To nie chce sie z nim rozstawac i kilkoma zielonymi 100 zlotowymi banknotami. I szukam pomocy w tym temacie.

Wolalbym to zlecic fachowcowi, ale jesli takowy sie nie znajdzie, chcialbym sprobowac sam go naprawic, z moim podstawowym doswiadczeniem jako elektryk:P. Ogarniam miernik, lutownice itp.

Jakies porady? Wskazowki? Przestrogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na zimny lut...

Jeśli masz obycie z lutownicą (oporową) to zaopatrz się w topnik w żelu i przelutuj z jego pomocą wszystko jak leci, albo chociaż okolice złącza kablowego.

Na końcu umyj płytkę z nadmiaru topnika preparatem do czyszczenia obwodów drukowanych i wytrzyj ją do sucha ręcznikiem papierowym.


Obejrzyj na końcu płytkę pod lupą czy nie zrobiłeś gdzieś zwarć.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak stawiam na zimny lut, albo cos nie styka. Gdzies na zagranicznym 4um probowalem czytac o tym problemie to zaznaczona cewka byla na zdjeciu. I tam sie mam zamiar skupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...