Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 ASN temperatura silnika


mat-85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jaka powinna być utrzymywana temperatura silnika W ASNie? mam interfejs podpięty do telefonu i temperatura podczas kręcenia się po mieście oscyluje w rejonie 97-103 stopnie. Wiatrak pracuje już wtedy na pierwszym biegu. Mam nowy termostat i czujnik temperatury. Strzałka temperatury jest wtedy oczywiście jeszcze równo na 90, ale w VAGach to normalne.

Jaką temperaturę utrzymują Wasze ASNy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda posiadam inny silnik bo jest to 2,4 V6 BDV, ale temperatury pracy mam podobne. Z tym, że wentylator włącza się dopiero przy 100 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nic się nie dzieje mi jak polatam po mieście i to pokazuje 97 c a jak było upalnie to i ponad 100 nie bardzo masz się czym przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta temperatura może dojść nawet do 115st.C a wskazówka na szafie wciąż będzie stała pionowo, oznacza tylko to, że silnik (a raczej ciecz chłodząca) osiągnął temperaturę roboczą, którą liczy się od 80st.C :)

U mnie najczęściej waha się w przedziale 100-110st.C

W instrukcji napisano, że nawet jak się wychyli nieco w prawo to nie ma powodu do zmartwień. Dopiero gdy pojawi się ostrzeżenie na FIS-ie należy zacząć działać :hi:

BTW. Moim zdaniem lepiej by było jakby tam był wskaźnik temp. oleju...

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie kiedy włączają się wentylatory w ASN?

mam inne auta z silnikiem benzynowym i tam przy dłuższym postoju lub w korku słychać jak się wentylatory załanczają a w audi cisza

Edytowane przez electonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to praktycznie cały czas chodzą jak silnik się rozgrzeje. Mam silnik o kodzie BGN i jest dodatkowo przystosowany na kraje o podwyższonej temperaturze (PR 8Z6).

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np.wentylatory załączają się jak temp. oscyluje w okolicach 100 -102 stopnie, temperatura 100-105 stopni to norma, a wentylatory są rzeczywiście cichutkie. Na początku zdarzało mi się podnieść maskę żeby sprawdzić czy faktycznie działają ale teraz już się przyzwyczaiłem, ten typ chyba tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz o tej porze roku klima na auto i działają ci wiatraki cały czas? ? O których mówisz?

Wysłane za pomocą Commodore C64

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu Waszych wypowiedzi jestem bardzo zaniepokojony bo w moim 3.0 ASN po odpaleniu silnika i odczekaniu pół godziny na odpalonym wentylatory ani drgną.

przynajmniej jeden ten większy po stronie lewej bo drugi to nie wiem gdzie jest może obok niego bo tam są takie jakby prostokątne listwy i nie widać co jest za nimi

kilka miesięcy temu wymieniony został czujnik tempperatury bo włączały się odrazu przy odpaleniu, a teraz nie włączają się w ogóle a może pół godziny to za krótki czas żeby się włączyły wieczorem przy tych temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli na zegarach masz 90 stopni to raczej jest wszystko ok jest dosc zimno i auto mysle ze nie potrzebuje dodatkowego chlodzenia w postaci wiatraka. co innego w lato. ewentuale podlacz go na krutko i zobacz czy działa ale raczej nie ma takiej potrzeby u mnie teraz przy tej pogodzie tez sie nie załacza nawet w korkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk_89, dzięki

poprostu martwiłem sie bo w tamtym roku miałem podobną sytuację w VW T4 najpierw okazało się że przekaźnik wentylatorów był padnięty a potem że jeden wentylator spalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...