Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrobotanie przy pełnym skręcie kierownicy i dodawaniu gazu


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym sie poradzic poniewaz przy skrecaniu a raczej powolnym toczeniu sie( np skrecie kol max w prawo przy wyjezdzaniu z bramy) czuje takie dziwne szorowanie kol podobne uczucie do tego jakby opona sie slizgala.

Opony mam dobre bo nowe letnie i dzieje sie tak na suchym asfalcie np max skrecenie kol na parkingu w biedronce.

Czego to moze byc wina?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz kilka razy o tym na forum.Nic sie nie przejmuj -ja tez to mam*

wiekszosc z nas ktorzy posiadaja b6 i b7 maja cos *takiego

na mokrym i maxymalnym skrecie to juz w ogole masakra*:decayed:

*Nie masz co szukac przyczyn bo osiwiejesz a pozniej wlosy wypadna a "problem" i tak bedzie.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz kilka razy o tym na forum.Nic sie nie przejmuj -ja tez to mam*

wiekszosc z nas ktorzy posiadaja b6 i b7 maja cos *takiego

na mokrym i maxymalnym skrecie to juz w ogole masakra*:decayed:

*Nie masz co szukac przyczyn bo osiwiejesz a pozniej wlosy wypadna a "problem" i tak bedzie.*

Czyli że co fabryka tak dała i tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uj dziwne.... Zeby tak mialo byc fabrycznie?Ktos jeszcze ma jakies sugestie albo wystepuje to u niego?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma u mnie tez sie tak dzieje ....

Po zalozeniu dystansu na felgi mi przestalo obcierac bo sie troche flega odsunela ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam maly problem bo nie potrafie tego zdiagnozowac do konca ? A mianowicie gdy auto rozpędzi się gdzieś tak mniej więcej od 50 km/h wzwyz zaczyna cos huczec wydaje mi sie ze z prawego kola na poczatku myslalem ze to opona bo juz 6 lat jezdzilem i byly troche juz zuzyte wiec wymienilem ale huczenie zostalo huczy tak przy jezdzie na wprost i przy skrecie w prawo jak skrecam w lewo podczas jazdy huczenie ustaje. Wiem ze mam maly wyciek z maglownicy bo ubywa plyn raz na dwa miesiace musze dolac plyny do ukladu wspomagania. Jesli krece kierownica na postoju nic nie piszczy i nei trzeszczy i nie stuka

Nie wiem czy wymienic lozysko w prawym kole, maglownice bede regenerowal , mysle jeszcze czy to czasem nie pompa od wspomagania lub rolka na alternatorze moze ktos mial podobne obiawy ? zalezy mi na jakies podpowiedzi autem sie wybieram do polski i nie chce zeby cos sie rozjebalo po drodze bo mam 1400 km . Dziekuje pozdrawim jesli nie ten dzial to prosze przeniesc do odpowiedniego. zalezy mi na jakies podpowiedzi od czego zaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAG, Ruville, tańszych nie stosujemy a z tymi co wymieniłem problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy może pomożecie zdiagnozować problem, od kilku dni zauważyłem że przy pełnym/ prawie pełnym skręcie kołami i ruszaniu słychać jakby chrobotanie/przeskakiwanie. Wydaje mi się że jest to odczuwalne nawet na kierownicy.

Występuję to tylko w momencie skrętu kół na maxa i dodaniu gazu, np na parkingu czy przy skręcaniu na skrzyżowaniu o 90 stopni.

Na postoju i kręceniu kierownicą nic się nie dzieje, tylko w momencie dodania gazu.

Może ktoś pomóc zdiagnozować problem?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, da się to jakoś sprawdzić wizualnie? Czy przegub walnięty?


Byłem u diagnosty i nic nie znalazł, mówił że w zawieszeniu wszystko ok. Osłony od przegubów całe.

We wcześniejszym aucie siadł mi przegub to było słychać takie gruchotanie przy skręcie, a tutaj nie gruchota tylko czasami (co np 5-6 sekund jak jeżdżę w kółko) chrobocze i jakby szarpie mocno.

Może coś ze wspomaganiem?

Jeszcze jedna wskazówka, nie wiem czy tak ma być ale jak skręcę kierownice na max to nie odbija z powrotem podczas jazdy tylko auto jedzie cały czas w bok ;) Koła 17 cali 225 szerokość (może to przez szerszą oponę?)

Pomóżcie bo nie wiem co wymienić :(

Edytowane przez leewang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale tylko przy maksymalnym skręceniu w prawo w lewo ten problem nie występuje, raczej to chyba nie jest normalny objaw

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...