Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wezwanie na serwis EA189 (23Q4) DIESEL GATE


skoffice

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Zbig208 napisał:

Zmiany robią tylko w sterowniku silnika. Ja po zmianie nie widzę żadnej różnicy.

Co kraj to obyczaj. Mi już raz fabrykę wklepali. Miałem potem co robić, a nie miałem jeszcze radaru, neonów, itd. Dopóki mnie nie przymuszą, to nie pojadę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojechałem to powiedziałem że mam zakodowane dodatkowe rzeczy i mają tego nie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Zbig208 napisał:

Jak pojechałem to powiedziałem że mam zakodowane dodatkowe rzeczy i mają tego nie zmieniać.

Ja Ci wierzę, ale nie znasz irlandzkich"fachowców".?‍♂️

Zawartość dodana 2 minutes later
15 godzin temu, pablomeg napisał:

Przy okazji wizyty w salonie audi wykonano mi akcjè serwisową. Nie wiem czy to możliwe ale odnoszę wrażenie że poprawiła sìę dynamika. Na temat spalania jest za wcześnie żeby coś stwierdzić. Może faktycznie coś chcący niechcący poprawili. Auto ma ponad 220 tyś. km.

Co za akcję Ci zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Do tego certyfikat zapewniający o tym ,że nie zmieniły sie żadne parametry typu spalanie,moc itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy prywatnej z pracownikiem aso , usłyszałem że nie warto wgrywać nowego programu bo nic dobrego nie wnosi, a potrafią padać wtryskiwacze po tej operacji. Miał 3 takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w serwisie 17 maja w Niemczech a4 b8 CAGA następujące wrażenia;

- Auto mniej czułe na gaz
- Głośniejsze przy wyższych obrotach ( jak stary diesel...), potwierdzone również przez moja żonę która na co dzień użytkuje auto.
- wrażenie większego spalania ( jak na razie 200km więc trudno ocenić)

Żona potwierdziła to że auto głośniej pracuje, ale twierdzi że nie straciło na mocy ( jeździ do pracy w górach, szybkie dość długie podjazdy z 300 na 1000 mnp.)

W czwartek jadę do Polski (mam nadzieję że dojadę..) i sprawdzimy na autostradzie. W poniedziałek ustalony termin na hamownie we Wrocławiu, Zobaczymy co Audi wymodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2017 o 21:11, marcin_kam napisał:

Po wizycie w serwisie 17 maja w Niemczech a4 b8 CAGA następujące wrażenia;

- Auto mniej czułe na gaz
- Głośniejsze przy wyższych obrotach ( jak stary diesel...), potwierdzone również przez moja żonę która na co dzień użytkuje auto.
- wrażenie większego spalania ( jak na razie 200km więc trudno ocenić)

Żona potwierdziła to że auto głośniej pracuje, ale twierdzi że nie straciło na mocy ( jeździ do pracy w górach, szybkie dość długie podjazdy z 300 na 1000 mnp.)

W czwartek jadę do Polski (mam nadzieję że dojadę..) i sprawdzimy na autostradzie. W poniedziałek ustalony termin na hamownie we Wrocławiu, Zobaczymy co Audi wymodziło...

I jak tam? Byles na tej hamowni? Mocy ubylo?

Niedawno bylem wlasnie na tej akcji serwisowej i nie wiem czy ubylo tej mocy czy nie :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po akcji dokładnie tak jak u marcin_kam. Przejechałem 2000km od tamtej pory w różnych wrunkach i spalanie dramat. Zejść ponizej 8.5 litra w cyklu mieszanym to cud gdzie wcześniej srednie z kompa po 7500km miałem 7.2l a duża część tego była w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! tak byłem na hamowni, dpf był tak zaklejony ze nie chciał się dopalić nawet w drodze z Niemiec do Polski... na hamowaniu wyszło 139 KM i 329Nm , było za to bardzo ciepło bo około 29 stopni, wiec moze być nieco zafałszowane. Po delikatnych modach bo takich oczekiwałem 169 KM i 396 Nm + wyłączony EGR. Auto jeździ bardzo przyzwoicie, czują się "lekkość" pod pedałem gazu i pali w cyklu mieszanym około 6,55 litra/100. w załączeniu wykres.

profiturbo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam tylko, że na początku czerwca 2018 byłem na badaniu technicznym i mówili mi, że moje audi powinno jechać na akcje serwisową do serwisu w celu wgrania nowego oprogramowania(ok-wiedzialem o tym), ale zaznaczyli, że za rok mogę mieć problemu z przejściem badania technicznego jeśli nie wgram nowego oprogramowania....

Osobiście nie uśmiecha mi się to, ponieważ mam zrobionego chipa(silnik caga 143km-> chip na 180km i 400nm). Rozumiem, że po akcji serwisowej mogę się pożegnać z dodatkową mocą którą obecnie mam??:((

 

zerknijcie na zalecenia ministerstwa infrastruktury wydane w maju 2018:

 

https://www.stopvw.pl/dieselgate-ministerstwo-infrastruktury-zaleca-aktualizacje-oprogramowania-stopvw-przestrzega-przed-konsekwencjami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

na przeglądzie już wymagają potwierdzenia, że auto przeszło akcję serwisową więc nie ominie nas podjechanie do ASO. Mam tylko pytanie jak ta "nowa" kalibracja oprogramowania będzie wpływała na auta są po chipie? Ja obecnie mam u siebie 200KM w 2,0 CAGA i nie wiem czy coś z tej mocy zostanie po akcji serwisowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sikszak napisał:

na przeglądzie już wymagają potwierdzenia

skąd masz takie informacje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sikszak napisał:

Ze stacji kontroli w Świdnicy

poczytaj tutaj - w/g poniższego mogą zalecać tylko wizytę w serwisie...

 

https://www.stopvw.pl/wazny-komunikat-dla-wszystkich-posiadaczy-samochodow-z-silnikami-diesla-objetymi-dieselgate/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sikszak napisał:

witam,

na przeglądzie już wymagają potwierdzenia, że auto przeszło akcję serwisową więc nie ominie nas podjechanie do ASO. Mam tylko pytanie jak ta "nowa" kalibracja oprogramowania będzie wpływała na auta są po chipie? Ja obecnie mam u siebie 200KM w 2,0 CAGA i nie wiem czy coś z tej mocy zostanie po akcji serwisowej.

 

Po akcji będziesz miał serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po przed pojechaniem polecam podjechać do któregokolwiek tunera w okolicy żeby zrzucił Wasz program i po wizycie w ASO wgrał go z powrotem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę zgrać program przed akcją 23Q7, potem z powrotem stary soft wgrać bo mam chipa. U mnie też wymagają przebycia akcji inaczej nie dadzą przeglądu, sprawdzają to na stronie AUdi czy wasze A4 podlega tej akcji

 

Poza tym czeka mnie akcja 80C6, 

Natomiast przeprowadzone były akcje 69K5, 97AB

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎22 o 13:32, RALF76 napisał:

No to wcale bym się nie zdziwił jak będzie dieselgate 2 i trzeba będzie jechać jeszcze raz do Aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...