Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wyciekł cały olej z silnika.


lucjano

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas było ok, tylko kontrolka od ciśnienia oleju - sprawdzone, ciśnienie na jałowym 1,8bara przy 2tys obrotów powyżej 4barów. Ok dwóch tygodni temu zaczął świrować na gazie - telepał, przerzucał na pb - na następny dzień przestał jeździć na pb. Wyżej objawy opisałem i co było przyczyną też. Po wymianie cewki jeździ bez problemu tylko ta kontrolka od ciśnienia...ale i dojdę do tego co jest przyczyną że się zapala. Co oznacza, co wskazuje grupa 016 w vag-u? U mnie są podane wartości napięcia w czterech oknach - czy pokazują napięcia na cewkach? Wzrastają w miarę zwiększania obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu :)

mi tez dzis wywalilo z mojej 1.8 ar olej ;/ mam nadzieje ze w pore zgasilem ,kaze sie :)

idzie wymienic te usczelke chlodnicy z gory ??

trzeba sciagac kolektor czy wystarczy odciagnac zbiorniczek ???

idzie dostac sie do odmy z gory i ja zdemontowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można od góry wymienić tę uszczelkę, odkręcasz filtr później nakretkę, odciągasz chłodniczę i masz dostęp do uszczelki. Zbiorniczek wystarczy tylko odciągnąć na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węży z chłodniczki też nie musisz zdejmować, dobrze wyczyść miejsce stylu oringu zarówno w chłodnicze jak i obudowie do której się ja mocuje, i montując wcześniej oring nawilż go najlepiej świeżym olejem

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu :)

mi tez dzis wywalilo z mojej 1.8 ar olej ;/ mam nadzieje ze w pore zgasilem ,kaze sie :)

idzie wymienic te usczelke chlodnicy z gory ??

trzeba sciagac kolektor czy wystarczy odciagnac zbiorniczek ???

idzie dostac sie do odmy z gory i ja zdemontowac ??[/quote

do odmy dostaniesz się z góry po ściągnięciu kolektora,może ktoś wymienia odmę bez demontażu ale po rozbiórce dostęp jest bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ten sam problem . Wczoraj mi wywaliło wieczorem cały olej Obstawiam na uszczelke chłodniczki albo czujnik . Ale jak przeczytałem wątek to obstawiam uszczelkę;] jakaś plaga chyba na forum z tymi uszczelkami

Sam Naprawiam - Wymiana oringu / uszczelki chłodnicy oleju 1.8T

Polecam wszystko Opisane;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma raczej kiedy za oknem stały mróz, jakby były dodatnie temp to nie było by w ogóle problemu, w niedzielę kiedy u mnie było najzimniejszy rano odpalam auto a tu za mną niebieski dym, czyli słabe uszczelniacze zamarznięte na amen, bo normalnie nawet teraz nie widziałem dymu, guma to tylko guma, a im starsza tym twardsza w mrozy i łatwiej pęka

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noom Dokładnie Tak tylko że ja akurat samochód garażuje ale akurat posatwilem na parking po południu z myślą ze pojade w miasto wieczorem. a Trach i poszła. Ale predzej czy pózniej napewno by mnie to nie omineło . Jutro biore sie za wymiane. przy okazji sprawdze czujnik czy jest ok

---------- Post dopisany at 23:53 ---------- Poprzedni post napisany at 23:51 ----------

No i najgorsze że silnik uwalony cały olejem .. czeka mnie troche zabawy. No ale jak trzeba to trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem, silnik się pocił wg diagnosty, oczywiście nie było czasu podjechać do mechanika i dwa dni temu wsiadam rano do auta odpalam a tam lampka alladyna, wyłączyłem auto sprawdzam bagnet a tam sucho, w między czasie, zalało mi auto przez zapchane odpływy i w środku pełno wody, wody się pozbylem ile się dało, dolalem 2 litry oleju, oczywiście na początku nie chciał odpalić ale w końcu się udało, standardowo mruga kontrolka oleju, przy przejściu na gaz od razu auto gaśnie, pytanie co się mogło stać? Aha zgłupial też obrotomierz bo nie pokazuje obrotów, w ogóle wskazówka nie reaguje ?‍♂️?

Edytowane przez kichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...