Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda bez sprężarki


jarekaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Po zerwanym przewodzie i jeździe bez czynnika sprężarka głośno pracuje i wydaje dźwięki zatarcia. Jestem już Przygotowany na jej wymianę. Czy do czasu jej wymiany jest możliwa jazda bez Sprężarki? Chodzi mi o jej demontaż. Co z długością paska? A może odłączyć węże i wlać w nią trochę oleju i zaślepic by tak nie halasowala?

Edytowane przez jarekaudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatartej sprezarce wymiana samej sprezarki nic nie da.opilki ktore sa teraz w ukladzie zajada ci kolejny kompresor.mozesz dac krotki pasek ale dlugosci ci nie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quadral20004

Jak pozbyć się tych opiłków? Ponowne nabicie klimy wystarczy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I przygotuj na to jakies 1,5k

Całe szczęście, ale mnie taki zabieg nie czeka;) Pytałem tylko z ciekawości, bo u mnie kompresor jeszcze jakoś działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz sie kolego bo ja wydałem 2k i po pół roku znow mam problemy... :(

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych modelach B6 nie powinno być problemu bo sprężarka zostaje odłączona w momencie kiedy brakuje czynnika. co uniemożliwia jej zatatarcie i zasyfienie układu. Po 2003 roku niestety sprężarki są inne brak czynnika w układzie zaciera sprężarke i powoduje wiele innych problemów z zanieczyszczenie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie inne sprężarki? Każde B6, w tym mój 2001 rok ma sprężarkę Denso ze sprzęgłem zrywnym, która kręci z silnikiem cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci do momentu kiedy jest czynnik jak go zabraknie sprzęgło ją rozłączy i kreci Ci się tylko pasek z kołem pasowym a sprężarka już nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwość czy aby na pewno się nie kręci. Właśnie skończyłem wymontowanie sprężarki która nie powinna się zatrzeć gdyż mówiono mi ze kręci się samo kółko bez Sprężarki. Właśnie się zatarła.słychać od niej metaliczny gruchot i chrobotanie. Wymontowalem sprężarke i kupiłem krótszy pasek. By pasował musiałem wymontowć też rolkę kierunkową. Przerwany przewód, brak czynnika i koniec sprężarki która nie miała się zatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci do momentu kiedy jest czynnik jak go zabraknie sprzęgło ją rozłączy i kreci Ci się tylko pasek z kołem pasowym a sprężarka już nie kręci.

W każdym B6 sprężarka jest stale napędzana od koła pasowego poprzez sprzęgło zrywalne, załączenie i wydatek sprężarki jest regulowany elektrozaworem. Jeżeli sprężarka się zatrze to zerwie sprzęgło i wtedy rzeczywiście kręci się tylko koło pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym . W S4 B6 jest napędzana zupełnie inaczej. Tu akurat jest stały napęd..

Nie upieram się przy swoim bo jest to informacja z forum której jeszcze nie miałem okazji sprawdzić ale jeśli jest tak jak piszesz że brak czynnika nie uchroni przed zatarciem sprężarki to nie ciekawie.

Wiesz to z doświadczenia czy z jakiegoś innego źródła? (chodzi głównie o sprężarki montowane od 2001 do połowy roku 2002)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S4 to nie wiem bo nie widziałem, ale w każdym A4 sprężarka ma stały napęd od koła pasowego i pracując na sucho się zatrze, a na koniec zerwie sprzęgło i po ptokach. Wiem z doświadczenia i od innych osób (m.in. serwisant klimatyzacji), moje a4 produkcja lipiec 2001 też ma sprężarkę ze stałym napędem. Sprężarki w B6 ogólnie są zamienne między sobą, benzyna/diesel itp., różnić się mogą jedynie pojemnością skokową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A mozna jeździć pare dni bez kompresora w awx 2003r.?

Czytalem o jakims krotszym pasku, ale czy jest konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
A mozna jeździć pare dni bez kompresora w awx 2003r.?
Czytalem o jakims krotszym pasku, ale czy jest konieczny?

Jak masz na osobnym pasku kompresor to możesz jeździć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na osobnym pasku. A z ciekawosci, byly inne?

Przy takiej jezdzie osuszacz tez idzie do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...