Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy / przerywanie na wysokich obrotach a4 b7 1.8t


bartek02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Posiadam audi a4 b7 1.8t 163 hp po jakimś niemieckim programie 191 hp. Przez prawie rok użytkowania wszystko było super. Jakiś czas temu zauważyłem a raczej poczułem ze na 4 i 5 biegu powyrzej 4500obr/min auto nie chce przyspieszać i przerywa (skoki mocy). W warsztacie wymieniłem filtr paliwa, swiece i pompe paliwa. Jest ciupke lepiej ale dalej auto nie jedzie na wysokich obrotach tak jak jechało na poczatku... a na dodatek po dynamicznej jeździe na wysokich obrotach turbo czerwone i w aucie smród rozgrzanego metalu... Dodam, że na paliwie 100oktanowym problem niemal całkiem znika .... W warsztacie mechanicy doradzili zmianę programu bo niemieckie czesto są do bani - no ale przecież na poczatku wszystko było okej więc co ? nagle 'zepsuł' się program ?!

Mieliście kiedyś taki przypadek ? co z tym zrobić żeby nie wyrzucać dalej pieniędzy w błoto ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zró logi dynamiczne bedzie widac w czym może byc problem, jesli turbo robi się mocno czerwone możliwe że kat stopiony ale i tak zacznij od logów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej Lukasz pisze zrob logi i bedxzei mozna cos powiedziec ale widze ze masz podobna sytuacje do mojej ja tewz mialem taki program i mialem te same objawy i program porawil mi gregor10.pl i jest git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedź i pomoc ! Te logi sprawdza się Vagiem tak ? jeśli to katalizator to pół biedy bo mam kupionego downpipe'a tyle że nie miałem czasu go zamontować ;/ Mechanicy też mówią właśnie o programie tyle, że program to minimum 1000 pln a dziwne mi się wydaje to, że nagle program zaczął sprawiać problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawiać problem uwierz mi. Mogą wtryski nie domagać jak są seryjne. Ja pół motoru przegrzebalem żeby się z tym uporać i wkoncu sie zdecydowalem pojechać na nowy soft do gregor10.pl i problem sie skonczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawiać problem uwierz mi. Mogą wtryski nie domagać jak są seryjne. Ja pół motoru przegrzebalem żeby się z tym uporać i wkoncu sie zdecydowalem pojechać na nowy soft do gregor10.pl i problem sie skonczyl

A od początku jak auto kupiłeś to miałeś taki problem czy też po czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw kabel kkl za 30 zł do tego program w pełnej wersjii vag3.11 czy vcds lite i tym zrobisz logi i będzie coś wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw kabel kkl za 30 zł do tego program w pełnej wersjii vag3.11 czy vcds lite i tym zrobisz logi i będzie coś wiadomo.

Dzięki bardzo, ogarnę to jak najszybciej :) jak bedzie coś wiadomo to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uporales sie z problemem?

a co koledze dolega tez szarpie autem:)?

Ja juz nie wiem gdzie szukac....

Ponizej moj klopot

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/336660-problem-ze-zmiana-z-56-biegu-przyspieszeniem-i-moca-tiptronic-dziura/

Pisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uporales sie z problemem?

a co koledze dolega tez szarpie autem:)?

Ja juz nie wiem gdzie szukac....

Ponizej moj klopothttp://a4-klub.pl/index.php?/topic/336660-problem-ze-zmiana-z-56-biegu-przyspieszeniem-i-moca-tiptronic-dziura/Pisz na pw

Zadzwoń do mnie to powiem Ci co sprawdzić. 790206740 jeżeli check ci mruga Ti wypadają zapłony. A przyczyn wypadania zaplonow może być kilka i jeżeli one będą wyoadac to skrzynia nie przelaczy na 5-6 bieg bo silnik nie osiągnął pełnej prędkością obrotowej zadanej przez kierowcę pedałem gazu.a jeżeli jeździsz spokojnie to Używasz tylko połowę mocy silnika albo nawet nie i wtedy wszystko będzie ok. Zadzwoń to ci podam kilka wskazówek i Może pomogę Ci usunąć problem bo sam z tym walczyłem kulka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uporales sie z problemem?

a co koledze dolega tez szarpie autem:)?

Ja juz nie wiem gdzie szukac....

Ponizej moj klopothttp://a4-klub.pl/index.php?/topic/336660-problem-ze-zmiana-z-56-biegu-przyspieszeniem-i-moca-tiptronic-dziura/Pisz na pw

Zadzwoń do mnie to powiem Ci co sprawdzić. 790206740 jeżeli check ci mruga Ti wypadają zapłony. A przyczyn wypadania zaplonow może być kilka i jeżeli one będą wyoadac to skrzynia nie przelaczy na 5-6 bieg bo silnik nie osiągnął pełnej prędkością obrotowej zadanej przez kierowcę pedałem gazu.a jeżeli jeździsz spokojnie to Używasz tylko połowę mocy silnika albo nawet nie i wtedy wszystko będzie ok. Zadzwoń to ci podam kilka wskazówek i Może pomogę Ci usunąć problem bo sam z tym walczyłem kulka tygodni.

Tomku, jutro sie odezwe.

Dzis juz jest za pozno a teraz dopiero odczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uporales sie z problemem?

a co koledze dolega tez szarpie autem:)?

Ja juz nie wiem gdzie szukac....

Ponizej moj klopothttp://a4-klub.pl/index.php?/topic/336660-problem-ze-zmiana-z-56-biegu-przyspieszeniem-i-moca-tiptronic-dziura/Pisz na pw

Zadzwoń do mnie to powiem Ci co sprawdzić. 790206740 jeżeli check ci mruga Ti wypadają zapłony. A przyczyn wypadania zaplonow może być kilka i jeżeli one będą wyoadac to skrzynia nie przelaczy na 5-6 bieg bo silnik nie osiągnął pełnej prędkością obrotowej zadanej przez kierowcę pedałem gazu.a jeżeli jeździsz spokojnie to Używasz tylko połowę mocy silnika albo nawet nie i wtedy wszystko będzie ok. Zadzwoń to ci podam kilka wskazówek i Może pomogę Ci usunąć problem bo sam z tym walczyłem kulka tygodni.

Tomku, jutro sie odezwe.

Dzis juz jest za pozno a teraz dopiero odczytalem.

jak cos mozesz smialo dzwonic dla mnie nigdy nie jest pozno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uporales sie z problemem?

Niestety jeszcze nie, nie miałem czasu jeszcze ;/ w miedzy czasie zamontowałem DP zamiast kata lecz to nie pomogło z przerywaniem dziwnym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...