Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka oleju ADR


tomeks94

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2 miesiące temu w mojej audi 1.8 ADR prawie 300 tys przejechane, wymieniałem uszczelniacze, popychacze, olej z castrola..... (wiem że to ścierwo) na Valvoline max life 10w40. Następnego dnia jechałem w góry i w Karpaczu jadąc pod górę zapaliła mi się pierwszy raz kontrolka oleju. Zatrzymałem się po chwili zgasiłem silnik, później sprawdziłem olej i było wszystko ok. Okazało się tam, że przepływka była czachnięta bo mocy też nie miała no to wymieniłem i wszystko było ok... do czasu. Jadąc przez miasto prędkością około 30-40 km/h na piątym biegu w momencie zatrzymania na światłach zapaliła się kontrolka oleju... Znowu ta sama sytuacja, zatrzymanie itp itd no i znowu olej w normie. Ostatnio siedziałem w odpalonym aucie z 30 minut i ruszyłem i tak po przejechaniu 300m znowu się zapaliła, tak samo gdy przegoniłem ją prędkością około 160-170 km/h i później jadąc wolno po mieście. Cały czas wszystko w normie, nie kopci, nie chodzi głośno, napinacz nie klekocze. Jakieś pomysły co do tego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałoby się sprawdzić ciśnienie oleju,

może w misce olejowej pływają jakieś farfocle po Castrolu i co jakiś czas smok pompy olejowej coś takiego zassie i go przytka ale żeby to sprawdzić to tylko micha w dół,a z tym to trochę zabawy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto normalny jeździ 30-40km/h na 5 :o czujnik raczej nie pierwsze co bym zrobił to zaglądnął pod miche i wyczyścił smok po czyszczeniu sprawdził ciśnienie pompa pewnie słabe ciśnienie daje i nie domaga przy dużym obciążeniu a kontrolka gaśnie pewnie po ruszeniu albo jak obroty bd pow 1tyś


szukuje się wymiana pompy :) ale z tym bym poczekał puki nie sprawdzisz ciśnienia po wyczyszczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto normalny jeździ 30-40km/h na 5 :o

Powolny obchód miasta nocą panie, nie zawsze trzeba mieć pedał wciśnięty na maxa :D

Ostatnio przytarłem spodem i włączył się ten błąd dlatego obstawiam czujnik, zobaczymy po weekendzie podjadę i kupię nowy :) A tak ogólnie to w którym miejscu on się znajduje ?

Edytowane przez tomeks94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to w którym miejscu on się znajduje ?

Jest w tylnej części głowicy , od strony grodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolny obchód miasta nocą panie, nie zawsze trzeba mieć pedał wciśnięty na maxa :D no nie ale na 5 to już bym wolał na luzie i pchać bez przesady ani to się nie opłaca a ni nic za na pinaczem jest tylko krucieć od wody chyba a czujnik nie jest w bloku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie to w którym miejscu on się znajduje ?

Jest w tylnej części głowicy , od strony grodzi.

x2

Z tego co pamiętam lepsze dojście było z kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem rowerki mnie wyprzedzały :D Dobra to ogarnę jakoś ten czujnik i napiszę o postępie. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo i niestety padła pompa oleju. Nowa pompa 250 zł plus wymiana oleju filtrów i wymiana pompy razem wyszło 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 na 5 biegu hahahahahhahahahahahha...zrob filmik i wrzuc bo cos nie łykam tego....ja w swoim conajmniej 50 i 5 bieg mysle wsadzic....rozpieetalasz tak silnik...tego nie slsyzysz ale wewnatrz powstaja duze naprezenia...gratulacje

nieeeeee...dobra...nie....powiedzmy sobie szczerze nie da sie takim samochodem jechac na 5 biegu przy 30 na godzine i tyle wiec cos Ci sie pokrecilo......przy 50 to ledwo daje rade przyspieszyc az buda trzepie a gdzie przy 30....no bez szans

Edytowane przez zwalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest to możliwe jak ktoś przykładał się na nauce jazdy z używaniem sprzęgła hyhy :D jest coś takiego hym pół sprzęgło ale puk puk 50 to może przesadził ale na 4 jak puścicie gaz to samochód jedzie te 40-45 bez sprzęgła samoistnie a w czasie hamowania do 30 zaczyna się dławic aż w końcu zgaśnie tak że nie realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik znajduje się przy podstawie filtra oleju(jak dobrze pamiętam to na jeden pin i zakryty białą gumką) , dobre dojście od góry po odkręceniu zbiorniczka z płynem chłodzącym , a czy na zimnym słychać popychacze (takie klekotanie ,prawie jak w dieslu)?, bo jeśli pompa to na pewno się odezwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...