Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dywaniki gumowe PETEX...problem


s3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam pytanie do użytkowników gumowych dywaników PETEX do Audi A4 B5. Jakiś czas temu kupiłem na Allegro komplet nowych dywaników PETEX do mojego Audi A4 B5 Avant po lifcie. Zamontowałem je u siebie i mam problem ze spasowaniem stoperów do podłogi, mianowicie otwory są od siebie zbyt mocno oddalone względem tych bolców w podłodze i jak zapnę obydwa stopery to dywanik podnosi się lekko do góry i wybrzusza. Jedyny sensowny sposób, zeby dywanik się nie wybrzuszał to zapięcie go tylko na jeden stoper, ale chyba nie o to w tym chodzi? Na dola podrzucam zdjęcia jaka odległość brakuje mi do podpięcia drugiego stopera jak jeden jest już zapięty:






Są to moje 3 dywaniki PETEX w życiu i nie miałem wcześniej żadnych problemów ze spasowaniem, oznacza to, że dywaniki są nieoryginalne? Podrabia ktoś w ogóle PETEX'a?


Dywaniki kupiłem na tej aukcji:



Proszę o informacje co o tym sadzicie? Odesłać je i kupić u kogoś innego, ew. nie pchać się w Petexa w przypadku A4 B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ktoś źle wyciął dziurki. Może napisz wiadomość do sprzedawcy o zaistnaiłym problemie.Może wymieni je na dywaniki z odpowiednim rozstawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem dywaniki tej firmy, i u mnie też nie pasuja.

Otwory są za wasko wybite .

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej błąd fabryczny. Ja kupiłem takie do przedlifta i pasują idealnie. Jestem mega zadowolony z Petexów ale szkoda że dywanik kierowcy nie jest dłuższy pod pedałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba już 2 czy 3 rok, i rzeczywiście dywanik pasażera zapinam na jeden stoper żeby było dobrze

po kontakcie ze sprzedawcą chciał wymieniać ale już nie zawracałem sobie głowy

natomiast kierowcy idealnie leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierowcy jest idealnie za to pasażera lekko unosi się w górze bo nie jest na 100% spasowany:) Kupowałem też z allegro ale od innego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem Peteź i nigdy więcej tego szajsu. Po pierwsze zle były dopasowane-wycięte, po drugie 3 miesiące smierdziały jak cholera.

Kupiłem rezaw-plast i jest ideał zarówno pod względem dopasowania i zero zapachu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tylko u mnie całkowicie nie pasują otwory. Czy polift i przedlift ma otwory w tych samych miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rezaw-plast i jest ideał zarówno pod względem dopasowania i zero zapachu!

Masz może na myśli takie http://allegro.pl/audi-a4-b5-1994-2001-dywaniki-gumowe-korytka-i5498792588.html dywaniki?

Zastanawiam się nad nimi, ale nie wiem dlaczego te tylne nie są symetryczne skoro innych producentów są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Petex i zostawiam informację dla przyszłych potencjalnych kupujących bo tyle się przewija informacji o tych dywanikach ale nikt nie pokazał jak wyglądają we wnętrzu i jak wygląda problem.

Zdjęcia:  https://drive.google.com/drive/folders/0B0Mmn0nGeeNaMjRBRTlhZXZadkk

1. Stopery pasują w dywaniku kierowcy.

2. W dywaniku pasażera stopery maja za duży rozstaw (na fotce widać jak otwór nie pokrywa się z stoperem) w wyniku czego po założeniu środek dywanika wybrzusza się co nie wygląda ładnie w rzeczywistości (zdjęcie tego nie obrazuje), także trzeba użytkować dywanik założony tylko na jeden otwór.

3. Dywaniki są spięte plastikowymi nitami do "wieszaka" w wyniku czego wszystkie są podziurawione. Pozytywne jest to, że w miejscu dziur "kratki są pełne" więc ew. woda nie będzie w nich stała. Wg. mnie tak się nie powinno robić przy dystrybucji dywaników przez niby renomowaną firmę.

4. Dywanik kierowcy jest za, krótki i piasek, śnieg z podeszwy butów w kontakcie z pedałami będzie spadał poza obrys dywanika czyli będzie brudził wykładzinę.

5. Dywaniki dopasowane są bardzo dobrze, chyba tak samo jak w oryginale.

Gdyby nie fakt, że stopery w dywaniku pasażera nie pasują, dywanik kierowcy jest za krótki + dziurawienie na potrzeby dystrybucji to byłyby godne polecenia. Bynajmniej ja lepszych wizualnie i dopasowanych nie znalazłem.

Edytowane przez AudBlackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie producent popełnił kardynalny błąd na etapie planowania przetwórstwa, zaprojektowano otwory prawidłowo, ale nie uwzględniono skurczu i rozszerzalności materiału podczas przetwórstwa i wulkanizacji względem matrycy. Pierwszy rok inżynierii materiałowej się kłania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...