Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ochrona komponentu zablokowane sterowniki po wizycie w ASO


tomikfr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy miał ktoś taką sytuację, że podczas zdejmowania ochrony komponentu z modułu w aucie serwis poinformował o nielegalnosci danego modułu i powiadomił policję. Jak kończy się taka sprawa. Proszę o info osób które się z tym spotkały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant nie powiadamia Policji :hi:
W systemie AUDI juz wiedza z jakiego to auta było i do jakiego zostało załozone

Jesli miałes taka sytuacje to sprawa oprze sie o Prokuratora .

a jaki sterownik sciagałes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto m-c temu i nie działała oświetlenie kabiny oraz sciemiacz, kolega podlaczyl kompa pojawił się błąd o ochronie komponentu. Pojechałem do serwisu, stwierdzili ze dwa moduły mają ochronę. Gatewey i bordnetz. Podczas procedury wypaliło komunikat... Ja nie wymieniałem tych modułów taki kupiłem...

System zatrzymał się na komforcie... Auto mi zarekwirują?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz miał Policje :kwasny: moga ci całe auto wziac na Parking

Do 2 dni spodziewaj sie telefonu albo cichociemnych pod drzwiami zameldowania :hi:

Beda tez sciagac ta osobe od kogo kupiłes auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem tą "przyjemność" zmieniałem MCE i Panel Klimatronika ten drugi okazał sie z wędki, w trakcie ściągania CP otrzymałem info że jest jakiś błąd i może to być uszkodzony moduł lub towar z wędki, przypuszczając to najgorsze zachowałem wszystkie paragony i potwierdzenie aukcji, po jakimś miesiącu wezwanie na policję, podałem jak było potwierdzając wszystkimi dokumentami i na tym się skończyło

myślę że nie powinno być źle

gorzej będzie jak sprzedający będzie twierdził że sprzedał dobre auto i że to ty coś zmieniałeś

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma zwykle fotele, niesline. Boczki i fotele są zgodne. Nie były wymieniane...

Edytowane przez tomikfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu modułach jest blokada? Może sprzedający dokładał coś, żeby auto lepiej wyglądało/ miało lepsze wyposażenie? [emoji14] coś może budzić wątpliwości np po rozkodowaniu etykiety produkcyjnej? U mnie na pewno było tak że auto niby ma w plakietce fotochromatychne lustro wsteczne a kupiłem ze zwykłym. To samo z lustrami zewn. Mam auto przedliftowe a lustra były polifty z wycięciem u góry [emoji14] tyle że ja wiedziałem o tym że auto było przejechane całym bokiem [emoji14]

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą policją nie zawsze jest tak jak piszą na forach. Znajomy czeka na nich już ponad 2 lata jak był z nie legalną częścią. W serwisie spisali go tylko z dowodu. Często jest tak że ubezpieczenie wypłaciło pieniążki i nie drązą tematu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nie przechodza też jesli auto ( np. brak VIN ,nie istnieje ) i nie ma opcji sciagniecia CP ON LINE :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem VIN to podobno jest w częściach z aut potestowych.

Nie wiem co mam dalej robić z autem. Czy czekać na władzę, czy może kupować drugie komponenty i działać, a lewizna niech leży i czeka na cichociemnych jak przyjdą.

W serwisie zaproponowali mi wymianę na nowy komfort za 1300zł. A jak bym zmienił i w aucie było by już wszystko legalnie....

Edytowane przez tomikfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda zakup nowego komfortu, całkiem nowego w serwisie. Wymaga on przypisania do mojego auta czy wystarczy ze podepne i gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymaga on przypisania do mojego auta czy wystarczy ze podepne i gra?

Nowy sterownik jest czysty :wink: pierwsze CP ASO

Sam jak wymienisz to nic nie bedzie dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie odpale auta?

Nie odpalisz , jak bedziesz jechał do ASO wez dwa kluczyki to wtedy przypisza do nowego KOMFORTU

Masz jakieś legal źródełko na takie komponenty?

Ja na prawde nie jestem wrozem , jaki masz rocznik auta i itd. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B8 2010r 2.0 TDI CAGA FWD manual

W aucie jest komfort o nr 8K0 907 063N w serwisie wycenę dali mi na 8K0907063BE... Mam bi ksenon

Edytowane przez tomikfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no bortnez, a co mi ten komfort się uwalił w głowie... Procedura zatrzymała się na bortnez... Trochę namieszałem. Po odłączeniu tego modułu auto nie odpala?

Edytowane przez tomikfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...