Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana uszczelniaczy zaworowych


karol8308

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dym to może być woda w wydechu, bo piszesz że oliwy nie ubywa. Olej jak najbardziej 5w40 motul, LM, valvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2018 o 12:54, marcintp napisał:

brakuje mocy w mojej audicy

Proszę o sugestie

Zrób logi dynamiczne to wyjdzie co ją boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi zrobię jak tylko znajdę czas

jakie grupy mierzyć?

rozgrzewam silnik do 80-90stopni, podłączam kompa, jadę na trójce, włączam up i pedał w podłogę do odciny tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parami 2+33, 3+20 i 115+118. Od 1,5 tys do odciny na 3 biegu i przed kazdym logiem kasuj błędy nawet jak ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Do tej pory było wszystko OK, trochę oleju brał (ok 1,5l na 10K km) ale to było dla mnie akceptowalne.

Dzisiaj odpalam (ok -8st) i po może dwóch minutach niebieska zasłona dymna (smród spalonego oleju). Pierwsza myśl to turbina ALE była regenerowana ciut ponad rok temu i do tej pory spisuje się bardzo dobrze. Nie słychać żadnych świstów, ciągnie normalnie itd.

Potem pomyślałem o uszczelniaczach zaworowych. I teraz pytanie, czy mogły lekko przymarznąć na tym mrozie i przy odpaleniu się cos z nimi porobiło?
Po dojechaniu do pracy, zostawiłem go na wolnych obrotach, niebieskiego dymu nie było ale czuć było palony olej.

Jak sprawdzić te uszczelniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda jakieś. Wtedy -8st i zasłona dymna.
Teraz w okolicach 0st i nic złego się nie dzieje.

Zostawiam i nie ruszam nic, będzie cieplej to rozbiorę odmę i przeczyszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec prawdopodobnie odmarzlo i problemu nie ma a wcześniej ten syf pewnie przymarz i dlatego tak miałeś. Zapewne jak to rozkręcisz to się zdziwisz ile tam tego syfu heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A4 bierze olej ale nigdzie nie widać plam. Wychodzi na to że do wymiany są uszczelniacze. Posiada ktoś kosztorys takiej wymiany oraz jakie części należy wybrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damian_jmj napisał:

Witam. A4 bierze olej ale nigdzie nie widać plam. Wychodzi na to że do wymiany są uszczelniacze. Posiada ktoś kosztorys takiej wymiany oraz jakie części należy wybrać? 

A dużo ci tego oleju bierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu ok 3,5 kkm wlalem 1 litr, mechanik proponuję spróbować z ceramizerem dopiero później rozbierać silnik. Myślicie że się opłaca zmieniać olej i dodać ceramizer czy  lepiej od razu remont? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, damian_jmj napisał:

po przejechaniu ok 3,5 kkm wlalem 1 litr, mechanik proponuję spróbować z ceramizerem dopiero później rozbierać silnik. Myślicie że się opłaca zmieniać olej i dodać ceramizer czy  lepiej od razu remont? 

Sporo tego oleju, sprawdź czy nie bierze gdzie indziej, odma turbo itd. 

W ceramziery bym się nie bawił bo to nie rozwiąże problemu takiego poboru oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma przejechane 275 kkm, też mu mówiłem że to zły pomysł, na górze silnika widać olej ale nawet nie widzę miejsca skąd on się tam dostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, damian_jmj napisał:

auto ma przejechane 275 kkm, też mu mówiłem że to zły pomysł, na górze silnika widać olej ale nawet nie widzę miejsca skąd on się tam dostaje

Ja bym na twoim miejscu najpierw sprawdził wszystkie wycieki, odmę, turbo i ciśnienie sprężania z próbą olejową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Będę wymieniał uszczelniacze zaworowe tylko chce złożyć takie jak na pierwszy montaż może ktoś podpowiedzieć jakiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, marian2321 napisał:

Witam Będę wymieniał uszczelniacze zaworowe tylko chce złożyć takie jak na pierwszy montaż może ktoś podpowiedzieć jakiej firmy

najlepiej ori ale sa drogie

OE nr:  036 109 675 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 20:12, Dev napisał:

najlepiej ori ale sa drogie

OE nr:  036 109 675 A

Fajnie ale chodzi o firmę bo w sieci dużo form o tym symbolu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marian2321 napisał:

Fajnie ale chodzi o firmę bo w sieci dużo form o tym symbolu 

Goetze: 50-306147-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...