Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

No konkret odnośnie temperaturki w ALT,ale to ciągle mało wiedzy o nim przekazałeś;),

czekam na ciąg dalszy a że lubię tą lekturę będę pisać, nęcić, wzywać itp do dalszego rozwoju tego postu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są króćce zaworu 06B103235Q. Panowie czytać temat ze zrozumieniem.

Możesz zakupić np tu: http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=06B103235Q&action=katalog&kat=5&x=12&y=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz gdzie można dostać tą ciemną rurę co jest zdjęciu ? obok numeru 2fnln4n2j.jpg

Edytowane przez DanielA4B618T
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukać używki np na Allegro lub na szrotach, bo cena nowej jest duża.

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil-vag da się tym zestawem sprawdzić realny przebieg ? Może nie powienienem tego robić, ale ciakawośc zwyciążyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim zestawem ? Ogólnie w B6 przebieg nie zapisuje się chyba w ECU więc raczej się nie sprawdzi tego niczym poza VIN + ASO na ostatni wpis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim zestawem ? Ogólnie w B6 przebieg nie zapisuje się chyba w ECU więc raczej się nie sprawdzi tego niczym poza VIN + ASO na ostatni wpis...

kabel z allegro + VCDS

no to nie sprawdzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coś się dzieje z moją audi, wczoraj odpaliłem temp -4 predkościomierz nie działa, wskażnik paliwa skacze zaleznie od obrotów silnika, kontrolka ciśnienia oleju wyskoczyła po zwiekszeniu obrotów powyżej 2,5 tys obrotów. W silniku błędów brak, w elektryce czujnik zderzeniowy g180 - nieistotne. Sprawdzę masę komputera, jakieś sugestie?


rozgrzałem silnik i przejechałem się, wskaznik paliwa i wskazania fis działają zaleznie od obrotów silnika i prędkości w zakresie od 0 przez rezerwę do faktycznego stanu paliwa. W piątek było wszystko ok


Ogarnąłem, problemem jest licznik. Będę zmieniał na kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje Logów dynamicznych z nowym przepływomierzem. Mógłbym kogoś prosić aby zrobił to dla mnie. Chciałem sobie porównać ile w określonym zakresie obrotów przepływa powietrza. Myślę ze nie tylko mi się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpialem dzisiaj swoja audice pod komputer i mialem nastepujacy kod bledu silnika 17947 przelacznik pedalu sprzegla obwod przerwany ktos moze mi cos wiecej na temat tego bledu powiedziec? Oraz drugie pytanie mam dotyczace swiec czy swiece LR17YS-9 DR17YS-9 to dobry wybor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Pan zapytaj w innym wątku, a nie zaśmiecasz ogólny temat o diagnostyce silnika, bo się zrobi burdel :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie wypiął sie czujnik pedału sprzęgła lub coś jest nie tak z jego wiązką. Ale najszybciej to może być ten czujnik do wymiany, to dość czesta przypadłość B6. Dodatkowo nie zaczęły wolniej spadać obroty lub nawet chwilowo rosnąć podczas zmiany biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nowy czujnik w Aso płaciłem jakieś 70 zł, stary zresztą okazał się sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje Logów dynamicznych z nowym przepływomierzem. Mógłbym kogoś prosić aby zrobił to dla mnie. Chciałem sobie porównać ile w określonym zakresie obrotów przepływa powietrza. Myślę ze nie tylko mi się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n77ejxts.jpg

Zielonym kolorem oznaczona jest nowa przepływka. Zrób sobie podobny wykres przepływu w funkcji obrotów w Exelu i porównaj.

130 KM to max przepływ w okolicy 0,8 x 130 ~ 104 g/s i tyle co najmniej powinno być przy max obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . czy mogl by ktos ogarniety zobaczyc na te logi i powiedziec czy wszystko jest ok ?

http://vaglog.pl/log_253706.html

http://vaglog.pl/log_253707.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływa Boscha jak dobrze pamiętam . Tak coś czułem ze coś z przepływa nie tak . Jeszcze jutro sprawdzę czy napewno Boscha jest

Obudowa jest Boscha ale nwm co tam w środku siedzi możliwe ze zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze was o analize logow jesli nie problem. Wstawiam tutaj bo w tamtym dziale nie uzyskalem odpowiedzi . Pozdrawiam http://a4-klub.pl/index.php?/topic/352642-logi-audi-a4-b6-alt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...