Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM+] Thirteen static sedan by enczu | recaro bose bix jr26 || Foty 2k18


enczu

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny sedan by enczu :hi:

13775519_1427288047287cko0.jpg

  • Rok produkcji: 2000r.
  • Silnik: Klekot 1.9TDi AJM 115km
  • Kolor: LY9B

Co do wnętrza i co posiada :banan:

  • Radio Audi Symphony
  • ABS, ESP
  • FIS
  • Klimatronic
  • Felgi aluminiowe 16'

<p>

  • Elektryczne, podgrzewane lusterka
  • Roleta na tylnej szybie
  • Spryskiwacze reflektorów
  • Zegary chrom
  • 3-ramienna kierownica
  • Nagłośnienie Bose
  • Podgrzewane fotele Recaro
  • Szyby w prądzie przód, tył korbotronic :facepalm:
  • 3 światło stopu
  • pewnie coś jeszcze ale zapomniałem

Modyfikacje:

  • Gwint MTS-Technic
  • Felgi Dare Pompei wzór RS6 18x8j + Nankang NS-2 215/40/18
  • Dystans tył 20mm, dystans przód 15mm + dodatkowo odboje
  • Zmiana oświetlenie na led
  • Prawe duże lusterko
  • Wypolerowane końcówki wydechu
  • Clean look tylnej klapy
  • Wywalony kat
  • Bi-halogen by qwerty
  • metalowa osłona silnika homemade :grin:

Sezon 2k17:

  • Felgi RH ZW6 18x8.5J 205/35/18 i 18x9.5J 215/35/18
  • Rozpórka z A6 C5
  • Dystans przód 30mm + dystans tył 20mm, na tyle beton
  • Nowe końcówki wydechu
  • Bixenon
  • Ramiona wycieraczek Passat B5 FL
  • Hamulce 312mm Ferodo + Ferodo
  • Dołożony subwoofer JBL do bose
  • Chip na okolice 165-170km turbo AWX
  • Długo oczekiwany podłokietnik
  • Nowa szyba przód
  • Camber tył 4 stopnie

Wymiany od dnia zakupu:

  • Wymieniony lewy przegub
  • Wymienione tylne amortyzatory
  • Wymieniony środkowy tłumik
  • Zmienione żarówki na Philips White Vision 4300k (23.01.16)
  • Naprawiony przerywacz
  • Naprawione czujniki cofania
  • Dywaniki zastąpione gumowymi
  • Wymieniony olej
  • Wymiana filtru kabinowego (23.01.16)
  • Wymiana filtru na pełen syntetyk Motul Specific 505.01 + filtry (przebieg 25400)
  • 21.03.2017 - Wahacze górne, końcówki drążków kierowniczych, tłoczki zacisków przód, łożysko prawy tył

Rozrząd, część zawieszenia, turbina (jeszcze na gwarancji) i kilka innych pierdół zostały wymienione przez poprzedniego właściciela w ciągu ostatniego roku, dostałem elegancko teczkę z fakturami zakupów, więc póki co z tym mam spokój. Pozostało wymienić mimo wszystko już olej i filtry na zimę bo już trochę mój gruz się ze mną przekulał i odkładać na letnie mody :decayed: Wczoraj udało się dorwać w dobrych pieniądzach duże lusterko z anglika w kolorze i na dniach powinno być na miejscu :dance:Swoją drogą, mam mały problem.. Od czasu do czasu alarm sam się załącza, po wymuszonej wymianie baterii w piloci na jakiś czas problem znikł, być może to zbieg okoliczności. Co ciekawe awaryjki mrugają powiedzmy godzinę, a potem same przestają :huh: Zamki się nie otwierają, wszystkie działają, po otwarciu i zamknięciu drzwi jak i bagażnika lampki gasną. Problem najbardziej dokucza jak na złość wieczorem i w nocy.. Jakieś pomysły? Super elektrykiem nie jestem ale gdyby były opcja prostego sprawdzenia byłbym wdzięczny, gdyby ktoś spotkał się z takim problemem i go rozwiązał. Zdjęcia (słaba jakość, lepsze podrzucę w weekend jak ogarnę całe podświetlenie wnętrza :) ) icRwM1Y.jpgoQTfLL1.jpgH1X3wVt.jpgfdHiTW0.jpg?1 Pozdrawiam :)

Edytowane przez enczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że Audi na bogoto zjechała z taśmy :thumbup1:

dobrze rozumiem, że chcesz rikardo zamienić na półskórę?

Powodzenia w realizacji planów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radimm, recaro nie bedzie zmieniane, zostaje na miejscu tak jak siedzi ale ponieważ pierwszy właściciel palił i w fotelu kierowcy jest wypalona dziura :/ Chce je obszyć, coś na wzór foteli z rs, zawsze takie mi sie najbardziej podobały, więc takie będą :) Ale czy finansowo wyrobię się na przyszły sezon to nie wiem, nie można mieć wszystkiego od razu niestety
Dziś kurier zrobił mi małą niespodziankę i przywiózł długo szukane prawe lustro ;)

xbbjguv2.jpg

6zBeAdu.jpg?1

Za taką cenę lusterko niezły stan, nie bedzie widać różnicy na samochodzie, sam wkład pewnie niedługo będzie się prosił o wymianę ;) w weekend na pewno wyląduje na samochodzie


Po małej przerwie w końcu jakieś zdjęcia z małych zmian.

Lusterko jest na miejscu i ledy w końcu po wielkich bitwach dotarły, wrzucone zostały pod nogi, schowek pasażera oraz podsufitkę ;)

Zdjęcia standardowo strasznej jakości, pogoda cały czas przeciwko mnie..

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy na dużym prawym lustrze, to niebo a ziemia, no i wygląda w końcu to wszystko symetrycznie :D

31NdjO8.jpg?1

WmQ0GtN.jpg?1

FJGPC6B.jpg?1

FFnaWEK.jpg?1

FJGPC6B.jpg?1

A tak mniej więcej wygląda to teraz w środku

txmJnuU.jpg?1

h1IDMjz.jpg?1

Blachy również dostały ledowe podświetlenie. Jeżeli ktoś kiedyś planuje w miejsce starych zwykłych żarówek wrzucić ledy to polecam przy okazji "odbłyśniki" zalać cifem na pare minut i przejechać jakąś szczoteczką, chwila moment i jak nowe, moje były wręcz brązowe jak wyjąłem :grin:

1OQ4ynj.jpg?1

Na razie to na tyle, najbliższe plany delikatnie pokrzyżowane - po wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu słychać metaliczny dźwięk. O ile dobrze wyczytałem to przy walniętej dwumasie czuć to na pedale, u mnie nic. W najbliższym czasie, więc czeka mnie podjazd do znajomego mechnika :kwasny:

Mam cichą nadzieję, że będzie to tylko łożysko oporowe. Dodatkowo do wymianki pójdzie również przednia szyba, myślę że będą to okolice początku grudnia. Trochę szkoda mi ori szyby ale zostawię ją sobie w razie zawrotu głowy do sprzedaży :)

Edytowane przez enczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czołem,

Żeby nie było, że nic się nie dzieje. Miała być nowa szyba, a niestety zaczęły się metalicznie dźwięki przy wciskaniu sprzęgła i wrzucaniu biegu. Jak się okazało do wymiany tarcza sprzęgła i łożysko. Ale korzystając z okazji, że mechanik to znajomy chciałem żeby przejrzał cały samochód, no i wymienione zostały świece przed zimą, bo te były już mocno średnie oraz termostat. Pech chciał, że znajomy gdy prowadził miał małą awarię - pękła końcówka przewodu wysprzęglika jeśli można tak to nazwać, taki mały bolec. Pół miasta za dziadostwem objechałem i nigdzie nie było, na szczęście mechanikowi udało się załatwić :) Po odebraniu autka kultura pracy niebo, a ziemia. Wziąłem się za sprzątanie mojego gruza ale brakło czasu by zrobić foty efektu końcowego. Co zrobione? Bagażnik tak czysty, że można jeść, wszelkie zakamarki dookoła drzwi wyczyszczone, środek odkurzony ale w weekend będzie poprawka, oraz wyczyszczona wierzchnia część silnika, na więcej brakło słońca i szmaty :) Myślę, że dalej obejdzie się już bez niespodzianek i będę mógł realizować plany. Aktualnie bije się z myślami nad kołem - albo replika rs6 c6 18' albo keskin kt1. Biorąc pod uwagę moje poznańskie drogi prędzej skusze się na rs6, choć nic nie wiadomo :) Podrzucam niżej deie foty, które udało mi się pstryknąć jak pogoda jeszcze pozwalała w miarę podczas roboty.

GmUuD2p.jpg

vGPhD3C.jpg

Pozdro :)

Edytowane przez enczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, drugi to peugeot 407, samochód rodziców. Niby pare lat młodsze auto, ale jeśli mam być szczery to nie zamieniłbym się, a jeśli już to żeby sprzedać i kupić coś innego. Typowe auto dla 40/50+, nudne, strasznie miękkie i te plastiki w środku to typowy francuz :) Ale wiadomo, co kto lubi, niektórzy jazdy na gwincie sobie nie wyobrażają a 407 akurat należy do bardzo wygodnych, ale na zakrętach niestety buja jak na statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice w latach 90-tych mieli Citroena Vise. Tam na zakrętach szorowało się lusterkami po asfalcie :D Francuz to francuz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack00, zamawiałem razem z żarówkami i dokładnie nie pamiętam sle nie więcej niż 60zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile? To nie wiem czym tam Ci świeci, ale chyba laserami hehehe :D Nie pamiętam jaka długość ale w podświetleniu rejestracji są 2 żarówki rurkowe 36mm albo 38mm. Koszt około 5zł/szt, więc 60zł to naprawde jakiś kosmos :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dalem 51zl plus przesyłka razem wyszlo 60. Ale nie za same żaróweczki led, tylko caly wklad mam nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak to świeci bo rozumiem układy układami ale jeśli nie ma kolosalnej różnicy to mija się to z celem. Dla mnie priorytetem jest odcień bieli i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem zadowolony bardzo, podświetla ładnie i całą tablicę a nie jak większość tylko tak jakby dwa punkty zaraz pod lampkami. Zrobię zdjęcie to podeślę, wracam za 5 dni z niemiec więc teraz nie mam jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu udało mi się prawie przed zachodem słońca zakończyć weekendowe sprzątanie i zrobić kilka zdjęć. W środku przetarłem tylko tapicere i trochę kurzu, nie było zbytnio co odkurzać, dywaniki brudne bo brudne pogoda jest jaka jest i jakoś się zbytnio nie spuszczałem nad nimi. Było co myć, po wczorajszej deszczowej, autostradowej drodze było tak brudne, że szkoda gadać, jechałem to prawie świata nie było widać. Jako, że brakowało mi jednej gumki pod zabudową silnika to zdjąłem całą i przeleciałem trochę plakiem do czyszczenia silnika zakamarki, w miarę możliwości ile się dało, tyle zrobiłem :) Sam z pracy jestem w miarę zadowolony.

Zdjęcia niżej :naughty:

Piec pod osłoną:

YsLcQcJ.jpg

Piec z osłoną

Hr9oijq.jpg

Podczas mycia czarnucha

1eGKoaj.jpg

Porobione

hSGqkPZ.jpg

Tak macha odbija :cool1:

Zmw76VG.jpg

I gdzieś już po wyjeździe, oczywiście parę kropli wody w niektórych miejscach musiało wylecieć i przelecieć po budzie :facepalm: No i klasyka - nigdy póki lato nie nadejdzie chyba nie zrobię spoko zdjęć, bo aparatu ze sobą nie wożę, tylko telefon, może jutro coś się uda pyknąć za dnia, o ile nie będę miał tyle szczęścia co zawsze i przez noc nie będzie padać :decayed:

5QKVBW1.jpg

wwlntzI.jpg

9MSbpBN.jpg

89fABri.jpg

BQn8CSw.jpg

wSIDHAP.jpg

Pomijając dzisiejszą robotą, decyzja podjęta - na lato wpadają repliki z A6 18' 8J, opony na przód 215/35/18 a tył 225/35/18 + gwint. Taki jest plan na sezon, pomijając regenerację świateł, szybę. Końcówki wydechu wpadną na początku lutego. Może uda się gdzieś coś ciekawego odwiedzić w wolnej chwili, dobry spot czy coś ;) Zawsze chciałem mieć ranty, ale zdrowy rozsądek mówi, że poznańskie drogi nie pozwolą mi na to, bo to daily car. Pół biedy, gdy ja prowadzę, ale czasem gdy jestem po prostu "niedysponowany" :grin: prowadzi dziewczyna, a wiadomo jak to jest nawet gdy nie jeździ źle :kox: W okresie świąteczno-noworocznym klapa pójdzie w clean, kupię tylko coś do usuwania kleju i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to Ty mnie wyprzedziłeś z zakupem tego auta :P jak dobrze pamiętam to kilka dni stało, jak zadzwoniłem to już było nieaktualne :D

ładnie wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...