Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM+] Thirteen static sedan by enczu | recaro bose bix jr26 || Foty 2k18


enczu

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi były zamówione i opony też do odebrania, stąd ta kolejność. Wszystko na spokoojnie, nie ma problemu będzie leżeć jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie siadło to koło na B5 ale koza straszna :decayed: No i moim zdaniem dokładka w takim kolorze nie będzie fajnie wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie siadło to koło na B5 ale koza straszna :decayed: No i moim zdaniem dokładka w takim kolorze nie będzie fajnie wyglądała.

Jeśli chodzi o dokładnie to pomyślałem o niej przez to zdjęcie:

vRSTxI9.jpg

Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zdania na zmieniłem po zobaczeniu zdjęcia ale oczywiście każdy robi auto dla siebie i wg swojej wizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, co prawda pisałem już w odpowiednim dziale, ale pewnie nie każdy tam zagląda. Otóż wczoraj zaczęło coś skrzypieć w prawym kole. Wszystko dziś posmarowałem, psiknięte WD40 - nic nie dało.

Tutaj filmy przedstawiające problem:

Tutaj auto przyciskane z góry pare razy.

1.

I skręcanie kołami

2.

Miał ktoś może podobny problem lub się z takim spotkał i przyczyna została namierzona?

Przy okazji, na początku 2015 roku wszystkie wahacze były wymieniane na nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam problem, na forum był juz gdzieś o tym temat w każdym bądź razie jest to wina tulei wahacza i należy za pomocą strzykawki zaaplikowac do tych gumowych osłon tulei wachacza jakiś smar. Mi to pomogło i nastała cisza :D tyle że w moim przypadku ten wachacz juz kwalifikowal sie do wymiany a Ty piszesz ze dopiero wymieniłeś wiec dziwna sprawa :o

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ale być może cos uszkodziło Ci właśnie tą gumową osłonę i dostał sie jakiś syf i dlatego skrzypi :/

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Dodam jeszcze że u mnie był to wachacz dolny prosty i chyba wlasnie jego najczesciej dotyka ta dolegliwość :v

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam problem, na forum był juz gdzieś o tym temat w każdym bądź razie jest to wina tulei wahacza i należy za pomocą strzykawki zaaplikowac do tych gumowych osłon tulei wachacza jakiś smar. Mi to pomogło i nastała cisza :D tyle że w moim przypadku ten wachacz juz kwalifikowal sie do wymiany a Ty piszesz ze dopiero wymieniłeś wiec dziwna sprawa :o

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ale być może cos uszkodziło Ci właśnie tą gumową osłonę i dostał sie jakiś syf i dlatego skrzypi :/

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Dodam jeszcze że u mnie był to wachacz dolny prosty i chyba wlasnie jego najczesciej dotyka ta dolegliwość :v

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Dokladnie jak pisze kolega. Mialem to samo kiedys w quattro z tylu i jako tymczasowe rozwiazanie zastrzyk ze smaru pomaga ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dostęp do garażu zerowy, więc pewnie dopiero przed świętami coś ruszę. Choć raczej nie będę bawił się w pół środki i po prostu wymienię wahacz :) Auto ma niedługo iść w dół, więc prędzej czy później czeka mnie wymiana, a wolę być spokojny :)

Dzięki za odpowiedzi i pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dostęp do garażu zerowy, więc pewnie dopiero przed świętami coś ruszę. Choć raczej nie będę bawił się w pół środki i po prostu wymienię wahacz :) Auto ma niedługo iść w dół, więc prędzej czy później czeka mnie wymiana, a wolę być spokojny :)

Dzięki za odpowiedzi i pomoc :hi:

I to jest odpowiednie podejscie do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez bylo to samo. Bylem na dwoch stacjach diagnostycznych. Zadnych luzow a caly czas skrzypialo wiec postanowilem sprawdzic patent ze sktrzykawka. Wpuscilem troche oleju i cisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez bylo to samo. Bylem na dwoch stacjach diagnostycznych. Zadnych luzow a caly czas skrzypialo wiec postanowilem sprawdzic patent ze sktrzykawka. Wpuscilem troche oleju i cisza ;)

U mnie wpuszczenie oleju o dziwo nie pomoglo.. Moze sprobuje z wieksza igla, swoja droga.. I tak w konci bedzie do wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olej silnikowy, mam płyn hamulcowy, chyba każdy mozliwy płyn jakiś w garażu jest :grin: Więc może spróbuję ;)


Cześć, żeby nie było że nic się nie dzieje:
-zrobiona płukanka Liqui Moly Engine Flush i wymieniony olej na Motul Specific 505.01, dla ciekawskich przed wymianą jeździł na Castrolu 15w40.. W dbałości o wtryski wpadł 5w40 mimo wielu zdań u ludzi
-z powodów problemów z turbo wymieniony zawór n75, wszystkie węże podciśnienia i jutro zawór zwrotny podciśnienia
- to co najbardziej cieszy to wpadł w końcu gwint, póki co czasu starczyło tylko na posadzenie przodu, tył jutro ale jedno foto poglądowe na dole ;)

Póki co nie jestem w 100% zadowolony, za 2 tygodnie wpadną dystanse :)
Można byłoby zejść niżej ale to moje daily i jakoś ma to jeździć, zobaczymy jak wpadną dystanse to może urwie się coś delikatnie jeszcze. Na dniach wpadnie też metalowa podłoga dla zabezpoeczenia michy :D

8t5Sk3z.jpg

Myślę że jakieś lepsze foty wtorek lub środę jak to bedzie juz wyrównane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuszcze tyłek na dół i będę mierzył, z przodu chyba nie będzie potrzeba cudów za to tył już raczej tak, zamysł jest taki że ma być równo z nadkolem, ewentualnie delikatnie felga sama ma wystawać w razie dziury :) Czasem woże kogoś z tyłu więc pewnie wpadną odboje od mapeta albo clipsy ale po krotkiej rozmowie z nim mowil ze najlepiej sprawdzaja sie podluzne, ale jak pomysle ze znow walczyc z kazdym amorem po kolei to krew mnie zalewa na sama mysl :D sezon skoncze raczej na kupnie nowych koncowek, wymiany szyby, podlokietniku i moze polerce :)

Moze ktos ladowal juz dystanse do felg 8j 46 albo 47 et nie pamietam juz dokladnie? ;) kapcie 215/40/18

Edytowane przez enczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 8J ET43 225/40 mam z tylu 10mm i mogłoby być szerzej.

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie z 15mm wyjdzie u mnie, moze dogadam sie z kolega wyzej i podjade do niego na przymiarke, zobaczymy jak to bedzie wygladalo. Ogolnie jesli chodzi i pierwsza dluzsza trase na gwincie wlasciwosci jezdne mimo ze to mts bardzo spoko, nie ma totalnego betonu ale jak wpadlem w mala dziure w nocy to huklo niezle, stala pasazerka moja tez powiedziala ze jest fajnie ale przerazona jak co chwile tarlem na koleinach, wrazenia bezcenne haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem lepsze foty więc dodaje ;)

yn2nzaF.jpg
y3uxTjd.jpg
Jy0Mgtr.jpg
cYMCX9Z.jpg
7BHs2Hl.jpg
Coś poza podjazdjem
swMbG1g.jpg
q3QL5O1.jpg
3aUtJD1.jpg
nHiVdQO.jpg
HNG3JwS.jpg
sZoUFA9.jpg
6HHy6o7.jpg
BuLbJHD.jpg
jZWO0Xh.jpg
caFlJoJ.jpg
GDD2Ajt.jpg
W czerwcu wpadną po wypłacie dystanse i może końcówki wydechu to będzie to już jakoś wyglądało. Na dniach będzie wpadnie metalowa osłona silnika, bo już bebechami trze o asfalt na koleinach, progi też już przejeżdża się ciekawiej :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...