Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/


OFF

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli miałbyś uszkodzoną pompę to na pewno nie zgaśnie ci samochód. Mi jak siadła pompa to poniosłem wydatek w sumie 600 zł ( 250 zł nowa pompa plus wymiana oleju i filtra i wymiana pompy wraz z czyszczeniem miski olejowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zgaśnie :D Ale wtedy będzie już silnik zatarty.

Z czerwoną kontrolką oleju nie ma żartów, bo jeżeli ciśnienie oleju jest zbyt słabe to można po prostu zatrzeć silnik, a to chyba wiadomo co oznacza. Zmień mechanika na takiego który zrobi porządną diagnozę i ustali przyczynę włączania się tej kontrolki, bo to co piszesz ewidentnie na pompę oleju wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie czujnik ani nie pompa bo pompa jest jakby w przedniej części samochodu a wyciek jest pod zbiornikiem płynu do chłodnicy. Ponoć coś pękło na łączeniu takich dwóch gumowych węży które idą do chłodniczki oleju i one są na oringach i może z tymi oringami coś trzeba robić. Mechanik nie podjął się roboty, trzeba szukać dalej ... Pozdro

wymien oring na chłodniczki oleju koszt ok 5-10 zł nie jest to bardzo skomplikowane w moim przypadku wyciek w tym miejscu był dość spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na wyjeździe, jak wrócę w lutym to prowadzę do mechanika i napiszę co i jak.

PS Jak to tylko uszczelki, to olej i tak spuszczać trzeba. Czy mogę zalać potem ten spuszczony bo olej ma jakieś 2 miesiące??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę czasu upłynęło, lata temu temat zakładany. Mam podobny problem, a wiec jak silnik osiągnie temperaturę to zapala się kontrolka przy wolnej jeździe jak dodam gazu kontrolka gaśnie na jakiś czas. Ostatnio miałem wyciek oleju z miski i była naprawiana, przy okazji czyszczony smok. Powiem ze na początku jazdy nie zapalała się po przejechaniu ileś tam kilometrów problem z kontrolka powrócił. Wiec wina może być w pompie oleju ? Sprawdzałem ciśnienie i mowili ze prawidłowe tylko ich pytam, czy na rozgrzanym silniku sprawdzali? A oni ze nie na rozgrzanym bo by się poparzyli bo tam trzeba ręka trzymać :) 

Możliwe ze sprawdzę ciśnienie oleju u innego mechanika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze w smoku było takie coś, ale jakoś mi się nie chce wierzyć ze taki syf miałem, a uszczelka jest wkładana do miski oleju auto z 98 roku 1.8 ADR 125km 

4DCF104D-C980-4191-9BC2-3619EA77C6D1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cichy126 napisał:

Witam, trochę czasu upłynęło, lata temu temat zakładany. Mam podobny problem, a wiec jak silnik osiągnie temperaturę to zapala się kontrolka przy wolnej jeździe jak dodam gazu kontrolka gaśnie na jakiś czas. Ostatnio miałem wyciek oleju z miski i była naprawiana, przy okazji czyszczony smok. Powiem ze na początku jazdy nie zapalała się po przejechaniu ileś tam kilometrów problem z kontrolka powrócił. Wiec wina może być w pompie oleju ? Sprawdzałem ciśnienie i mowili ze prawidłowe tylko ich pytam, czy na rozgrzanym silniku sprawdzali? A oni ze nie na rozgrzanym bo by się poparzyli bo tam trzeba ręka trzymać :) 

Możliwe ze sprawdzę ciśnienie oleju u innego mechanika. 

W moim przypadku pompa oleju powoli nie wyrabiała  i przy niższych obrotach  było słychać po rozgrzaniu łańcuch napinacza  a jak był przyduszony np przy zjeżdzaniu na wysokim biegu to kontrolka się zaświecała. Po wymianie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem tę wypowiedź w odpowiednim dziale, ale chce uzyskać informacji jak najszybciej więc dodałem też tutaj. Mam wyciek płynu chłodniczego i zlokalizowałem problem. Jest to przewód od chłodnicy z prawej strony czyli od strony kierowcy. Jak się taki przewód nazywa i ile może kosztować. Dodam zdjęcie pomocne.

IMG_2893.JPG

Edytowane przez Cichy126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z części ma swój numer OEM. co zresztą widać nawet tutaj.
Zrób sobie zdjęcie, wpisz w Google i odpowiedź będzie szybciej niżeli ktoś znajdzie w Etce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GreGoriO napisał:

Każda z części ma swój numer OEM. co zresztą widać nawet tutaj.
Zrób sobie zdjęcie, wpisz w Google i odpowiedź będzie szybciej niżeli ktoś znajdzie w Etce

Sprawdzalem według numerów i nie mogłem znaleść, a zależało mi na czasie . Lecz dotarłem do tej części i już wszystko wiem. Spoko dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...