Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Buczenie silnika przy pełnym obciążeniu


Godlech912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...

Od paru dni mam ten sam problem z buczeniem podczas przyspieszania. Gdy mocniej wcisne pedał gazu zaczyna buczeć....dość głośno....jest to uciążliwe.... dźwięk słychać (to buczenie...jakby tłumik sportowy) z prawej strony od pasażera jakby z obudowy filtra powietrza....Jest tylko pewna zależność...nie buczy gdy na zewnątrz jest chłodno...tzn. temp. Poniżej 20stopni. Wczoraj było 27stopni i ponownie zaczęło buczeć...jak jest chłodno jest wszystko ok....mój silnik to 1.8t ANB....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy...

Byłem u mechanika....diagnoza w najgorszym przypadku zmienne fazy rozrządu....2000zł naprawa. Tylko że u mnie nie słychać tego łańcuszka ani na zimno ani na rozgrzanym silniku...no i co tu robić....? Buczy tylko jak na zewnątrz jest gorąco...dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienne fazy rozrządu to powinien być błąd razem z wyskakującym checkiem przy pałowaniu. Układ wydechowy masz szczelny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienne fazy nie buczą, jak napinacz pada to hałasuje łańcuch i ewentualnie słychać terkotanie i stukanie z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 20:20, Langista napisał:

Jak zmienne fazy rozrządu to powinien być błąd razem z wyskakującym checkiem przy pałowaniu. Układ wydechowy masz szczelny?

To błędu nie ma.....a na wydechu jest malutki przedmuch ale na środkowym tłumiku, przy wejściu rury do puchy....w poniedziałek jadę spawnąć ta dziurke....ale jak na środkowym to chyba za daleko? Czy się mylę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 20:23, przem8 napisał:

Zmienne fazy nie buczą, jak napinacz pada to hałasuje łańcuch i ewentualnie słychać terkotanie i stukanie z silnika.

Hałasu żadnego....z tych okolic....jest cisza nawet jak rano na zimnym odpalam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, VAGonik napisał:

Hałasu żadnego....z tych okolic....jest cisza nawet jak rano na zimnym odpalam...

Zrób komplet standardowych logów dla 1,8t to będzie widać czy coś go boli. Ewentualnie to buczenie z serii "ten typ tak ma". U mnie w avj  jak się da w piz*ę to słychać buczenie  jakby od strony turbo ale mi to nie przeszkadza. Grunt, że ciągnie i wszystkie parametry w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, przem8 napisał:

Zrób komplet standardowych logów dla 1,8t to będzie widać czy coś go boli. Ewentualnie to buczenie z serii "ten typ tak ma". U mnie w avj  jak się da w piz*ę to słychać buczenie  jakby od strony turbo ale mi to nie przeszkadza. Grunt, że ciągnie i wszystkie parametry w normie.

No a mnie szlak trafia....bo tego dzwieku nie było...ale coś mi się wydaje że to może faktycznie powiązane jest z tym przedmuchem na tłumiku środkowym...tak mi się zdaje że wtedy buczeć zaczęło gdy ta dziurka się zrobiła na tyle duża że zacząłem ją słyszeć...jutro sprawdzę, jadę do szpeca. Ciekawe czy mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odrazu jak auto bedzie u mechanika plecionkę moja byla przepalona i miałem pierdzenie przy dużych obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wizycie u mechanika. Powiedział że to może być katalizator....bo są roznice, rozbieżności danych z dwóch sond lambda. On by stawiał na katalizator...czy to możliwe? A mnie zastanawia brak takiej rurki w obudowie filtra powietrza która trzyma przepływomierz. Przeplywka trzyma się na wtyczce i obejmie rury dolotowej....może to ona buczy? Teraz raz buczy przy dodawaniu gazu albo na sekundę po odjęciu gazu....Już nic nie wiem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są dwie różne sondy więc dziwne żeby pokazywały to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Panownie? rozwiązaliście problem buczenia? Czy to buczenie o którym mówicie przy obciążeniu silnika i i w zakresie 3-4tys. obr to taki jakby rezonans w środku mocny basowy słychać? 

Zmieniłem wydech na przelot na środkowym i 2x końcowym tłumiku i do 2800-3000 obr ładnie mruczy, powyżej 4 tys. też super, ale 3-4 tys. tragedia.... nie da się jeździć bo taki rezonans / buczenie basowe że łeb urywa.

I przy obciążeniu mocnym i przy odpuszczeniu gazu i schodzeniu z obrotów na biegu buczy niemiłosiernie tylko w zakresie 3-4 tys. obr.

Pytam, bo mam podobne objawy a do tego drgania na budzie przy rpzechodzeniu przez 2 tys. obr a także na posotju na biegu jałowym czuć wibracje lekkie.

Ja póki co u siebie znalazłem, że rolka / sprzęgło alternatora jest kopnięte - alternator przestaje kręcić się w środku od razu po wyłączeniu silnika. ( u kolegi ze sprawnym jeszcze z sekunde po zgaszeniu alternator się kręci). - może wibracje wyelminuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ilu jeszcze miejscach o tym napiszesz, zalozyles jakis przelot i oczekujesz ze bedzie cichy jak seria? dostales juz odpowiedz w innym temacie. albo zaloz z powrotem fabryczne tlumiki i po problemie... 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i u mnie pojawiło się charakterystyczne buczenie ...  auto po programie delikatnym 180km. Chodzi jak złoto, po programie chodziło również cicho przez 2 lata .. i o dziwo tez buczy jak jest ciepło. Jak wieczorem wyjechałem ok. 20 stopni nie ma buczenia.. 

 

Wrzucam filmik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie to samo tzn buczenie zaczęło się po remoncie głowicy. Jak silnik zimny to buczenie plus rezonans na aucie aż plastiki w środku się trzęsą. W miarę jak auto schodzi z ssania robi się ciszej. Jednak podczas jazdy np 4 bieg i prędkość 60km/h słychać buczenie i rezonans. Podobnie na postoju podczas dodawania gazu w przedziale 1000-2000obr jest to słyszalne. Wymieniłem wieszaki od tłumika, sprawdziłem katalizator-czysty nie zapchany nic się w nim nie oberwało jednak nic to nie pomogło. Watek dość stary może przez te kilka lat udało się komuś zdiagnozować podobną przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...