Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plan - zwiększenie parametrów z BFB na BEX


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio rozmyślam nad podniesieniem parametrów mojego BFB na takie jakie były w BEX czyli wg książki 190KM i 240Nm. Autko mam już ponad 2 lata, na moje oko jest bardzo zdrowe ( 225k km). Chciałbym żeby ktoś doradził mi co zrobić i czy w ogole cokolwiek robić w tym kierunku.
Po przeczytaniu wielu tematów na forum mam taki plan: chce wrzucić drugi IC z wersji BEX i do tego wtryski z BEX. Turbo zostałoby z BFB ze względów finansowych i tego że śmiga cały czas bardzo ładnie :) Nie interesuje mnie sam program i robienie nim 210KM i 330Nm bo gdybym chciał taki moment, kupiłbym diesla. Ogólnie, nie mam kopalni pieniędzy ani czasu żeby robić jakies drogie i skomplikowane modyfikacje wiec przerobienie na BEX byłoby i tak bardzo zadowalające :) Prosiłbym o jakieś opinie, czy da sie to zrobić tak żeby auto było nadal oryginalne i żebym nie musiał co chwile sie martwić że coś sie przez to dzieje z autkiem, ma być niezawodne jak dotychczas, jeśli tak sie nie da, zostane przy BFB.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek stage 1. Czyli dp, wtryski z bexa i program. Wychodzi ci Bex albo lepiej jak motorownia zdrowa. Jak będziesz miał kasę do wrzuć drugiego smica, bo te nasze seryjne to do d...py nie podobne i serii dobrze nie ogarniają. Jak mowisz, że silnik zdrowizna to i 200 przeskoczysz. Dla silnika miękko, nie ma się co bać, tylko trzeba dbać jak o każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wtrysków na BEX bez zmiany turba na bexowe średnio mi to pachnie.
200 kunia z Turba bfb to już raczej max

Edytowane przez Waść Kolorowość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Seryjne będą na granicy dlatego wrzuca się te z bexa. Przy tych temperaturach ostatnio Łukasz13 wycisnął 213. Ja mam +- 200. Zależy w jakim stanie turbo. A niech bedzie nawet 190 pewne. Starczy ........ przynajmniej na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, chce 190 koni i wiecej raczej mnie nie interesuje :) mooze kiedys ale narazie planuje tym autem pojezdzic jezzcze z 4-5 lat a rocznie robie 20k wiec chce zeby dało rade . A czy DP to jest przymusowe? Szcerze wolalbym zeby auto bylo seryjne/oryginalne no i tez nie syfiło srodowiska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kat w porządku to możesz odpuścić dp, ale raczej po 200 tysiach kilosów to może byc różnie. Jak wsadzisz drugi smic i zrobisz program to osiagniesz swój cel. Tylko że wtryski z bexa możesz już kupić 120-150 i bedzie spokój że nie są na granicy. Ja mam dp, wtryski bex. Musze zrobić drugi smic bo seryjny nie ogarnia nawet serii. Latam podobnie do ciebie ok 25 tysi na rok, program prawie 2 lata i spokój. Nie ma sie czego bać, a są same plusy. Wczesniej 6 lat latałem b5 na programie, zrobione 120 tys. i do tej pory jeździ w rodzinie. Tylko tuner musi się znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 200zł za wtryski to mały pieniądz, a do tego ryzyko zapętlenia zażegnane. Drugi IC troche kosztowny bo kompletny okolo 700-800zł na "alledrogo". No i program okolo 1200zł. Zastanawiam się gdzie go wykonać. We Wrocławiu mam ECU Project, wydają sie być profesionalistami, podjade, pogadam i zobaczymy co z tego będzie. Najchętniej zrobiłbym to u gregor10 ale 500km w jedną strone do niego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do Roman_Tyk na forum zrobi ci program lepiej i taniej niz Ecu

wtryski bex musowo - mozna wyrwac za stówke

katalizator - wyrzuć to dobry update na prawdę ;)

drugi smic tylko jak wyrwiesz tanio

generalnei 190/240 ugrasz bez problemu.. o ile auto sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wtryski z bexa dp i seria turbi i seria icek i w temperaturze otoczenia 37 stopni wyplulo 210 koni i 313 nm momentu na LPG strojeone przez mistrza gregor10.pl:) romantyk dobrze zna tez temat bo swoje bfb tez ladnie wystoil:) jezeli chcesz miec pewnosc w w jakism satnie jest motor i osprzet to zrob logi z kanalow:) 2+31+33 2+20 1+115+118 i bedzie wiadomo baedzo duzo:)

Edytowane przez tomekb7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wtryski z bexa dp i seria turbi i seria icek i w temperaturze otoczenia 37 stopni wyplulo 310 koni i 313 nm momentu na LPG

Nie przesadziłeś czasem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ECU powiedzieli ze te 190km to tylko program i ewentualnie drugi IC, zapierali sie ze wtryski z BEX sa zbedne a jak juz kupowac to tylko nowe( ok1000zl). Ogolnie bardzo naciskali na fmic, turbo hybryde i wtryski 440 i wtedy okolo 230-250km- nie bardzo trafialo do nich ze chce tylko 190 :/ co do logow to musialbym podjechac do kogos kto ma VAGa, jakis mechanior ;) a czy mistrz gregor10 robi takie programy na odleglosc bo kurde mam niego 500km w jedna strone :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobi ci na odleglosc ale to nie to samo co z autem chlopaki z pomorza do gregora jezdza i kazdy zadowolony wraca i wiadomo ze zroione jest na igle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie Ci przecież zrób u Romana.. masa ludzi z wro jezdzi na jego sofcie..

1000 zł za wtryski z BEXa nowe bwahahahah sluchaj ich tam dalej daleko zajdziesz..

na 190 koni wystarczy Ci DP + wtryski, seryjne możliwe ze na styk ogarną moc ale jak pompa bedzie slaba to lipa.

na logi mozesz podjechac do mnie (wro).. pisz pw.

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzje co do planu: drugi IC w nadkolu i wtryski BEX i do tego program. IC i wtrysków zaczynam szukać,a wczoraj z kolegą Imhotet zrobiliśmy logi tak na dobry początek :)

http://vaglog.pl/log_241108.html

http://vaglog.pl/log_241106.html

http://vaglog.pl/log_241107.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie samym programem na lichym pb95 wyszło 182KM / 276NM (bex ma 240 więc sporo więcej)

reccnoex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze bex trzyma moment do 5,5k rpm i moc ma przy 6300 taka mała różnica, u Ciebie to jak disel albo i gorzej bo momentu mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak lecz przy 5.5 tys obr jest i tak więcej niż w BEX :)

Chciałem żeby było więcej od dołu i tak jest.

Edytowane przez patryk195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do codziennej jazdy wygodne, na kreski lipa ;P

ważne ze klient zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...