Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Recenzje i testy narzędzi warsztatowych


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dev napisał:

co chcesz ty mrobic ?

Konserwacja napędów zwrotnicowe na kolei, pracuję w PKP jako automatyk.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba szukać jakiegoś profesjonalnego sprzętu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cabanmat napisał:

np. ?

Może tu cos znajdziesz konkretnego https://gacol.pl/m,245,uklady-centralnego-smarowania.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś narzędzie do wykręcenia obrobionego korka od skrzyni biegów, w środku jest już okrągły nie ma nic, przecinakiem też nie pójdzie brak już rantu. Materiał to aluminium ... Korek był na spline.

edit. Spróbuję może dorobić jakąś stalową tulejkę która wejdzie tam na ciasno, wkleję ją na klej do gwintów. Mam taki w pracy kiedyś kształtkę 1" skręciliśmy nim i za diabła żabami 2" nie mogliśmy w dwóch rozkręcić. Tylko czy złapię stal z alu ... :x

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A4CCH napisał:

Znacie może jakieś narzędzie do wykręcenia obrobionego korka od skrzyni biegów, w środku jest już okrągły nie ma nic, przecinakiem też nie pójdzie brak już rantu. Materiał to aluminium ... Korek był na spline.

edit. Spróbuję może dorobić jakąś stalową tulejkę która wejdzie tam na ciasno, wkleję ją na klej do gwintów. Mam taki w pracy kiedyś kształtkę 1" skręciliśmy nim i za diabła żabami 2" nie mogliśmy w dwóch rozkręcić. Tylko czy złapię stal z alu ... :x

od kiedy korek jest aluminiowy ?

trzeba dospawac nakrętke albo śrubę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dev napisał:

od kiedy korek jest aluminiowy ?

trzeba dospawac nakrętke albo śrubę  

Chodzi Ci aby ją z klinować w tej śrubie, nakrętce. Wbić jakoś na "chama"  ? Powaga jest to chyba alu... Mages nie łapię i miękkie jak cholera, wygląda na aluminium, wszystkie znaki na niebie wskazują że to alu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, testował ktoś takie coś

http://allegro.pl/bass-polska-elektryczny-klucz-udarowy-do-kol-800nm-i6942054890.html

 

jaki klucz udarowy elektryczy możecie polecić do śrub kół, wymiany zawieszeń itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - szukam małego palnika do garażu - czasem podgrzanie śruby itp.  te na kartusze coś warte? jakiś szczególnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podgrzewania wystarczy.  Daje radę. 

Już gdzieś o to pytaleś :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

https://allegro.pl/zestaw-wykretaki-do-zerwanych-srub-yato-0590-wwa-i6975399985.html

Testował ktoś, mam obrobiony korek przy skrzyni biegów (ten od wlewu oleju) materiał to chyba aluminium, przecinakami nie poszedł... Zastanawiam się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje kupno takich kluczy i jestem bardziej za COVAL. 

Szfagier ma zestaw covala 6-32 od 3 lat. Traktowane sa mlotkiem i nic sie z nimi nie dzieje. Szukajac podobnego zestawu natknąłem sie na cos takiego https://allegro.pl/klucze-plaskie-oczkowe-satynowane-25el-6-32mm-geko-i7028719879.html

Czy to prawda? na pozostałych aukcjach pojedyncze klucze Dedra kosztuja 5000zł za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, robercik123 napisał:

Czy to prawda? na pozostałych aukcjach pojedyncze klucze Dedra kosztuja 5000zł za sztuke

Te 5000 to kolego zabieg sprzedawcy któremu brakuje towaru a nie chce usuwać aukcji i płacić teraz prowizji+wystawiać nowej za jakiś czas. Tymczasowo zmienia wartość żeby nikt nie kupił i po problemie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy uzywa sie kluczy plaskich firmy kuznia i tylko kuznia. Wytrzymuja na prawde sporo. Nie wspomne tez w jakich warunkach sa uzywane. Przedluzki metrowe zakladane na klucze to norma lub walenie po nich mlotkiem ;) 1-1,5kg. Ja osobiscie mam w domu proxxony i polecam. Grzechotki i nasadki mam coval i nie polece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...