Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Recenzje i testy narzędzi warsztatowych


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem gadzeciazem i Lubie mieć narzędzia do wszystkiego. Sam mam parę narzędzi które są warte pieniędzy ale mam też parę które nadają się do kosza i chciał bym się tym podzielić. Wstawię jakiś filmik i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka podobna, temat inny, narzędzia to szeroko pojęty rozdzial. Jest sporo fajnych filmów na yt mam też coś swojego. Jak dorwe się wkoncu do komputera edytuje pierwszy post i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post zmodyfikowany, jeśli macie jakies fajne filmy to wklejcie i bede dodawał do pierwszego posta. Swoje prywatne filmiki są najbardziej preferowano.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chińszczyzny do hamulców to pożyczyłem od kumpla i ... :wallbash: kucha, ukręcił się gwint choć myślałem, że fajnie lekko idzie.

Trochę pospawaliśmy i puki co czeka na nowe użycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytanu to to nie jest ale obchodząc sie z tym po ludzku bez przedłużek i młotka śmiało mozna używać. Do domowego użytkowania nadaje się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam, ze Yato to szmelc jakich malo. Owszem, do grzebania przy pierdółkach sie nada, ale u mnie grzechotki nie dluzej niz pol roku nie wytrzymywaly. Torxy z plasteliny, nasadki podobnie, potrafilem je skrecic na grzechotce.

Od siebie polece Gedore, ale za to ceny spore.

Beta tez dzialam, wszystko fajnie ale system przesuwny nasadek czesto przez przypadek mozna przestawic.

A w opcji jakosc - cena to polecam Proxxon 23410. Niespełna 300zl za komplet, zadnej grzechotki nie zdarlem przez trzy lata w trzech roznych kompletach. Sa rozbieralne, w razie zostawieniu ich za czesto za dworze w deszczu, czego efektem bedzie przeskakiwanie wystarczy rozebrac i wazelina techniczna przesmarowac. Nie boja sie oleju, piasku, blota, wody. Co do samych nasadek, zadnej nie zepsulem. Jedynym slaby elementem jest Torx 30, ale to pewno przez to, ze rozkrecam glowice małą grzechotka i ow T30 ktora ma dziurke w srodku i potrafi strzelic. Grzechotki nie boja sie przedluzek i kluczy udarowych.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do torxow masz rację, wstanie nawet film na ich temat.

Co do nasadek to mam je od jakiś 6 lat a od 3 używam ich do pneumata i jeszcze żadna nie pękła. Oczywiście nie mam zakładu i nie używam ich codziennie ale przynajmniej dwa razy w tygodniu jakieś auto naprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 8kę ukręciłem na małej grzechotce, od strony nasady na nią. Z kwadratu zrobiło się kółko. Do tego pęknięta 13, 17 i 18 na 1/2. Z torxów tylko Beta daje radę -/+ 300zł kpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytanu to to nie jest ale obchodząc sie z tym po ludzku bez przedłużek i młotka śmiało mozna używać. Do domowego użytkowania nadaje się w 100%.

Kolego ja napisałem że pożyczyłem a nie że przedłużyłem. Co do młotka to nawet do głowy mi nie przyszedł taki pomysł bo i jak go użyć? A że materiał jak plastelina ... no cóż może trafiłeś na innego producenta.

A co do domowego użytkowania to :eusathink: wymiana klocków w swoim aucie to chyba łapie się pod to określenie.

Edytowane przez Viwaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić jakiś zestaw dobrych wkrętaków ? zależy mi na płaskich i krzyżakowych. Czy coś takiego da radę ?

http://allegro.pl/yato-yt-2670-wkretaki-srubokrety-zestaw-8szt-svcm-i5070172018.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wkretakach yato drażni mnie rękojeść która gdy się troszkę zużyje to się rozwarstwia tak jak są różne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś tak max do 100-120zł najlepiej jakiś zestaw 8szt coś takiego. Ktoś coś może polecić ? zależy mi na tym aby były z dobrego materiału żeby się nie obrabiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś tak max do 100-120zł najlepiej jakiś zestaw 8szt coś takiego. Ktoś coś może polecić ? zależy mi na tym aby były z dobrego materiału żeby się nie obrabiały

Hazet lub Gedore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jeszcze do kompletu zestaw kleszczy kombinerki itp najlepiej 160mm i zestaw do odkręcania obrobionych srub widziałem takie zestawy ale nie wiem czy ktos z was uzywa i ktore sa czegos warte ?


czy narzedzia jonesway cos sa warte ? czy lepiej brac te hartz lub gedore ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobione śruby odkręcam szczypcami Morse'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o taki zestaw gdzie można użyć przedłuzłi i nasadki odkręcić coś gdzie jest ciasno i nie ma jak chwycic szczypcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...