Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w boczkach bagażnika


dex1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Moje auto to A4 B5 Avant Lift z szyberachem. Dzisiaj przestała działać mi zmieniarka. Zauważyłem,że w boczkach bagażnika po jednej jak i po drugiej stronie jest pełno wody.. Dzisiaj u mnie całą noc i cały dzień mocno padało.

Możecie mi podpowiedzieć którędy mogłaby dostawać tam się woda ?

Gdzie znajdują się odpływy szyberdachu ?

Na dachu mam antenę radiową i od CB. Kabel od CB mam puszczony po uszczelce klapy tylnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sedanie też jest mokro w boczkach ( przy pompce centralnego ) podejrzewam że u mnie lampą leci do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem lampę i co się okazało idealnie przylega do karoserii :( nie wiem któredy ta woda leci

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kałuże po lewej stronie. Woda spływała zza tylnego słupka i nawet z kamerką endoskopową nie dało się na 100% stwierdzić gdzie jest przeciek. Na razie postawiłem na to, że jest pęknięty spaw górnej belki(?) w miejscu łączenia go z lewym słupkiem zaraz przy końcu rynny dachowej. Nawaliłem silikonu od wewnątrz samochodu z zewnątrz pod uszczelke od runny strzykawką i dzisiaj jak przyszedł deszcz wygląda na to że problem dalej się nie zakończył ;/ . Chyba, że jest szansa - sumując brak podsufitki + szyberdadch + wyciągnięty korek na kable do haka (chciałem, żeby tamtędy woda spływała), po prostu z zewnątrz się tyle wilgoci w samochodzie zbiera, że może się delikatnie skraplać na blachach wewnątrz?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem bo mam to samo, szczególnie kiedy myje auto na myjni, i wale wodę w szczeliny. Pod zderzakiem są kratki odpowietrzające wnętrze przy zamykaniu drzwi itp. Wokół nich jest gąbeczka która po latach już nie jest gąbeczką.....po prostu jej nie ma.

Woda ściekając po karoserii, wlatuje w szczelinę między zderzakiem a błotnikiem, i ściekając dalej po blachach centralnie zalewa te kratki, które z góry nie mając uszczelni (między kratką a karoserią) wpuszczają wodę do środka...powiem więcej, w miejscu koła zapasowego miałem już.....BASEN. :)

Szukałem tego dwa dni!!! i co się okazało taka błachostka, ale żeby ją usunąć, trzeba zwalić zderzak, wyjąć owe kratki, i zamiast gąbeczki, uszczelnić to po prostu silikonem ;)

Też szukałem, może lampa, może uszczelka, może korek gdzieś jest i wypadł....cuda. mam nadzieje, że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić odpływy szyberdachu. Lubią się zapychać. Najczęściej na końcówkach gdzie są przelotko-zwężki. Widziałem też przypadki gdzie przy wiekowych autach wąż odpływu ze starości się kurczył i "chował" do środka karoserii - tam też wlewał wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz odpływy szyberdachu i czy całą uszczelka przylega po zamknięciu klapy.
A sprawdzałeś z kimś na myjni ?
Rozbierz wszystkie plastiki z tyłu samochodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna odnaleziona :) Mam duży wlew od gazu przy wlewie paliwa i woda dostaje się między uszczelką, a wlewem do środka auta w prawym tylnym boczku. Pozdrawiam


Przyczyna odnaleziona :) Mam duży wlew od gazu przy wlewie paliwa i woda dostaje się między uszczelką, a wlewem do środka auta w prawym tylnym boczku. Pozdrawiam

Edytowane przez dex1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...