Skocz do zawartości
IGNOROWANY

01020 - Water Pump (V36)


ERN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem A4 B8 TFSI CJEB, jako że zakupiony po okazyjnej cenie spodziewałem się, że będzie kilka tematów do poprawy i w związku z tym mam prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu dwóch błędów z VCDS-a:

Poniższy błąd to zapewne dodatkowa pompa wodna do chłodzenia paliwa, ale nie mam pewności. Ktoś spotkał się z tym błędem wcześniej i wie jak można to sprawdzić bo nie chcę wymieniać pompy jeżeli nie jestem pewien jej błędu.

01020 - Water Pump (V36)
010 - Open or Short to Plus - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00101010
Fault Priority: 4
Fault Frequency: 7
Reset counter: 68
Mileage: 168523 km
Time Indication: 0
Date: 2015.11.16
Time: 07:37:49
Freeze Frame:
Voltage: 14.40 V
Temperature: 96.0°C
Current: 0.175 A
Voltage: 14.50 V
not available
Bin. Bits: 10000011
RPM: 760 /min
Load: 40.0 %

Błąd numer dwa to error na silniku, jako, że nie mam pliku ROD do mojej wersji, to nie bardzo wiem gdzie szukać..

15470 - ROD - Unknown Error Code
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 2
Mileage: 168650 km
Date: 2015.11.20
Time: 17:33:51

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie było zmieniane, o czym bym wiedział. Okablowanie sprawdzałem, prąd podaje, na wszelki wypadek wyczyscilem też styki. Sama pompa się wlancza i wygląda ze działa, nadmuchowe ciepłego powietrza działa prawie natychmiast Więc nie widzę problemów na klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, będę musiał podskoczyć do kogoś we WRO kto ma lepszy kabelek niż ja i może uda się coś wyczytać dokładniej.


Witam,

udało się rozwiązać powyższe problemy. Mam nadzieję że moje rozwiązania pomogą innym w przyszłych diagnozach:

- Błąd V36 - problemem okazał się elektrozawór nagrzewnicy, nie otwierał się całkowicie, a jedynie w małym stopniu - wymieniłem zawór na nowy i koniec z błędem.

- Błędy na silniku były związane z układem chłodzenia samochodu, nasiliły się nawet po wymianie elektrozaworu. Na zimnym silniku różnica między temperaturą silnika a chłodnicy była zbyt wysoka, po nagrzaniu było w porządku - do wymian regulator płynu chłodzącego (termostat), drogie badziewie ale wszystkie problemy po tym zniknęły.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam temat u mnie ten sam błąd z zaworem nagrzewnicy. Ktoś wie gdzie on się znajduje ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja rownież jestem nieszczesliwym posiadaczem bledu 01020 Water Pump (v36)

w koncu dorwalem kabelek i sprawdzilem bledy, ten powyzszy wystapil u mnie w sierpniu rok temu, natomiast w zimie gdy o tym bledzie nie wiedzialem, narzekalem ze strasznie dlugo mi sie auto nagrzewa i nie mam tu na mysli zeby bylo gorąco ale moja stara mazda z 2002 potrafila przeszdnia szybe "odmrozic" w kilka minut przy duzych mrozach a audicą czekalem czasami nawet pol godziny zeby cos widziec, nawet bo odmrozeniu szyb jak za szybko ruszalem w droge to przednia potrafila tak parowac ze trzeba bylo sie zatrzymac.

 

teraz po zeskanowaniu bledow wszystko sie wyjasnia, pytanie czy z tym bleden to tylko do autoryzowanego serwisu czy sa jakies mniejsze serwisy od ktorych nie zbankrutuję?

a propo macie cos godnego polecenia z okolic Tych-ów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

01020 - Pompa wody (V36) 
            003 - Usterka mechaniczna - Sporadyczny

czy chodzi o pompę 06H 121 601 J (nr 13 na schemacie), która jest przed nagrzewnicą? Piszecie też o elektrozaworze 4H0 121 671 D (nr 7 na schemacie), czy on jest gdzieś wewnątrz auta? od której strony go szukać?

 

pompa wody v36.PNG

Edytowane przez pijey88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje z czego idzie sterowanie do pompy 06H 121 601 J (nr 13 na schemacie). 

Wiem że elektrozawór 4H0 121 671 idzie z panelu climatronic'a ale nie moge teraz schematów znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...