Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klocki przód do 320 mm (A4) vs. 345 mm (S4)


SpalaczBenzyny

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanie co do różnic między oryginalnymi klockami do tarczy 320 mm a tymi z S4 czyli do tarczy 345 mm,

chodzi mi o jakieś techniczno-dokumentacyjne (że tak to określę) różnice między tymi klockami,

może ma ktoś dostęp do jakiś karty produktu tych i tych klocków?

zmierzam do tego na ile te klocki z S4 345 mm są lepsze, wytrzymalsze, skuteczniejsze niż od A4 320 mm,

i aby to poptrzeć jakimiś technicznymi argumentami,

różnica w cenie między tymi a tymi ma wynosić ok. 200 zł więc zakładam, że jakieś istotne różnice są na korzyści droższych z S4 345 mm,

pozdrawiam!

Edytowane przez SpalaczBenzyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe klocki mają wspólczynnik tarcia na poziomie 0.19-0.23 który spada po osiągnieciu wysokiej temperatury (fading)

klocki DS mają 0.42 bez wzgledu na temperaturę

ja jezdze tylko na DSach i dopóki nic innego lepszego w tej cenie nie pojawi sie na rynku bede na nich jezdził

zakładaj i ciesz sie z hamulców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można domniemać, że te z S4 mogą mieć trochę lepszy współczynnik tarcia niż z A4?

Chociaż parę dni temu pytałem się w serisie (VW ASO) i mi powiedziano, że jakbym przyjechał A4 albo S4 to założyliby mi dokładnie te same klocki i byłoby to zgodne ze specyfikacją Audi, cena klocków też taka sama. Zapytam jeszcze w innym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich tam poy....o

Klocki do eSy to klocki do eSy a nie jakies g...

Poza tym sa dwa razy drozsze

I nie bez powodu

Nie kupuj w ASO bierz Ferodo DS lub CP

Jak chcesz to mam jedne idrugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe klocki mają wspólczynnik tarcia na poziomie 0.19-0.23 który spada po osiągnieciu wysokiej temperatury (fading)

klocki DS mają 0.42 bez wzgledu na temperaturę

ja jezdze tylko na DSach i dopóki nic innego lepszego w tej cenie nie pojawi sie na rynku bede na nich jezdził

zakładaj i ciesz sie z hamulców

Hej. Mam pytanie odnośnie klocków od S4.

Czy dobrze rozumiem, że można je bez problemu zamontować do układu 320 mm TRW - Girling? Bo właśnie sam stoję przed wyborem zestawu na przód do swojego i nie ukrywam, że wrzucił bym coś mocniejszego, nie wymagającego żadnych modów.

Tarcze z tego co wyczytałem w innych wątkach to pewnie będą Zimmermanny gładkie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mimo ciut większych rozmiarów klocek z s4 tarcza 345 można go założyć do tarczy 320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanko mam , mam dwie q5 ojca 2.0 tdi i moja 3.0 tdi . Wsadziłem do swojej hamulce od sq5 i teraz swoje stare chcę wsadzić do ojca 2.0 tdi .

Jak tak popatrzyłem to na przodzie zacisk chyba jest taki sam , więc do zmiany tylko jarzmo i tarcza - zgadza się ??

a co z tyłem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peter22 napisał:

panowie pytanko mam , mam dwie q5 ojca 2.0 tdi i moja 3.0 tdi . Wsadziłem do swojej hamulce od sq5 i teraz swoje stare chcę wsadzić do ojca 2.0 tdi .

Jak tak popatrzyłem to na przodzie zacisk chyba jest taki sam , więc do zmiany tylko jarzmo i tarcza - zgadza się ??

a co z tyłem ??

Tył pewnie jest taki sam czyli 300mm. Tarcze masz pełną czy wentylowaną? Jak pełna to 300mm a jak wentylowana 330mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył w 3.0 tez jest większy . Wydaje mi się ze 3.0 ma 345 na przodzie i 330 tył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 07:48, lukas309 napisał:

Moje 320 mm 4tłoczki Brembo spokojnie wystarczają w 2,0 tdi 

IMG_20180929_194752.jpg

IMG_20180925_120107.jpg

Z jakiego auta te Brembo bo z Q5 wyglądają inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 19:09, sajmon136 napisał:

Z jakiego auta te Brembo bo z Q5 wyglądają inaczej.

Q5 tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...