Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie pompy po wymianie płynu


chojas1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 3 tyg mam to auto. Jest troche zaniedbane. Ostatnio zauwazylem niski poziom płynu i jakby wode na powierzchni płynu. Nie miałem oryginału pod ręką więc dolałem ATF. Było wszystko okej. Dziś zmieniłem płyn na mineralny zielony 6162. Nagle pompa zaczęła wyc kurcze nie mam pomyslu czemu. Pytanie do was czy ten płyn powinien byc taki rzadki mocno ? W zbiorniczku przedtem płyn brunatny ale to podobno normalne. Teraz płyn co prawda tez nie jest zielony ale nie oczekuje tego bo resztki tamtego poprostu zostały, lecz widze w nim takie mikro bąbelki ze wydaje sie od taki mleczny ;/ Za słabo jeszcze odpowietrzony układ moze dlatego ? bo te bąbelki w sumie wyjaśniają te wycie pompy. Jakies sugestie ? Chodze do szkoły mechanicznej wszystko przy samochodach robie sam tyle ze nigdy jeszcze nie miałem za duzo wspólnego z układem wspomagania. Auto jeszcze przedtem miało problem tzn rano po odpaleniu np krece w jedna strone ok jest wspomaganie w druga nie ma ale tak po 180 stopniach obrotu wskakuje na ta strone i w druga juz nie ma i znow 180 stopni jest ale w druga nie ma. ale po minucie sie normuje wszystko jest okej. Moze szlak trafił ten zaworek w maglownicy ? Nie uśmiecha mi sie zmieniać teraz pompy ;/ Czekam na podpowiedzi, jesli nic nie poprawi sie to w poniedzialek przejde na ATF chyba ;/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wspomagania się leje tylko ori płyn hydrauliczny z ASO, odpowiedni do Twojego auta :)

Jeżeli przed wymianą płynu było wszystko OK, to chyba nie trzeba za mocno dedukować co jest nie tak :naughty:

A na przyszłość zasada z pierwszego zdania odnosi się też do olejów w skrzyni biegów i dyferencjale :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniłem płyn na mineralny zielony

To może jeszcze do kompletu napisz jak Ty ten płyn wynieniałeś.

Edytowane przez slimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz zle przeczytałem :D Ogólnie juz jest prawie cicho minimalnie ją słychać. Wymieniałem tak ze odkręciłem przewód od chłodniczki tej w zderzaku. Przewód od zbiorniczka zatkałem a na przewód od chłodniczki założyłem wężyk i do butelki. Ze zbiorniczka wyssałem płyn strzykawką, nalałem cały zbiorniczek płynem i sąsiad mi kręcił kierownica prawo lewo a ja cały czas dolewałem płynu aby nie zaciągnął powietrza. Wydawało mi sie ze to najbezpieczniejszy sposób ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...