Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, czy jest możliwość nie pamiętając kodu wcześniejszego zresetować sterownik do wartości domyślnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam licznik od 2,5 tdi i zle pokazuje rezerwe, za wczesnie. wydaje mi sie ze 2.5 ma 67 litrow a moj 62-63 i dlatego tak pokazuje. Da sie zmienic kodowanie zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Audi A4 B5 z grudnia 1996 roku, chciałbym włączyć funkcję migania kierunków, czy da radę ? Muszę mieć Cana ? Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie co mam zakodowane w centralnym jak mam wartość 014912 chcę by mrugały kierunki przy zamykaniu i otwieraniu bo jest podłączona instalacja co pompki i jak wpiszę 04672 zakoduje to wtedy nie działa centralny z pilota;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest opisane na pierwszej stronie wystarczy perzeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opisane ale do mojego kodu nie pasuje nic nie mogę sklecić by wyszło to co mam teraz wpisane, jak zakoduje

00512

04096

00064

Razem 04672

to pompka nie reaguje na pilota czy trzeba odnowa programować piloty ?


ktoś coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosiłbym o przepis zmiany VCDS'em SERVICE IN 15000 na 10tyś km.

Audi A4 B5 2.5TDI + Q

Pozdrowionka...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, czytam tak ten temat I zastanawia mnie czy mozna w b5 z 2000 roku zakodowac sygnał otwartych drzwi.

Mysle ze mam cos takiego, po samym tescie zegarow. Z deski jest nadawany signal ciagły - do swiateł ( jesli zapomnimy zgasic ) I ten sam sygnał tyle ze przerywany do drzwi (jesli sa nie domkniete ) Probowałem zmieniac kodowanie ale nie szło. Dałem rade włączyc kontrolke niezapietych pasów tylko. Chce zakodowac ten sygnal, ale nie wiem jaka wartosc mam wpisac. Szukam I nie moge znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge zakodowac climatronika vcdsem bo mam wersje software ,panowie podrzuci kos namiary na pelna wersje na pw z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kogos z VCDS albo Vag comem z gliwic lub okolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, czytam tak ten temat I zastanawia mnie czy mozna w b5 z 2000 roku zakodowac sygnał otwartych drzwi.

Mysle ze mam cos takiego, po samym tescie zegarow. Z deski jest nadawany signal ciagły - do swiateł ( jesli zapomnimy zgasic ) I ten sam sygnał tyle ze przerywany do drzwi (jesli sa nie domkniete ) Probowałem zmieniac kodowanie ale nie szło. Dałem rade włączyc kontrolke niezapietych pasów tylko. Chce zakodowac ten sygnal, ale nie wiem jaka wartosc mam wpisac. Szukam I nie moge znalesc.

Też mnie ten temat już od jakiegoś czasu interesuje i nie bardzo potrafię znaleźć odpowiedź na to pytanie, a na pewno jest to możliwe co widać choćby po tym filmiku (to co prawda DIY o instalowaniu wskaźnika doładowania) ale w 11min słychać wyraźnie ten dźwięk o który mówisz, co występuje również w teście zegarów jako chime/buzer/gong

https://www.youtube.com/watch?v=gsXNCykwYRQ#t=11m00s

Co prawda jak mniemam jest to samochód z USA i w sumie dość dziwny bo niby rok 1999 czyli w sumie polift (i jak dobrze widzę to lusterka ma poliftowe) ale światła, kierunki, konsola środkowa przedliftowa. Może ktoś coś jednak wie gdzie taka opcja się kryje.

---------- edit ----------

Poszedłem tropem samochodu z USA i w pewien sposób chyba już wiem, o co chodzi z tym gongiem. Mianowicie jest to sygnalizacja otwarcia drzwi kierowcy kiedy kluczyk jest w stacyjce, wtedy jest wydawany non stop sygnał gongu, zaś przy włączonych światłach mijania i zapalonym silniku (tudzież zapłonie) po otwarciu drzwi jest wydawany sygnał ciągły tak sam jakbyśmy zapomnieli wyłączyć świateł. Dodatkowo przy kluczyku w stacyjce jeśli którekolwiek drzwi zostaną otwarte wydawany jest pojedynczy gong i to na razie na tyle co za obserwowałem.

A włączyć to chyba można tylko w jeden sposób zmieniając tzw. "Market version" czyli lokalizację rynku na który jest samochód na USA - tylko wtedy mamy licznik w milach, bądź Kanada i tu już są normalnie km. Jakoż, że mam przedlifta i licznik z analogowym zegarkiem nie potrafię powiedzieć jak będzie wyglądała godzina ale sądzę, że będzie w wersji 12 AM/PM, a nie 24.

Tak wygląda procedura (przykład zmodyfikowałem pod mój samochód):

[select]

[17 - Instruments]

[Recode - 07]

Write down the existing coding for future reference.

Enter 5-digit code from below

[Do It!]

Look at the first two digits in the coding. Add the values for the options together to get the correct coding.

00 - No available equipment

+01 - Brakepad wear sensor warning active

+02 - Seatbelt warning active

+04 - Washer fluid level warning active (may only work with pre-2000 models)

+16 - Navigation System (non-USA models)

Look at the third digit in the coding (Market version):

0 - "Germany" 24 hour clock

1 - "Rest of World" 24 hour clock

2 - "USA" 12 hour clock

3 - "Canada" 12 hour clock

Look at the fourth digit in the coding (Cylinders):

4 - 4-cylinder

6 - 6-cylinder

Look at the fifth digit in the coding (Distance impulse multiplier):

0 - TDI Engine (non-USA models)

2 - Non-turbo Gasoline engine

4 - Turbocharged engine

So, if you want to have Seatbelt warning in a 1998 Canadian A4 1.9 TDi (add 00+02= 02),3,6,2 = 02340.

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczow, posiadam a4 adr z 97r i potrzebuje pomocy ;| kiedys dzialalo mi otwieranie i zamykanie szyb kluczykiem, i nie wiem czy to przez to czy akurat w tym momencie sie cos zwalilo, bo po wyjeciu akumulatora do naladowania juz przestala dzialac ta opcja, mam niby modul komfortu(zakladam ze mam bo powoli wygasa mi swiatelko wewnetrzne i mam przycisk ryglowania zamkow w drzwiach kierowcy) i denerwuje mnie to ze nie dziala :( w vagu w centralnym zamku mam coding 00000 i moge zakodowac tylko 16 i 32 i to wszystko, wie ktos jak moge przywrocic opcje ktora akurat umilala mi zycie w lato ;( czy moze padlo cos. pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym poszperać, ale spróbuj na szybko w pełni otworzyć i zamknąć okna, bo jak mniemam po wyjęciu akumulatora to i automatyczne zamykanie otwieranie Ci nie działa od wewnątrz, jak to nie to się pomyśli. Co do modułu komfortu to jak pamiętam to jest on dopiero po liftingu.

Teoretycznie powinieneś mieć zdaje się dodane 64 w centralnym zamku.

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak po wyjęciu akusa trzeba na Maksa otworzyć i zamknąć to wtedy działają automatycznie, wiesz ale gdzieś czytałem że te po pierwszym lifcie też miały i podobno opcja z powoli przygasajacym oświetleniem ma mK..ale nie wiem tego na 100%.. Jak wpisuje 64 to mi nie wchodzi, działa tylko 16 i 32 :/ dodam że mam alarm getronic 123 oryginal, aleee.... Nie działa :/ może tam też tkwi diabeł?? Nie wiem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wyznacznik tego czy on jest czy nie, ponieważ u mnie nie ma a światło się ściemnia.

Wklepujesz to oczywiście jako software coding nie workshop? Prawdę mówiąc nie wiem czemu by wyjęciu akumulatora miała by ta funkcja zniknąć, ponieważ ja nie raz go odłączałem przy niektórych robotach i nic takiego się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak softCode wklepuje ale już nie wiem o co biega ;( kiedyś grzebalem przy tym alarmie, może to?? Wkurza jak nie działa opcja a jest :( a jak sprawdzić czy jest moduł komfortu??

Edytowane przez maluch16290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować się z nim połączyć...

daj w centralnym zamku 8+16+32+64, chyba że ten alarm się zupełnie popsuł i coś bruździ.

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...