Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wchodzi :/ chyba problem będzie po stronie alarmu, od zawsze dioda przy zegerach lekko swieci ciągłym światłem, a pewno powinna mrugac, czujnik Pod maska zgnieciony, i jak chce uzbroić kluczykiem centralne pod machą to daje sygnał przerywany ;/?? A da się Vagiem go wyłączyć?? Dodam że mój software code to 00000.. I wchodzi tylko 16 i 32, no i 48 oczywiscie.. Co o tym myślisz??

Edytowane przez maluch16290
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pewnie z Włoch ;) getronic przeważnie tak szedł... sprawdź przekaźniki na płycie (niestety taka ich wada), też to przerabiałem, stary leciwy moduł, ale daje radę go wskrzesić i jeszcze posłuży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mój ojciec przyjechał nią z Włoch ;) a to gdzie te przekaźniki są Kolego?? Na której płycie ;) aż miło że ktoś już to przerabiał bo po malu traciłem nadzieję ;)

Ale i tak nie wiadomo czy rozwiąże to problem tych szyb z kluczyka, ale być może alarm będę miał ;) policji też mam w kolorze drewna jak na panelach w aucie ;) i też nie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mój ojciec przyjechał nią z Włoch ;) a to gdzie te przekaźniki są Kolego?? Na której płycie ;) aż miło że ktoś już to przerabiał bo po malu traciłem nadzieję ;)

Oczywiście są na płycie getronic'a ;) centralki (czarne pudełko, montowane zapewne na belce pod zegarami po lewej stronie) 2 mniejsze i 1większy niestety ciężko dostać takie, ale w zamienniku w tme można coś dobrać, albo tak jak ja zrobiłem, wylutowałem z płyty, rozciąłem dremelem delikatnie ściankę (styki się nadpalają) czyszczenie ;) wiem,wiem zalatuje druciarstwem,ale była potrzeba szybko naprawić i tak już ponad pół roku jeździ bez awaryjnie :) prowizorki są najlepsze hehe jak padnie to wtedy wymienię... :naughty:

U mnie działa domykanie 4szyb z getronic'a , ciche uzbrajanie/rozbrajanie (kierunki), syrena itd., blokada zamków powyżej 30km/h ,tylko lusterka muszę gałkę przekręcać do składania lusterek ;) ale da radę na ori przekaźniku zrobić małą przepinkę i będą się składały razem z zamykaniem :)

Edytowane przez opti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba pruć pod zegarami tak? A tam gdzie syrenka to jakie masz mikro piny w pozycji ON? Ja mam 1, 3,4 kiedyś gdzieś czytałem co oznaczaja, właśnie chyba coś z szybami związane..

Jak byś kiedyś ogarnął z tymi lusterkami to możesz sie odezwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba pruć pod zegarami tak? A tam gdzie syrenka to jakie masz mikro piny w pozycji ON? Ja mam 1, 3,4 kiedyś gdzieś czytałem co oznaczaja, właśnie chyba coś z szybami związane..

Jak byś kiedyś ogarnął z tymi lusterkami to możesz sie odezwać ;)

Miałem do belki zamontowane;) jak zdejmiesz osłonę pod kierownicą na pewno zauważysz czarną puszkę centralki (mała nie jest ;) ), u mnie 1,2 off (tj. do góry) 3,4 on (do dołu) szczerze nie zagłębiałem się co i jak z nimi... :huh:

Z lusterkami jest już dawno rozpisany ładny temat na forum a3 :naughty: , są plusy i minusy takiej przeróbki... (najgorzej w zimę jak przymarznie :( )

Edytowane przez opti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam temat z lusterkami w zimę, kiedyś złożyłem i za 1,5 godziny już nie rozlozylem haha, to fakt że wadliwa opcja...w weekend spojrze pod kierownice w te przekazniki, a co powiesz na temat roztrzaskanego czujnika pod maską? Zawrzeć że soba kable? Czy zaizolować je osobno? Bo czujnik nie nadaje się już do niczego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam temat z lusterkami w zimę, kiedyś złożyłem i za 1,5 godziny już nie rozlozylem haha, to fakt że wadliwa opcja...w weekend spojrze pod kierownice w te przekazniki, a co powiesz na temat roztrzaskanego czujnika pod maską? Zawrzeć że soba kable? Czy zaizolować je osobno? Bo czujnik nie nadaje się już do niczego ;/

Wymienić krańcówkę/czujnik na nowy ;), albo usunąć i przewody zaizolować osobno, jak zewrzesz to tak jakby była maska otwarta (styki w krańcówce zwarte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że z lenistwa nawet nie patrzyłem w ten czujnik jak on działa ;) spróbuje i dam znać co wyszło z tym alarmem ;) a stacyjkę w syrence masz przekręcona w prawo tak? Ja jak ja przekręcamy to pika głośno yebana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z niektórymi funkcjami w 35.Od początku podczas zamykania i otwierania miga tylko lewy kierunek.Usunąłem te wartości po czym na nowo wpisałem i bez zmian.Dopisałem wartość zamykania szyb z pilota,także nie działa.Jedyne co działa z dopisanych wartości to zamykanie zamków po przekroczeniu 15km/h.Gdzie szukać przyczyny problemu z tymi kierunkami?Widziałem że ktoś tutaj miał podobny problem ale już nie odpisał czy go rozwiązał.

Moja wartość zanim dodałem nowe od siebie to 13130,co w tym może być bo jakoś mi nie idzie dopasowanie wartości.Z tego co mi się wydaje co mam włączone to 512,2048,4096 i co jeszcze może być?Nie wiem jak to możliwe ale funkcja pilota to chyba 8192 a wtedy już wogóle mi to nie pasuje.Czyżbym miał go wyłączonego?Drzwi zamykam pilotem.

Edytowane przez JarekST202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Panowie podpowie ktoś jak przekodować silnik i ABS,ASR po swapie z automatu na manuala ?

AJM 2000r i nowa 5 biegowa skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam takie pytanie. Chodzi mi o to domykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h . Jeżeli sobie cos takiego ustawie to czy jak np dojade do jakiegos celu ale silnika nie gasze to same sie otwieraja czy kierowca musi odbespieczyc ? Czy dopiero jak kierowca to zrobi albo silnik zgasi. Albo jak pasazer dwa razy za klamke zlapie ?? Da rade tak zrbic ze po przekroczeniu 15 km lokuja sie a np ponizej albo na postoju same sie otwieraja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja zamykania drzwi po przekroczeniu prędkości traci sens w taki przypadku jak piszesz, bo ma ona na celu zabezpieczyć pasażerów i ładunek podczas postoju, nikt nie ukradnie Ci nic z samochodu podczas jazdy, tylko jak staniesz np na "światłach".

I tak jak napisałeś otwarcie następuje po wyjęciu kluczyka, otwarciu guzikiem bądź podwójnym pociągnięciu za klamkę.

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobrze to zrozumiałem, jestem po zmianie licznika i chciałbym go zakodować na swój stary. Dobrze zrozumiałem jak należy wpisać kod?

01062

Kontrola żarówek, Niemiecki - napis Brems Licht,  V6, 6 cylindrów benzyna.

 

Czy po takim kodowaniu naprawi mi się wskazanie licznika obrotów czy muszę jeszcze gdzie indziej coś zakodować, będę wdzięczny za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2013 o 13:35, horny devil napisał:

zależy który rok

Do rocznika 97 B5 też możesz podpowiedzieć jak zakodować kluczyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem który sam stworzyłem, mianowicie za pomocą obdeleven chciałem dołożyć opcji ryglowania drzwi, co się udało... Nie mniej jednak pilot przestał działać a trąba że mnie taka że nie zapisałem sobie kodu z przed zabawy...
Z pilota miałem otwieranie, zamykanie, otwarcie klapy, powiadomienia kierunkami, domykane szyb z pilota. Czy na podstawie tego możecie mi powiedzieć jaki miałem kod? Pamiętam że zaczynał się od 11xxx

Jezeli uda mi się wrócić do stanu pierwotnego to wszystkie funkcje które mnie interesują mam dodać w jaki sposób, dodając wszystkie wartości razem?

Fajnie że są wypisane kody, ale brakuje mi informacji jak zmieniamy od samego początku, czy do obecnej wartości w sterowniki dodajemy tylko wartość która nas interesuje czy co i jak. Jeżeli można to bardzo proszę o jakieś przekierowanie do FAQ dla zielonych, chciałbym się tym urządzeniem trochę pobawić ale nie chce uziemic auta ?

Ok, miałem gdzieś zapisaną wartość: 11318. Niestety po przywróceniu jej kluczyk nadal nie jest obsługiwany. Jako dodać z powrotem z dodatkową funkcją? Niestety mam tylko jeden kluczyk aktualnie przy sobie  więc na dwa klucze też nie dodam

Edytowane przez panda86
Zmieniły się okoliczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...