Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

kodowanie języka mowy:

Avant 2.0TDI B7(8E) z 2005 (model 2006) - jaki kabel? Czy wszystko jest w tej a4 na CAN?

Chcę zmienic wersje językową z niemieckiego na angielski - to po CAN czy pójdzie po zestawie dla B6?

Czy zwykly kabel od viaken-a pasujacy do b6 bedzie dzialal w b7 w tym zakresie? Pomocy, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie języka mowy:

Avant 2.0TDI B7(8E) z 2005 (model 2006) - jaki kabel? Czy wszystko jest w tej a4 na CAN?

Chcę zmienic wersje językową z niemieckiego na angielski - to po CAN czy pójdzie po zestawie dla B6?

Czy zwykly kabel od viaken-a pasujacy do b6 bedzie dzialal w b7 w tym zakresie? Pomocy, z góry dzięki.

tylko CAN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam. Bawiłem się dzisiaj kodami i chciałem zaprogramować otwieranie/zamykanie szyb/szyberdachu pilotem. Do kodu 16140 dodałem 64 czyli wartość 16204 wpisałem w okno kodowania. Jest zmiana, szyby i szyberdach z pilota się zamykają ale nie otwierają. Coś jest nietak? czy poprostu muszą być spełnione jakieś warunki aby można było otworzyć okna pilotem?

Na stronie Ross-tech zdaje się że jest to po angilsku można by dokleić. Polskiego póki co brak z czasem możę się dorobimy tłumaczenia.

[ Dodano: 12-02-2007, 09:38 ]

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:

Spróbujmy aby w naszym aucie zamki w drzwiach i klapie bagażnika zamykały się automatycznie po ruszeniu (przekroczeniu 15km/h), a następnie po zatrzymanu, zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka otwierały się.

Potrzebujemy:

- interfejs

- komputer z oprogramowaniem (VAG-COM)

Procedura kodowania:

1) Wchodzimy do sterownika:

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2) Wybieramy

STG Codierung -> Funktion 07

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. w moim przypadku było to 12865

UWAGA: Koniecznie zapisać wartość kodu sprzed zmiany by wrazie niepowodzenia (nie zadziałania, itp) wpisać go ponownie.

Rozszyfowując tą wartość mamy:

+ 008192

+ 004096

+ 000512

+ 000064

+ 000001

SUMA = 12865

tymsamym rozszyfrowaliśmy jakie funkcje mamy włączone - patrz lista kodowania powyżej.

4) dodajemy funkcję zamykania zamków po przekroczeniu 15km/h i odblowowywania ich po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka. W tym celu musimy dodat wartość kodu:

+ 000032

nowa Suma = 12897

Wartość tą wpisujemy w oknie w miejscu odczytanego dotychczasowego kodu (linijka Software Coding)

5) Zatwierdzamy "Do it!"

6) Teraz już możemy cieszyć sie załączoną nową funkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbowałem wczoraj zakodować sterownik centralnego na przykładzie opisanym przez kolegę adadur. Podłączyłem Vaga i co? I zonk :shocked:

Brak odpowiedzi ze sterownika 35 :wallbash: Kto wie dlaczego? Opis jest dla B5, może nie działać w B6? Kto wie?

Pozdr.

Yoshi, w B6 musisz wejsc w 46 Central Conv. i tam mozna zakodowac centralny wg opisu kolegi. Ja u siebie robilem i wszystko hula:)

Pozdr

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Engine[01] Soft Coding[07] mogę wprowadzić jedynie wartości z zakresu 0-00127

Ni jak ma się to do kodów tutaj opisanych. W sterowniku miałem zapisaną wartość 00008.

Może mi ktoś pomóc i powiedzieć co mam takiego że jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

power_pc a co chcesz kodować w sterowniku silnika? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur a da sie zakodowac STG 35 tak, zeby drzwi zamykały sie przy 15km/h, a otwierały przy zatrzymaniu bez wyciagania kluczyka? bo jak w przykładzie bedzie wystepowało utrudnienie z podwożeniem osob, trzeba bedzie recznie otwierac drzwi.

np. w moim przypadku było to 12865

Rozszyfowując tą wartość mamy:

+ 008192

+ 004096

+ 000512

+ 000064

+ 000001

SUMA = 12865

czyli patrzymy 'co mamy' i w ten sposob rozszyfrujemy sume, tak?

[br]Dopisany: 19 Styczeń 2009, 19:04_________________________________________________to u mnie wyszło:gwizdanie:

+008192 - co to jest?

+004096

+000512

+000064

+000032

dołozyłem sobie zamykanie samochodu przy 15km/h (w rzeczywistości 20 km/h - zgodnie z klimatronikiem) i jeszcze potwierdzenie otwarcia miganiem kierunkow

+000001 - otwieranie kufra, mi otwiera bagażnik, wiec czego nie jest zakodowane? (chyba ze dotyczy innych modeli, o co w tym chodzi?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+002048 - Tür-/Fensterheberlogik (USA) (ab MJ 2001) / Door/window lifter logic (the USA) / trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna a potem już nie oraz między innymi myk polegający na tym, że po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku)

dodac trzeba, ze jak wyciagniesz kluczyk i otworzysz drzwi to juz nie otworzysz/zamkniesz okien (chyba ze sa na korbke :kox:)

hmm a myk z 1 klikiem nie działa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jak zakodować sterownik żeby lusterka sie składały po zamknięciu auta centralnym zamkiem a po otwarciu rozkłady się?

Ja sie przyklejam do tego pytania.

A na dodatek - zamykanie centralnego przy 20kmh dziala, ale tylko raz, i.e. jesli w miedzyczasie pasazer wysiadzie (przy zatrzymaniu, hehe) to przy kolejnym przekroczeniu 20kmh nie domykaja sie drzwi. To samo przy otwarciu centralnego z pyrzcisku kierowcy - nie rygluje sie przy kolejnym przekroczeniu predkosci. W Seacie znajomego sie domyka a mi gul skacze... Macie koledzy jakis patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jak zakodować sterownik żeby lusterka sie składały po zamknięciu auta centralnym zamkiem a po otwarciu rozkłady się?

Ja sie przyklejam do tego pytania.

A na dodatek - zamykanie centralnego przy 20kmh dziala, ale tylko raz, i.e. jesli w miedzyczasie pasazer wysiadzie (przy zatrzymaniu, hehe) to przy kolejnym przekroczeniu 20kmh nie domykaja sie drzwi. To samo przy otwarciu centralnego z pyrzcisku kierowcy - nie rygluje sie przy kolejnym przekroczeniu predkosci. W Seacie znajomego sie domyka a mi gul skacze... Macie koledzy jakis patent na to?

Jeżeli masz składane lustra i chcesz mieć taką opcję pozostaje własnoręczne rezanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego dotyczące sterowników do silników 2.6 ABC (4A0 907 473 XX)

Elektronika silnika:

Number of Lambda probes - Type of Gearbox - Type of drive - Coding up to "C" - Coding from "D" and up

2 - Manual 012 - FWD - 000 - 00060

2 - Manual 01A - 4WD - 001 - 00061

2 - Auto 01F - 4WD - 008 - 00068

2 - Auto 01K - FWD - 008 - 00068

1 - Manual 012 - FWD - 032 - 00032

1 - Manual 01A - 4WD - 033 - 00033

1 - Auto 01F - 4WD - 040 - 00040

1 - Auto 01K - FWD - 040 - 00040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Wiecie może dlaczego zamykanie i otwieranie auta potwierdza mi migaczami tylko po lewej stronie(od kierowcy)? Teraz cholera nie pamiętam czy tak było od początku ale chyba nie, kiedyś świeciły wszystkie a teraz tylko jedna strona. Co za diabeł w tym siedzi? Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...