Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem tak..., wpisywałem funkcje centralnego zamka funkcja po funkcji począwszy od 00001 ale nic nie pomogło...[br]Dopisany: 10 Luty 2009, 16:16_________________________________________________Poza tym, jedyne co mi się udało nowego zakodować to zamykanie centralnego zamka powyżej 5 czy 15km/h (nie pamiętam), reszta jakoś nie działa. Nie działa otwieranie bagażnika z kluczyka i domykanie szyb. nie wiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś podać jakie ma wartości kodowania dla Audi A4 B6 2.5 TDI BFC, napęd na przód, dla imobiliaizera.

Bo mam rozkodowany sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań:

1.Czy posiada ktoś rozpiskę kodowania automatycznej skrzyni begów ?

2. Co jest nie tak?

Sterownik silnika mam zakodowany 00001 , obroty 816/min, gdy zmienię kodowanie 00002 obroty wskakują na 861/min. Wszytsko pięknie furka ciągnie lepiej

ale skrzyni automatycznej to się nie podoba....szarpie przy zmianie. Wiem że kocówka 1 to A4 a 2 to A6. Ale ...co jest nie tak.

Zobaczę czy na 04161 pójdzie i tu pytanie nr 3. Jakie macie kodowania w AFN`ach?

Spawdziąłem nie poszło....pytałem i kilku speców.....w automacie ma być 00001.

I na tym basta.

Pozdrawia

Szycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytani,jak powinnowyglądać kodowanie radia Concert aby obsługiwało zmieniarkę.Ja podpiąłem Aga i wyszło mi,że mam kodowanie 00000(software ).Zmieniłem na 00202(tak powinno być?) i niestety nic się niezmieniło,radio nadal nie widzi zmieniarki.Radio mam bez Bose,a zmieniarkę roi na 6CD.

Może ktoś ma sugestie jak to powinno wyglądać?

Mam jeszcze pytanie odnośnie Vaga,mam taki interfejs:http://www.allegro.PAL/item608273693_Ag_KK_bod2_wysypka24h_pluta__2500sold.HTML.Program 409.1 (Melasę),gdy próbuje się wejść w jakikolwiek moduł program się wysypuje(zawiesza),jak go odinstaluje i zainstaluje ponownie uruchamia się normalnie ale tylko raz.Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane dotyczą Audi A4 B6

Jeżeli chodzi o szyby to:

Wł/Wył Wartość Funkcja

ON 1 okna w górę z pilota

ON 2 okna w dół z pilota

ON 4 okna w górę z kluczyka w zamku

ON 8 okna w dół z kluczyka w zamku

ON 16 szyberdach zamknięcie z pilota

OFF 32 szyberdach otwarcie z pilota (ale chyba nie działa)

ON 64 szyberdach zamknięcie z kluczyka w zamku

OFF 128 szyberdach otwarcie z kluczyka w zamku (ale chyba nie działa)

Tekst nie mój tylko tłumaczony.[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2009, 12:56_________________________________________________Dane dotyczą Audi A4 B6

Wartość - Funkcja

1 – System alarmowy w UK (tylko dla 4 bit)

2 - Błysk świateł po aktywowaniu/dezaktywowaniu alarmu

4 - Selektywny centralny – raz przednie drzwi kierowcy / drugi raz wszystkie

8 - Aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)

16 - Zamykanie klapy poprzez prędkość 5 km/h

32 - Zamykanie wszystkich zamków poprzez prędkość 15 km/h

64 - Funkcje komfortu poprzez pilota (adaptacja w kanale 62 - patrz post wyżej)

128 - Kierownica po prawej stronie

256 - Avant - Czujniki zbicia szyby w tylnych szyb (tylnej i bocznych)

512 - Potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka 1 błyskiem kierunków

1024 - Zamykanie centralnego zamka potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm)

2048 - Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki elektryka szyb działa jeszcze przez ok.10 minut

4096 - System alarmowy (funkcja: fabryczny/???? – jakiś inny)

8192 - Brak funkcji SAFE - funkcja tylko dla USA

16384 - Boczne szyby z izolowanego szkła (PR-nr 4KR/4KV)

Tekst nie mój tylko tłumaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań:

1.Czy posiada ktoś rozpiskę kodowania automatycznej skrzyni begów ?

2. Co jest nie tak?

Sterownik silnika mam zakodowany 00001 , obroty 816/min, gdy zmienię kodowanie 00002 obroty wskakują na 861/min. Wszytsko pięknie furka ciągnie lepiej

ale skrzyni automatycznej to się nie podoba....szarpie przy zmianie. Wiem że kocówka 1 to A4 a 2 to A6. Ale ...co jest nie tak.

Zobaczę czy na 04161 pójdzie i tu pytanie nr 3. Jakie macie kodowania w AFN`ach?

Spawdziąłem nie poszło....pytałem i kilku speców.....w automacie ma być 00001.

I na tym basta.

Pozdrawia

Szycha

Nie wiem o co ci chodzi bo pytasz sie o rozpiske do skrzyni automatycznej, a potem mowisz o kodowaniu sterownika silnika

Ponizej masz rozpiske do kodowania skrzyni biegow

5-Speed Automatic Transmission (01V)

From Ross-Tech Wiki

Coding

Non-DBW (Drive-by-Wire) Cars:

* 00000 = Standard (DSP active)

* 00010 = Standard (DSP inactive)

DBW (Drive-by-Wire) Cars:

* 0?xxx: Tiptronic Installation

o 0 = Tiptronic Buttons/Paddels not installed

o 1 = Tiptronic Buttons/Paddels installed

* 0x?xx: Tiptronic Strategy

o 0 = Old Strategy (Shifts to first Gear when braked to Standstill)

o 1 = New Strategy (Automatic Up/Down Shift before RPM Limit & Down Shift at Kick-Down)

* 0xx?x: Dynamic Shift Program (DSP)

o 0 = DSP active

o 1 = DSP inactive

* 0xxx?: Region/Powertrain

o 1 = All-Wheel-Drive (Rest of World)

o 2 = All-Wheel-Drive (North American Region)

o 3 = Front-Wheel-Drive (Rest of World)

o 4 = Front-Wheel-Drive (North American Region)

natomiast jesli chodzi ci o silnik to procedura kodowania silnika:

Motorelektronik / Engine Electronics / Elektronika silnika

Steuergerät Codierung / Control Module Coding (AEB)

STG 01 (Motorelektronik) auswählen / Select 01 (Engine Electronics)

STG Codierung -> Funktion 07 / Coding -> Function 07

ADR

??xxx: Land/Abgas / ??xxx: Country/Emissions

02 - Nichtmitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG I) / non-EU (MVEG I)

04 - Mitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG II) / EU (MVEG II)

06 - USA (with EVAP system leak detection pump)

08 - China und Gemeinschaft unabhängiger Staaten (GUS) / China and CIS (Commonwealth of Independent States)

25 - Japan (ab 08/1996) / Japan (< 06/96)

xx?xx: Antrieb/Zusatzfunktionen / xx?xx: Drivetrain/Options

1 - Frontantrieb ohne Antriebsschlupfregelung

2 - Allradantrieb ohne Antriebs-Schlupf-Regelung

xxx?x: Getriebe / xxx?x: Transmission

0 - 5-Gang-Schaltgetriebe / 5-speed manual transmission

6 - automatisches Getriebe (01N) / Automatic transmission (01N)

xxxx?: Fahrzeugtyp / xxxx?: Vehicle type

1 = A4

2 = A6

ADP/ADR/AEB (< 06/1996)

??xxx: Land/Abgas / ??xxx: Country/Emissions

02 - Nichtmitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG I) / non-EU (MVEG I)

04 - Mitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG II) / EU (MVEG II)

06 - USA (with EVAP system leak detection pump)

08 - China und Gemeinschaft unabhängiger Staaten (GUS) / China and CIS (Commonwealth of Independent States)

25 - Japan / Japan (< 06/96)

xx?xx: Antrieb/Zusatzfunktionen / xx?xx: Drivetrain/Options

0 - Frontantrieb / Front-wheel-drive

2 - Allradantrieb / All-wheel-drive

xxx?x: Getriebe / xxx?x: Transmission

0 - 5-Gang-Schaltgetriebe / 5-speed manual transmission

3 - automatisches Getriebe / Automatic transmission

xxxx?: Fahrzeugtyp / xxxx?: Vehicle type

1 = A4

AEB (07/1996 >)

??xxx: Land/Abgas / ??xxx: Country/Emissions

02 - Nichtmitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG I) / non-EU (MVEG I)

04 - Mitgliedsländer der Europäischen Union (MVEG II) / EU (MVEG II)

06 - USA (with EVAP system leak detection pump)

08 - China und Gemeinschaft unabhängiger Staaten (GUS) / China and CIS (Commonwealth of Independent States)

xx?xx: Antrieb/Zusatzfunktionen / xx?xx: Drivetrain/Options

1 - Frontantrieb ohne ASR

2 - Allradantrieb ohne ASR

xxx?x: Getriebe / xxx?x: Transmission

0 - 5-Gang-Schaltgetriebe / 5-speed manual transmission

5 - automatisches Getriebe (01V) / Automatic transmission (01V)

xxxx?: Fahrzeugtyp / xxxx?: Vehicle type

1 = A4

Steuergerät Grundeinstellung

STG 01 (Motorelektronik) auswählen

STG Messwertgruppen -> Funktion 08

elektr. Gasbetätigung: Messwertgruppe 060 (-> Dk.-Adaption)

mech. Gasbetätigung: Messwertgruppe 098 (-> Dk.-Adaption)

Lambdaregelung ausschalten: Messwertgruppe 099 (ADR)

Gehe zu Grundeinstellung

ale nie zmianicie kodow wczesniej sie nie logujac

STG 01 (Motorelektronik) auswählen

STG Login -> Funktion 11

GRA-Aktivierungscode: 11463

GRA-Deaktivierungscode: 16167

jesli sie gdzies pomylilem to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie dlaczego niemoge sie poalczyc z stg 35 ?? prubowalem na vagu 409 312 288 i dupka wyskakuje ze Controlel not responding, a np mam takie bajery wlaczone jak domykanie szyb po jednym kliknieciu, po wyjeciu kluczykow ze stacyjki dziala ejszcze podnoszenie i opuszczanie szybek przez jakis czas,

I teraz pytanie dlaczego neichce mi sie poalczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawić w mojej b6 +000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)?

Wchodzę w 46 - Comfort system a później co i jak robię bo nie kumam jak to dalej pociągnąć :kox:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawić w mojej b6 +000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)?

Wchodzę w 46 - Comfort system a później co i jak robię bo nie kumam jak to dalej pociągnąć :kox:

:hi:

musisz zczytac jaka masz wartosc w STG 46 i do tej wartosci dodajesz 32 i w recode jako nowa wartosc wpisujesz wynik dodawania i po temacie :wink4: powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak daje Comfortsysteem 46 i odczytuję jego wartość soft. coding po czym daje Recode i wpisuje sumę soft.coding + 32 czy jak widziałem to +000032 czy to nie ma różnicy bo jak mam np soft. coding 10141 to później daje 10173. A mam jeszcze pytanie jak mam licznik w milach to w niczym nie przeszkadza?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz, dodaj te dwie wartosci i zakoduj. Na wszelki wypadek zapisz wartosc poczatkowa, jak nie bedzie dzialalo zawsze mozna wrocic do poczatkowych ustawien. Moze byc tez tak ze masz juz zakodowane zamykanie drzwi (w kodzie jest juz zawarta wartosc 32) i nie dziala to wtedy trzeba zmienic wartosc na jakas inna, zakodowac i ponownie wrocic do pierwotnej wartosci, znowu zakodowac i zaczyna dzialac. Tak mial jeden kolega i po takich zabiegach zaczelo dzialac. Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziś się za to zabrałem soft. coding mam 06859. I jak dałem na 46 - Comfortsysteem a później na Recode - 07 to wyskoczyły mi takie 3 tabelki. Pierwsza było Software coding (0-32767) i obok niej było [06859]. To pewnie to moj soft. coding :) Poniżej była druga Work shop code (0-99999) i obok niej było [63351] tutaj to nie wiem o co chodzi :shocked: A na dole w 3 było Importer number (0-999) i obok w kwadraciku była [ -]

Teraz gdzie to mam wpisać tą sumę i ma być to suma 06859+32=06891 czy 63351+32=63383. I w razie w jakby coś nie poszło to gdzie się powraca do ustawień początkowych jak to sie robi? Sorki że się tak motam ale wole to zrobić dobrze, żeby nie wyszły jakieś jaja :wallbash:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziś się za to zabrałem soft. coding mam 06859. I jak dałem na 46 - Comfortsysteem a później na Recode - 07 to wyskoczyły mi takie 3 tabelki. Pierwsza było Software coding (0-32767) i obok niej było [06859]. To pewnie to moj soft. coding :) Poniżej była druga Work shop code (0-99999) i obok niej było [63351] tutaj to nie wiem o co chodzi :shocked: A na dole w 3 było Importer number (0-999) i obok w kwadraciku była [ -]

Teraz gdzie to mam wpisać tą sumę i ma być to suma 06859+32=06891 czy 63351+32=63383. I w razie w jakby coś nie poszło to gdzie się powraca do ustawień początkowych jak to sie robi? Sorki że się tak motam ale wole to zrobić dobrze, żeby nie wyszły jakieś jaja :wallbash:

:hi:

Wpisujesz w pierwsze pole "software coding" wartosc poczatkowa czyli 06859+32=06891. W razie jak nie bedzie dzialac to w taki sam sposob wartosc 06891 zmieniasz na 06859 i bedzie tak jak na poczatku.

Powodzonka i daj znac jak poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana się wezmę za to to napisze jak poszlo :cool1: mam nadzieję że nie będzie problemów a można się tego spodziewać?:wallbash: bo nie chce żeby coś później się chrzaniło:/ a tą opcję zamykania drzwi tylko przez vaga da się uaktywnić czy można jakoś ustawić tym przyciskiem od zamykania wszystkich drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych problemow nie bedzie, tu sie nie da nic popsuc :) tylko vagiem mozna to wlaczyc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie ma wszystko działa lecz mnie trochę denerwuję, że nie można otworzyć drzwi od środka klamką tylko trzeba guzikiem :wallbash: i chyba wrócę do poprzedniego ustawienia bo jeszcze to ciągłe zamykanie i otwieranie żeby się znów zamknie nie wyrobiły :blink:

Ale i tak dzięki za pomoc

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie ma wszystko działa lecz mnie trochę denerwuję, że nie można otworzyć drzwi od środka klamką tylko trzeba guzikiem :wallbash: i chyba wrócę do poprzedniego ustawienia bo jeszcze to ciągłe zamykanie i otwieranie żeby się znów zamknie nie wyrobiły :blink:

Ale i tak dzięki za pomoc

:hi:

no to super ze sie udalo, w razie czego zamiast otwierania guzikiem mozna dwa razy pociagnac za klamke i tez otworzsz drzwi :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...