Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam na kluczyku jakiś przycisk :kox: mozna zrobić aby po jego nacisnięciu drzwi się otwierały? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów,mam założony tempomat i fabrycznie podłączony ale nie działal wiec chciałem go zakodować,zrobiłem ściśle według instrukcji i nic tyle ze wskoczył blad 1044 złe kodowanie,wie zrobilem tak;

ale nie zmianicie kodow wczesniej sie nie logujac

STG 01 (Motorelektronik) auswählen

STG Login -> Funktion 11

GRA-Aktivierungscode: 11463

GRA-Deaktivierungscode: 16167

audi a4 00001

audi a6 00002;

tylr żę zamiast 00001 to dałem 00002 i klop nawet go odpalić nie idzie a vag nie łaczy sie ze sterownikiem ;( co zrobic?prosze o pomoc[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 15:14_________________________________________________tak mi sie zdaje ze logujac sie kodem 16167 wyłaczylem sterownik,hm i teraz komp nie łaczy sie z sterownikiem a auto umarło ;( co moge zrobic aby je reanimowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpinales klemy ??? ja mialem podabnie ze sterownikiem 17 niemoglem sie z nim polaczyc ale jak zdjolem klemy na minute i podpiolem to wszystko wrucilo do normy i zminilem kodowanie na odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze tak robiłem i na minute i na dłużej,ze sterownikiem od ABS czy z zegarami łaczy sie bez problemu a tego od silnika po prostu nie widzi...[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 23:04_________________________________________________chyba nikt mi nie pomoże :confused4: a nie bede jak miał wrócić do domku bo jestem w niemczech hi hi musze sie rozejrzec chyba za całym sterownikiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prześledziłem cały wątek i powiem że zaskoczyło mnie to co moja a4 potrafi :) Mam a4 '98 2,5 TDI

Mam też pytanie. Jak to jest z ustawianiem obrotów?? U mnie przy rozruchu na zimno pali normalnie tzn. wskakuje na ok 800- 900 obrotów i ok, a jak tylko złapie temperaturę ( wystarczy60 stopni) to przy odpalaniu wskakuje na 1200. Można to jakoś zmienić?? Ogólnie zazwyczaj jak stoję w korku to obroty mam ok 1000 wydaje mi się że to chyba za dużo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:witam koledzy mam pytanie czy jest mozliwosc odczytania licznika wlasciwego czy niebyl cofany jesli ktos moze to czym ijakie kody zastosowac pozdrawiam wszystkich

nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:witam koledzy mam pytanie czy jest mozliwosc odczytania licznika wlasciwego czy niebyl cofany jesli ktos moze to czym ijakie kody zastosowac pozdrawiam wszystkich

nie ...

... w aucie z podpisu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:witam koledzy mam pytanie czy jest mozliwosc odczytania licznika wlasciwego czy niebyl cofany jesli ktos moze to czym ijakie kody zastosowac pozdrawiam wszystkich

nie ...

... w aucie z podpisu :wink4:

"licznika wlasciwego" ja to zrozumialem jako czy krecone byly zegary ....

ale bylo juz o tym wiele razy i nie ma co tu tego dalej ciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w aucie centralny zamek ale bez pilota. Chciałem włączyć sobie:

  • błyśnięcie kierunków po zamknięciu i otwarciu auta
  • zamykanie zamków po przekroczeniu 15km/h

O ile to drugie mi wyszło, tak za nic w świecie nie mogę włączyć błyśnięcia kierunków. Dopisuje kody ale one tak jakby się nie zapisują.

Może głupie pytanie ale czy błyśnięcie kierunków można zaprogramować tylko wtedy jak się ma kluczyk z pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta funkcji związana jest z zamykaniem/otwieraniem przy pomocy pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :>

Próbowałem włączyć funkcje domykania szyb z pilota

Robiłem tak jak w instrukcji i du..a :disgust:

nie radząc sobie z rozszyfrowaniem kodu (10184) wybrałem funkcje od nowa tzn te które chciałem mieć i wpisałem zrobiłem save

wszystko działa jak przed zmiana (mruganie kierunków, sygnał klaksonu, itp) a domykanie szyb z pilota nie :angry:

nowy kod to 16202

2

8

64

256

512

2048

4096

8192

1024

Czy ktoś z was może wie co jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się ze ori, pilot jest w kluczyku no i mam przycisk na słupku od środka który służy do wyłączenia czujników wewnętrznych (tak wyczytałem na forum)

Jak mogę sprawdzić czy na pewno jest ori??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probujac dograc nowego pilota-do ori mozna 4 piloty,do dokladanego raczej 2 w zestawie zawsze sa i nie da rady dograc ori pilota,pogadaj z kims,kto ma B5 i pozycz na chwile pilota,Vag - tu masz procedure http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_dopasowanie_pilotow_centralnego_zamka_i_alarmu-t74077.0.html

tylko w B5 robisz wszystko w sterowniku c.zamka (35)reszta jest tak samo-odczyt w blokach 003,lub 007,w razie problemow pisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa piloty i na obu jest emblemat audi, niestety nie mam nikogo co by pilota użyczył :confused4:

ale sprawdzę czy da się przepisać do innej pamięci np nr4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa piloty i na obu jest emblemat audi, niestety nie mam nikogo co by pilota użyczył :confused4:

ale sprawdzę czy da się przepisać do innej pamięci np nr4

tez mozesz tak sprobowac :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak odróżnić, czy mam Zexel-Kompressor czy Nippondenso bzw. Denso-Kompressor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...