Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie sterowników w Audi A4 B5 (1995-2001)


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Audi A4 B5 1997 1,9 TDI 110hp AFN. Mam mały problem mianowicie kupiłem samochód jakieś 3 tygodnie temu i zauważyłem że na Fisie pokazuje mi dokładnie połowę rzeczywistego spalania czyli jest to w granicach od 3,1 do 3,8 L/100km a spalanie ma normalne czyli w zależności od stylu jazdy to od 6 – 7,5 l/100km. Proszę o pomoc czy można to jakoś przekodować w liczniku żeby dobrze pokazywało. Pozdrawiam seba

Wiem, że coś takiego znalazłem na forum passata, ale nie powiem ci dokładnie gdzie.

Musisz poszukać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!! u mnie w centrlnym w software coding jest 00000. Co jest nie tak?

Dodam ze w innych sterownikach mam wartosci (tzn sprawdzielm w RADIO i ABS)

mam a4 97rok ADR. Bez alarmu, domykanie i otwieranie szyb z kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz więcej masz alarm , centralny domykanie z kluczyka lub otwieranie z kufra??może masz wszysko wyłączone znalazłeś na forum jakiś kod co można wpisaś? u mnie np było 14184 wpisz to i sprawdz czy są zmiany i czy po ponownym wejściu w kodowanie bendą te same zmienione czy same 00000 wyliczyłem sobie takie coś co dodane kody tworzy sume włączonych funckji

-8192 Włącz zdalne

-4096 potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków

-1024 zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki

-512 potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków

-256 Logika bagażnika

-64 zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem

-32 zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

-8 aktywacja alarmu

Brakuje do fula

-1 otwieranie kufra z pilota

-2 DWA Potwierdzenie migać

-4 selektywny centralny zamek ??? - po jednym wciśnięciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim resztę drzwi - selektywny centralny zamek

-16 zamykanie kufra powyżej 5km/h

-2048 komplikowantrochę sa funkcja

-128 kierownica po prawej stronie

wszystko ze strony Zentralverriegelung}

Steuergerät Codierung

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

+000001 - Heckklappe öffnen (Schliesszylinder Heck) (ab MJ 2001)

+000002 - Quittierung DWA-Blinken

+000004 - SZV - selektive Zentralverriegelung

+000008 - Diebstahlwarnanlage (DWA) aktivieren

+000032 - ZV über 15 km/h verriegeln

+000064 - Komfortfunktion über Funk

+000256 - Heckklappenlogik

+000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken)

+002048 - Tür-/Fensterheberlogik (USA) (ab MJ 2001)

+004096 - Funk-Quittierung öffnen (2x Blinken)

+008192 - Funkfernbedienung aktivieren

http://de.openobd.org/audi/a4_8d.htm#35

jeśli coś jest nie tak prosze o poprawienie od niedawna zacząłem przygodę z vagiem ale przydaje się i co nieco obczaiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....u mnie np było 14184 wpisz to i sprawdz czy są zmiany i czy po ponownym wejściu w kodowanie bendą te same zmienione czy same 00000....

nie chce nic wpisywac poki nie jestem pewien, bo znajac swoje szczescie jak cos wpisze to mi sie centralny "rozkraczy". Jezeli mam 00000 a jednak centralny dziala to znaczy ze chyba cos bylo kombinowane w aucie???. Czy jednak moge po prostu wpisac jakies inne logiczne wartosci ??? Mial ktos kiedys taki przypadek z tymi samymi zerami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem w mojej A4 chodzi oto że komputer silnika cały czas wyświetla sporadyczny błąd położenia pedału hamulca „00741-Brake Pedal Position Monitor 27-10 Implausible Signal – Intermittent” taki opis z VAG-COMA. Wiem pewnie zaraz będzie pełno odpowiedzi wymień czujnik pedału hamulca lub czy kupiłeś oryginalny bo podróbki szwankują itd. Ale to nie jest wina osprzętu w samochodzie tylko sterownika silnika bo w nim właśnie siedzi kontrola położenia pedału hamulca i sprzęgła ale do rzeczy, w programie polski Vag 4,9 kiedy wejdę w silnik i w bloki danych to w 6 bloku jest pokazany cyfrowo stan położenia pedału hamulca i sprzęgła, przy normalnej pracy powinny być trzy zera czyli 0-0-0 po naciśnięciu hamulca powinno zmienić się na 0-1-1 a przy wciśniętych pedałach sprzęgło i hamulec powinno być1-1-1. U mnie niestety jest w normalnej pozycji 1-1-0 a gdy wcisnę pedał hamulca to jest 1-1-1 czyli zmienia się tylko ostatnia wartość. Pewnie zaraz ktoś napisze że mam do wymiany czujnik pedału sprzęgła i hamulca ale niestety są sprawne bo włożone z dobrego auta w którym te wartości działają normalnie. Ostatnio był kolega u mnie A4 taką samą i postanowiliśmy podmienić sterowniki ECU tak do sprawdzenia czy to się zmieni, po wymianie ECU oczywiście kontrolka immobilajzera się oświeciła ale z tym się akurat liczyłem, po wejściu w silnik i bloki danych w bloku 6 pokazały się trzy zera 0-0-0 i po wciśnięciu hamulca zmieniły się ostatnie dwa na jedynki 0-1-1 czyli tak jak powinno być. Moje pytanie zatem jest takie czy w moim ECU jest coś uszkodzone czy po prostu coś z wsadem w kościach eprom jest nie tak i jeśli to wina wsadu to jak można to zaprogramować poprawnie?. Dodam jeszcze że autko jeździ normalnie nic się nie dzieje tylko podczas jazdy jak przez 2 minuty nie nacisnę pedału hamulca to miga kontrolka świec żarowych ale gdy tylko go wcisnę zaraz przestaje i tak się powtarza co dwie minuty chyba że jeżdżę po mieście to tam praktycznie niema przerw 2 minutowych przy wciskaniu hamulca to wtedy w ogóle się nie zaświeca. Bardzo proszę o pomoc Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engine 01 - tutaj rozumiem w soft coding powinien być jakiś tam sobie ciąg cyfr. U mnie tylko 00003. To normalne? Wg. tego co podał adadur powinienem mieć 1 na końcu (A4). Obok jest WSC 06325, ale tego jak rozumiem nie ruszać.

Podobnie te same zera w Central lock (35), o których już wspominali co niektórzy, dodałem 32, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie te same zera w Central lock (35), o których już wspominali co niektórzy, dodałem 32, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy działa :)

daj znac co z tego wyszlo

Po dodaniu 32 (czyli teraz 00032) działa domykanie drzwi jak trzeba.

Zastanawia mnie dalej ten kod w silniku, a boję się zmieniać wartości, bo jeszcze w ogóle nie odpalę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu 32 (czyli teraz 00032) działa domykanie drzwi jak trzeba.

Zastanawia mnie dalej ten kod w silniku, a boję się zmieniać wartości, bo jeszcze w ogóle nie odpalę...

aby było jasno, miałes w sterowniku centralnego same zera - 00000 i Centralny dzialal bez problemowo?

Dodales 32 czyli teraz masz 00032 i nic sie nie pomieszalo z centralnym, tylko doszlo Ci zamykanie po 15 sekundach?

Centralny nic nie szaleje, wszystko dziala tak jak przed dodaniem 32 gdy miales 00000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu 32 (czyli teraz 00032) działa domykanie drzwi jak trzeba.

Zastanawia mnie dalej ten kod w silniku, a boję się zmieniać wartości, bo jeszcze w ogóle nie odpalę...

aby było jasno, miałes w sterowniku centralnego same zera - 00000 i Centralny dzialal bez problemowo?

Dodales 32 czyli teraz masz 00032 i nic sie nie pomieszalo z centralnym, tylko doszlo Ci zamykanie po 15 sekundach?

Centralny nic nie szaleje, wszystko dziala tak jak przed dodaniem 32 gdy miales 00000?

dokładnie, tyle że nie po 15 sekundach , a przekroczeniu ok. 15km/h. Po zatrzymaniu i wyjęciu kluczyka samo się odryglowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ta funkcja domykania drzwi denerwowała na początku fajny bajer ale w sytuacjach np powrót po dom żeby otworzyć bagażnik i no wyjąc zakupy musiałem gasić auto a wiadomo ze przy rozgrzanym turbo trzeba było jednak poczekać i wyłączyłem to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ta funkcja domykania drzwi denerwowała na początku fajny bajer ale w sytuacjach np powrót po dom żeby otworzyć bagażnik i no wyjąc zakupy musiałem gasić auto a wiadomo ze przy rozgrzanym turbo trzeba było jednak poczekać i wyłączyłem to

Po to właśnie zrobili przycisk ryglowania/odryglowania obok klamki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEH dobrze wiedzieć bo ten p.... przycisk u mnie przynajmniej działa tylko w jedną stronę, czyli tylko zamyka centralny :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wiesz też że go wciska się na górze (odryglowanie) i na dole (ryglowanie) ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wiesz też że go wciska się na górze (odryglowanie) i na dole (ryglowanie) ? :wink4:

no to teraz mi kolega pojechał :kox: oba domykają centralny, żaden nie otwiera chyba że ten przełącznik jest skopany ale jak rozbierałem kiedyś tapicerkę drzwi kierowcy to wszystko tam było ok :gwizdanie: dodam że nie świeci mi się też i nie miga dioda sygnalizująca włączanie się alarmu a po stronie pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mi kolega pojechał :kox: oba domykają centralny, żaden nie otwiera chyba że ten przełącznik jest skopany ale jak rozbierałem kiedyś tapicerkę drzwi kierowcy to wszystko tam było ok :gwizdanie: dodam że nie świeci mi się też i nie miga dioda sygnalizująca włączanie się alarmu a po stronie pasażera

Musiałem się upewnić :naughty: Czyżby coś z kodowaniem? Tylko jak to możliwe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Dziś bawiłem się troche kodowaniem centralnego zamka. Robiłem wszystko wedle instrukcji podanych wyżej, niestety mam jakiś dziwny odczyt w linii SC >>00032 :kox:

Na moje oko to coś nie tak. Przeglądając te wszystkie podane funkcje doszedłem do wniosku że wszystkie mam włączone, więc skąd taka liczba???? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis chcialem wlaczyc sobie funkcje ryglowania dzrzwi, niestety po podlaczeniu vaga wyszla mi informacja ze nie ma polaczenia z tym respondentem czyli z centralnym zamkiem :mysli:, co moze byc tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blind1

1st. szukajka - spanky juz pisal

2nd. adressworda 35 moze u ciebie nie byc -sprawdz 46. Jesli nie pomoze - check cables :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jestem amatorem w tych sprawach, ale posiadam funkcje domykania szyb z kluczyka teraz po wcisniecu dodatkowego alarmu domykaja sie z pilota no i z centralnym tez nie mialem problemow, a jednak adresu 35 nie widzi :mysli:[br]Dopisany: 12 Sierpień 2010, 08:55_________________________________________________46 to chyba immo z tego co pamietam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...