Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zegary dylemat.... nie działająca prędkośc i obroty....


hektor1990dzn

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie mam taki problem że mama posiada audi a4 b5 avant 1.8 turbo i nie działaja jej predkosc i obroty autko jest z 97 roku i ma podstawowe zegary46797614c9468f30.jpg takie a mam mozliwosc zalatwienia jej zegarów z audi sedan ale juz innych o takim wyglądzie i nie wiem czy to podejdzie facet ze szrotu mowil ze autko to jest z 96 roku... licznik....jpg i

czy ktos powie mi czy te zegary podejda do tego autka ??prosze o szybka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam taki problem że mama posiada audi a4 b5 avant 1.8 turbo i nie działaja jej predkosc i obroty autko jest z 97 roku i ma podstawowe zegary46797614c9468f30.jpg takie a mam mozliwosc zalatwienia jej zegarów z audi sedan ale juz innych o takim wyglądzie i nie wiem czy to podejdzie facet ze szrotu mowil ze autko to jest z 96 roku... licznik....jpg i

czy ktos powie mi czy te zegary podejda do tego autka ??prosze o szybka pomoc

Nie podejdzie ten licznik, ma inne wtyczki. Szukaj licznika który ma kreseczki na zegarku bez cyferek tak jak Twój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie jaki silnik tylko taki sam??

Najlepiej jak od benzyny, ale czy od 1.6, 1.8, 2.4 ... turbo czy bez, to nie ma różnicy., bo to się zmienia w kodowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki licznika jaki potrzebujesz, bez wyświetlacza temp zewnętrznej i chyba biegu? automata ma to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy docisnąć kostki przy liczniku oraz przy skrzyni biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie jaki silnik tylko taki sam??

Najlepiej jak od benzyny, ale czy od 1.6, 1.8, 2.4 ... turbo czy bez, to nie ma różnicy., bo to się zmienia w kodowaniu.

A nie jest tak, że musi być zegar od 4 cylindrowego benzyniaka? 6 cyl chyba nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie jaki silnik tylko taki sam??

Najlepiej jak od benzyny, ale czy od 1.6, 1.8, 2.4 ... turbo czy bez, to nie ma różnicy., bo to się zmienia w kodowaniu.

A nie jest tak, że musi być zegar od 4 cylindrowego benzyniaka? 6 cyl chyba nie podejdzie
Wystarczy zmienić kodowanie na odpowiednią liczbę cylindrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobie test autkn jest w manualu a z licznikiem jest tak ze raz lapie raz nie

Panowie zakupilem licznik i jest problem bo nie swieci mi wskazowka od obrotow ktore zarowki wymienic?

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hektor1990dzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem wyciągnąłem je rozebralem i przy dwuch rezystorach były upalne ścieżki wiec przylotowalem cienkie kabelki do dalszego punktu i przy obrotomierz i prędkościomierz były jak by zimne luty tzn nie podobały mi się bo były takie jak by osmarkane więcej je odessalem i dałem nowe eleganckie luty i zaczęło wszystko działać nawet zegarek który nigdy nie działał od zakupu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie licznik kupiony wszystko okej byly popalone zarowki w zakupionym wymienilem wszystkie i teraz jeszcze jeden problem bo wskaznik pokazuje 1/2 baku paliwa i nie wiem co mam zrobic zeby to dzialalo prosze pomozcie bo juz mam dosyc grzebania przy tym autko to audi a4 b5 avant 1.8t aeb mojej mamy

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Kiedys mechanik mowil mojemu tacie ze trzeba plywak synchronizowac z licznikiem zaznaczam ze plywak byl wymieniany

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba synchronizować, albo uszkodzony pływak, albo coś w liczniku. Zrób test zegarów vagiem i zobacz jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a jak by bylo cos z licznikiem to co bedzie? Ten silniczek za nim czy co?

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek nie albo masz uszkodzony pływak albo elektronika licznika chyba że ktoś rozbierał licznik i źle są wskazówki ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam ten sam kłopot. Nie reagują mi wskaźniki od temp., Paliwa, obrotów i prędkości.

 

Co udało mi się ustalić zmieniłem silniczki nadal to samo. 

Przeluowalem gniazdo niebieskie i zielone nadal to samo. Tak samo postąpiłem z regulatorem napięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...