Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwnie pracujący układ kierowniczy 44


JACKUZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kumplowi swego czasu fleszowałem ten sterownik :wink: odczucia na plus


dotyczy to numeru 44 z POLIFTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aktualizacja, o której piszecie ma numer 48K8. Jeśli auto jest na gwarancji Audi robi ją bezpłatnie w ramach akcji serwisowej. Niestety po aktualizacji problem wraca :kwasny: Jest to utrapienie bardzo wielu użytkowników Audi A4, A5, A6 i A7. Niestety chyba nie znaleziono jeszcze rozwiązania tego problemu :facepalm:

Przesyłam link do wątku z forum Audi A5, gdzie temat jest szerzej opisany: http://www.a5klub.pl/index.php?topic=751.120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie ten sam problem z układem kierowniczym. Najlepiej określony chyba przez kolegę JACKUZ: " malutki odczuwalny przeskok na kole kierownicy przy jeździe na wprost jak by to był potencjometr od siły głosu przy radiu i odczuwalny jest przy każdej prędkości od chwili ruszenia no i muszę lekko korygować tor jazdy."

Czy rzeczywiście pomaga wgranie nowego softu? Czy mogę prosić o polecenie kogoś w Krakowie do kogo mogę się z tym udać? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zlewam, pojawia się tylko zimą i przez jakieś 3min na zimnym silniku. Ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W kwietniu 2018 pojechalem do serwisu Audi (Autospecial Krakow), opisalem im problem i wgrali nowe oprogramowanie układu kierowniczego. To bardzo pomogło! Nie ma już "przeskoków" na kierownicy, a sama kierownica wraca do pozycji "zero". Układ kierowniczy dalej jest dla mnie "za miękki" ale precyzja bardzo się poprawiła. Przedtem z tymi przeskokami układ kierowniczy był dla mnie nie do zaakceptowania, teraz jest naprawdę OK.

Wersja oprogramowania układu kierowniczego która została wgrana przez Audi to:

8K0909144R; 0511

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wgrane  nowe oprogramowanie 0511,problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2019 o 17:37, jony 2 napisał:

U mnie też wgrane  nowe oprogramowanie 0511,problem znikł

Gdzie wgrywales nowego softa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdaje się ze mam to samo. Jak zrobiło się zimno (tak poniżej +5), to przez pierwsze około 3-4 km kierownica chodzi jak potencjometr, później ustaje i chodzi normalnie. Czy z tym to tylko do ASO ? Czy jakić dobry mechanik z komputerem też mi to zrobi ? Jaki koszt w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo. Zaczęło się to dziać od niedawna. Po dłuższym postoju jak odpalę to kierownica się zachowuje w wyżej opisany sposób. W ASO sprawdzili i nie widzą problemu. Wspomaganie zaczyna działać właściwie po przejechaniu kilku kilometrów, zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo. Nie mam pomysłu. Nie chcą wgrać aktualizacji bo auto z rocznika 2014 poliftowe i producent nie przewiduje akcji serwisowej tj. wgranie aktualizacji która pomaga przedliftówką. Czy jest ktoś w stanie się podjąć tematu w okolicach Krakowa? Ten objaw odbiera całą frajdę z jazdy i wymusza restart silnika za każdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fisher23 napisał:

Witam, mam to samo. Zaczęło się to dziać od niedawna. Po dłuższym postoju jak odpalę to kierownica się zachowuje w wyżej opisany sposób. W ASO sprawdzili i nie widzą problemu. Wspomaganie zaczyna działać właściwie po przejechaniu kilku kilometrów, zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo. Nie mam pomysłu. Nie chcą wgrać aktualizacji bo auto z rocznika 2014 poliftowe i producent nie przewiduje akcji serwisowej tj. wgranie aktualizacji która pomaga przedliftówką. Czy jest ktoś w stanie się podjąć tematu w okolicach Krakowa? Ten objaw odbiera całą frajdę z jazdy i wymusza restart silnika za każdym razem

U mnie to trochę inaczej wyglądało,  bo bicia była jak silnik był zimny, i temperatura tak poniżej 2-4 stopni na plusie. Też miałem poliftówkę grudzień 2012r. Znajomy dał mi na miary na gościa w Leżajsku, co robi tylko Audi VW, Porshe. Pojechałem, wgrał mi najnowsze oprogramowanie dostępne to tego auta i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Problem przez parę km lub do restartu silnika. Macie jakieś nowe wieści? Ktoś to rozwiązał jeszcze i umie to zrobić w okolicach środka Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest ktoś kto potrafi to ogarnąć?

Audi A4 B8 Kombi 2012...

Muszę przed każdą daleką podróżą, wchodzić w zielone menu, przemienić coś, zapisać, wyłączyć silnik i włączyć, to wtedy kierownica działa dobrze do 1 wyłączenia silnika...

Już mnie tak to wpienia, że mam ochotę sprzedać to auto...

 

Edytowane przez TonyC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANIE KIEROWNICA JAK POTENCJOMETR

Idzie zima. Temat będzie wracał. Ja rozwiązałem go na wiosnę i... Zapomniałem się pochwalić.

Naczytałem się po zagranicznych forach - różnie ludzie piszą, że aktualizacja działa tylko jak przeskakuje przez zero najczęściej. Albo, że to zatarty krzyżak.

U mnie na zimnym silniku na trasie działała jak gałka od mmi - ciężko było się na pasie utrzymać.

Nie pamiętam numeru aktualizacji ale jak dobrze zagadacie, to serwis audi ją znajdzie - lub dajcie znać to ja odszukam.

Generalnie zrobiłem to przy okazji akcji serwisowej wymiany nagrzewnicy.

Koszt 140zł z myciem :)

Była już wiosna, więc nie miałem pewności czy pomogło. Problem nie wystąpił do dnia dzisiejszego.

Gość z Audi mówił, że nie wie o co chodzi i że może nie pomóc... Pomogło. Róbcie śmiało.

Aktualizacja Układu Wspomagania. Dotyczy roczników około 2013.

 

Edytowane przez loocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod akcji serwisowej to 48K8

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu się tym zająć, bo żona jeździ autem, dopiero teraz przed wyjazdem na wakacje chciałem to w końcu naprawić.

Jednak w dwóch ASO (Częstochowa, Katowice) do których dzwoniłem, nie chcą zrobić tej akcji serwisowej bo "Pana auto niema tej aktualizacji i ma wszystkie akcje zrobione", czy ma ktoś jakiś pomysł lub ASO na śląsku, w którym mi to zrobią i naprawią? A jak nie na śląsku to może gdzieś się umówię i podrzucę auto podczas wyjazdu na wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej po VINie Twoje auto nie jest objęte tą akcją serwisową dlatego nie tyle nie chcą, co nie mogą bo producent nie przewiduje aktualizacji Twojego sterownika. Może ktoś posiadający ODIS lub VCP może zaktualizować. Musisz popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 12:37, TonyC napisał:

Nie miałem czasu się tym zająć, bo żona jeździ autem, dopiero teraz przed wyjazdem na wakacje chciałem to w końcu naprawić.

Jednak w dwóch ASO (Częstochowa, Katowice) do których dzwoniłem, nie chcą zrobić tej akcji serwisowej bo "Pana auto niema tej aktualizacji i ma wszystkie akcje zrobione", czy ma ktoś jakiś pomysł lub ASO na śląsku, w którym mi to zrobią i naprawią? A jak nie na śląsku to może gdzieś się umówię i podrzucę auto podczas wyjazdu na wakacje...

Nie powołuj się na żadną akcję serwisową ani na żaden konkretny numer typu 48K8.
Miałem ten problem w A6 C7 2013r i okazało się że nie ma takiej aktualizacji do mojego auta jak 48K8. O tej aktualizacji czytałem na Amerykańskich forach i w zależności od auta/regionu, numery mogą się różnić. Pojedź do ASO i poproś o aktualizację sterownika układu wspomagania kierowniczego do najnowszej wersji, nie podając żadnych numerów. Powiedz tylko że masz pewien problem który podobno aktualizacja rozwiązuje i chcesz ją wykonać. Nie dawaj im żadnych konkretnych numerów. Podłączą sobie ODIS'a to sprawdzą. Oficjalnej akcji serwisowej związanej z tym problemem nie ma.

Ps. Gdyby wam aktualizacja softu w ASO nie pomogła, możecie jeszcze spróbować wyłączyć funkcję DSR w adaptacjach / kodowaniu ABS. Podobno ten problem jest z DRS powiązany. 
DRS - Driving Stering Recomendations. W a4 z tego co czytałem, spokojnie możecie to wyrzucić z kodowania. W a6 niestety miałem choinkę na desce więc trzeba było dezaktywować w adaptacjach
 

Cytat

"Driver Steering Recommendation (DSR) is a feature of the Electronic Stabilisation Program (ESP) system on several recent Volkswagen Group car models, including the SEAT León Mk2 (Typ 1P), Volkswagen Golf Plus, and Volkswagen Scirocco. The system is supplied by Continental Automotive Systems.

Sensors detect when the car is starting to skid and the steering’s electronic control unit (ECU) provides a prompt to the driver to correct the problem by making the steering wheel move slightly. Since most drivers find the idea of a car steering itself troubling, VW Group stresses that the robotic nudge is merely a suggestion, which the driver is free to override.”

 


Problem opisałem na forum A6klub.pl razem z odnośnikami do zagranicznych tematów - Post 10 i 11

//Pozdr,
Ralen ;) 

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie poza ASO , mógłbym wgrać to nowe oprogramowanie do wspomagania w warmińsko-mazurskim ? Z góry dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos rozwiazal ten problem?  kupilem niedawno auto i po czasie zdalem sobie jaki mam problem,   

co zrobilem do tego czasu: 

-ustawienie zbierznosci i geometrii.

-wymiana drazkow i koncowek kierowniczych. stare okazaly sie bardzo dobre

-wymiana gornych wachaczy  po obu stronach  

-wywazenie kol i sprawdzenie cisnienia w oponach,   opony jakie posiadam to 255x35x19     - testowalem juz inne

-wykodowalem DSR  niewiem czy wogole to zmienilo cos.

-kodowalem ADS   AUDI DRIVE SELECT    nic nie zmienilo 

- sprawdzalem auto na stacji diagnostycznej   wszystko ok

 

moja przekladnia to :  

 QZ7-  elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego jak sie nie myle.

sterownik 8K0 909 144 R       soft  0511 niby najnowszy   auto w 2013 roku mialo wgrany nowy soft   akcja audi  48k8   jak widac efektu to nie daje.

 

po miescie jest to nie wyczowalne,  ale na autostradzie jazda wiaze sie  z ciaglym korygowaniem toru jazdy  delikatne ruchy kierownica lewo prawo,  na koleinach auto wciaga  i jedzie jak chce,  przy wiekszy predkosciach buja jakby byly boczne wiatry.    przekladnia nie ma zadnych bledow.

Przekladnia kierownicza jaka posiadam  to 8K1423055S    zastanawiam sie czy pomoze wymiana na przekladnie 8K1423055AN Z roku 2015-2016 czy to niczego nie zmieni?

 

Przejzalem tych stron internetowych mnostwo i gdzies znalazlem ze ten problem dotyczyl aut od 2012-2014 roku pozniej niby przekladnie poprawili. ale nie moge znalesc info czy tak jest i niewiem czy  kupic inna przekladnie i inwestowac dalej w auto.

 

Na forach internetowych  niemieckich  amerykanskich  jest problem rowniez opisywany ale rozwiazanie jakie tam jest to : akcja serwisowa  48k8   czyli nowy soft ktory posiadam (niestety to bylo rozwiazanie na krotka mete   jak podaja niemieckie strony internetowe i przyklad moje auto ktore dalej ten problem posiada mimo aktualizacji)   lub wymiana przekladni,   

 

prosze o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...