Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CZERWONY T5.2


griga-st

PAKIET EDITION   

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zakladac pakiet EDITION ?

    • Zakladaj. Dodaje sportowego charakteru.
      9
    • Nie! Naklejki i czarny dach to wiocha.
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Z perspektywy pn. dwóch lat użytkowania T5 uważam że nie jest wart aż tyle kasy co zwykle kosztuje. VW odcina kupony od legendy. Pozatym auto trzeba poddać kilku zabiegom żeby być zadowolonym. Mi najbardziej przeszkadza... ciasnota za kierownicą :) Przednie fotele odsuwają się krócej o ok. 10cm jak w A4 czy cayence. Jest sporo takich upierdliwych szczegółów. W T6 mimo zapowiedzi nie poprawili kompletnie nic. Dodali jedynie sporo wyposażenia do wyboru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... i nadal ten sam gówniany silnik jeszcze bardziej skomplikowany i awaryjny :/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zadrę. Wcale ci się nie dziwię :/

 

Na niemieckim forum T5(tx-board) jest licznik padniętych CFCK. Teraz jest gdzieś koło 230...

Jednak w T6 jest zupełnie inny silnik. EA288. Piszą o padających glowicach. Ale to zupełnie inna skala.  "Ciekawostka" to najwyższy koszt dodatkowej gwarancji w całym koncernie.

Jak Ci Miodzio kiedyś przejdzie, to napisz jak się skończyła historia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale z tym nowym silnikiem to tak jak z T6 .... dobrze że nazwali to Generation six bo inaczej wszyscy by mówili że to kolejny lift starej t5. Osprzęt może nowy ale słupek to CFCA z bitdi. Gdyby to był inny silnik to już pewnie dawno siedział by w mojej budzie :) co do mojego auta to powymieniane chyba wszystko co można jeżeli chodzi o silnik i osprzęt, więc auto śmiga. Jedyny mankament ze przy trzeciej wymianie oleju wymieniam pierścienie ...... DAS AUTO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, szacuneczek musi być :)  To najbardziej kulturalne(i naturanie kompetentne) forum samochodowe w Polsce :)

 

W T5.3 zwanym T6 montowany jest EA288 spełniający EU6. To zupełnie nowa jednostka której bliżej z konstrukcją słupka do 2.0 benzyny jak do starego diesla. Przeszczep jest niemal niemożliwy(nieoplacalny) bo wszystkie sterowniki w aucie do wymiany. Chyba nawet IC jest cieczą chłodzony. Można poczytać(pooglądać) wbijając w googlarkę SSP EA288. Kody silnika zaczynają się od CX*. B9 mają chyba inną głowicę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75a5xkhb.jpgPany, poratujcie radą. W Cajence cieknie mi olej pomiędzy silnikiem i skrzynią.  To jakaś częsta awaria w 3.0 tdi i tiptronicu? Nie widać żeby olej z silnika ubywał. Co to kurrrczaki może być? Trzeba wyciągać silnik że skrzynią? Auto nie ma jeszcze 90tys. przejechane...Rok po gwarancji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewny że to własnie  stamtąd ten olej jest ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Też myślałem że może turbina albo dekiel/pokrywa zaworów. Wszystko dookoła posprawdzane...

Z tamtąd wychodzi wiązka 3 kabli. Widać przy powiększeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 :)Tak, jeszcze stoi na placu. Nawet nowe zimówki doastał. Wywaliliłem kanapę i wstawiłem pojedyńcze siodło. Nic poza tym .

Cayenke bym na na ModelS wymienił;)

Jak skonczyła się twoja historia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, griga-st napisał:

Cayenke bym na na ModelS wymienił;)

Za słabe jest 3.0 V6 ?

Jak się sprawuje Porsche ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wkurzającym roszeniem oleju ze sprzęgła wszysto gites. No, moze po długim postoju zaszeleści łańcuchem.  Ja mam crca. Nie mam pojęcia czym to się od audikowych silników różni. Podatek mnie wkurza. Cztery stówy. Za coś co głównie stoi ew. do szkoły/aldika podjedze trochę sporo. Bus zresztą tyle samo. Za a4 było chyba 120. Także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, griga-st napisał:

Podatek mnie wkurza. Cztery stówy.

Za jaki okres ?

Ile Ci pali to Cayenne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek u Helmutów płaci się na rok.  Na temat spalania i olejów się nie wypowiadam.;) Mogę powiedzieć tylko tyle ze za 80€ robię zwykle 700 kilometrów. Bus m/w tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...