Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie webasto a4 b6 AVF


_Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem poszukuję już wszędzie fotek podłączenia webasta w a4 b6 130km AVF... chodzi mi o przewody wodne i opcjonalnie elektrozawór nie mam już pojęcia co pod co podłączyć a nigdzie nie ma zdjęć ani opisu :( pomocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem poszukuję już wszędzie fotek podłączenia webasta w a4 b6 130km AVF... chodzi mi o przewody wodne i opcjonalnie elektrozawór nie mam już pojęcia co pod co podłączyć a nigdzie nie ma zdjęć ani opisu :( pomocy....

Zdejmujesz wąż wodny z dolnego króćca nagrzewnicy i łączysz go z pompką wody pieca, potem na ten króciec nakładasz wąż i łączysz go z króćcem na górze pieca. Decyzja czy ten przewód z dolnego króćca wyciągniesz na dół i przedłużysz, czy też zdemontujesz w całości odpinając szybkozłączkę z silnika i do niej dokręcisz cały wąż, należy do ciebie.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to ci nie potrzebne wystarczy szeregowo sie wpiąc piecem w zasilanie nagrzewnicy lub zasilanie do zasilania a powrót do powrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok odczepiłem oba węże od nagrzewnicy i kupiłem trójniki teraz pytanie bo nie wiem czy to w ogóle na znaczenie.... który wąż to dopływ a który odpływ ? w sumie i tak webasto pracuje na zgaszonym silniku więc to chyba nie ma większego znaczenia który gdzie podepnę prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok odczepiłem oba węże od nagrzewnicy i kupiłem trójniki teraz pytanie bo nie wiem czy to w ogóle na znaczenie.... który wąż to dopływ a który odpływ ? w sumie i tak webasto pracuje na zgaszonym silniku więc to chyba nie ma większego znaczenia który gdzie podepnę prawda ?

Witam . I jak kolego wybrnełeś z tego problemu odnośnie podłączenia weży pod webasto ? jestem trochę ciekaw jak ci poszło bo też już sam nie wiem czy kupować orginalne przewody z aso koszt jednego ok.90zł ,a w sumie wychodzi 600 zł.....................,na alegro są niby takie przewody z tym elektrozaworem ale z a4 b8 kost znacznie niższy ,czy teżz tak po partyzancku wężem to wpinać mój kumpel mechanik twierdzi że orginalne przewody powyginane i tak dalej to najlepsza opcja bo układ nie bedzie sie zpowietrzał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...