Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka poduszek


fibol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po ostatnich niskich temperaturach zapaliła się kontrolka poduszek. Po sprawdzeniu kompem wyszedł uszkodzony sterownik i nie można tego błędu skasować. Dodam że samochód jest garażowany od dwóch tygodni w blaszaku nieocieplanym, tak zawsze stoi w garażu murowanym ocieplanym ale z powodu remontu drogi zmuszony jestem na blaszaka. Wczoraj było wszystko ok a dzisiaj rano kontrolka się pali i kicha. Znalazłem w archiwum post taki sam że po niskich temp. zapaliła się kontrolka ale niema odpowiedzi co zostało zrobiono i czy wróciło to do normy itp. Może ktoś z kolegów miał taki przypadek i będzie mógł pomóc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze wyskoczył Kiedys AIR BAG i nie wiedzieli czemu. Po chyba 1 miesiacu okazało się ze pod fotelem kierowcy jakaś wtyczka się wypieła i to było tego wina. Kiedys tez ktoś pisał ze to moze tez być przerwana taśma w kierownicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Kupiłbym kabel i sam zdiagnozował usterkę. Kiedyś miałem podobny problem z kontrolką poduszki. Pojechałem do warsztatu skasował kontrolkę wziął 50 zł i na 2 dzień znowu się kontrolka zapaliła. Kupiłem kabel zdiagnozowałem która poduszka powoduje błąd i okazało się, że przy kierownicy nie łączyło. Może mechanik ma na zapleczu wolny sterownik, który chciałby Ci wcisnąć. Teraz jest dużo wilgoci w powietrzu i elektronika potrafi czasem świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik to mój dobry kolega, nie sądzę żeby coś kombinował. Za podłączenie kompa i kasowanie błędów nigdy nie wziął złotówki. W czwartek wstawiam mu auto na sprawdzenie listwy na wtryskach to i sprawdzi kostki na poduszkach, tak powiedział więc zrobi. Napisze co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzeje troszke kotleta w moim aucie też w te mrozy zapalila sie kontrolka air bag po podłączeniu pod vaga pokazało uszkodżony sterownik o numerze 4BO 959655G rożne są numery końcówek w sterownikach u mnie G dojście do sterownika troszke lipne pod panelem klimy dużo rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się naprawić przez złącze, ale jest duże prawdopodobieństwo, że przypadłość będzie się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ciężkim rozruchu sypie się pamięć airbaga.

Kol. szogun0 da się to naprawić programem vag eeprom programmer i zwykłym kablem kkl?

Edytowane przez badyl666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ciężkim rozruchu sypie się pamięć airbaga.

Kol. szogun0 da się to naprawić programem vag eeprom programmer i zwykłym kablem kkl?

Też mi se posypała pamieć w airbagu w czasie mrozów.

Na elektrodzie wyczytałem, że kablem kkl + vag eeprom programmer da się to zrobić. Ja natomiast nie mogę nawet zczytać eepromu przy użyciu tego programu.

Edytowane przez janjazda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie musiałem wymienić sterownik, rozbierania co niemiara i trzeba uważać na plastyki moje popękały i poszły do klejenia. Ale teraz jak ręką odjął sterownik koszt 120 zł
z przesyłką i trochę grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...