Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zniesienie opłaty recyklingowej


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

zainteresował mnie temat zniesienia opłaty recyklingowej od nowego roku. O mały włos nie kupiłem teraz samochodu dla dziewczyny (Ford Fiesta), skoro od nowego roku można zaoszczędzić te 500 zł.

Zrobiłem mały research w temacie i znalazłem informację o tym kogo będzie obowiązywało zniesienie tej opłaty. A więc nie wystarczy kupić od Mirka auta po nowym roku, niestety to Mirek musi opłacić akcyzę po nowym roku.

Tutaj więcej na ten temat: http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/635238-oplata-recyklingowa-dla-kogo-zniesiona-od-1-01-2016-a.html

Zastanawiam się teraz, czy Mirki obeznane w temacie mają możliwość płacenia tej akcyzy po nowym roku? Z mojego punktu widzenia ma to znaczenie kiedy będziemy mogli kupić ten samochód, czy już w styczniu zaraz po nowym roku (to co sobie już teraz upatrzyliśmy), czy może będziemy musieli jeszcze czekać do lutego, żeby mogli nasprowadzać te swoje igły pod kocem trzymane? :grin:

Jak myślicie, samochody po nowym roku podrożeją o te 500 zł? Chociaż by z takiego względu, że Mireczki będą chciały utrzymać średnią rynkową cenę (tą po zarejestrowaniu) aut, w końcu więcej im w kieszenie zostanie. :kox:

Z samego zniesienia tej opłaty sam się cieszę, bo możliwe że w w przyszłym roku kupię sobie swoją wymarzoną :a4fan: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez czekam ;) heh dzwonilem 2 miesiace temu do WK. Pani mi potwierdzila ze nie bd , lecz dzwoniac w tym tyg , ta sama pani powiedziała ze nic nie wie :P

slyszalem ze maja cos innego wprowadzic o kwocie 400 ale to tylko sluchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sądzę żeby co coś w kwocie 400zł wprowadzili zaraz po nowym roku. W końcu wycofanie opłaty recyklingowej zajęło im ponad rok :wink:

BTW. podaj jakieś źródło mówiące o tej nowej opłacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od kiedy ta opłata depozytowa wchodzi w życie? W necie da się znaleźć informacje mówiące że ta opłata "zastępuje" rycyklingową, ale nigdzie nie napisali wprost że stanie się to z dniem 1.01.2016. Jak macie do podeślijcie jakieś wiarygodne źródła.

:dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie zaraz jakąś nową opłatę wymyślą, albo właśnie ceny aut pójdą do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety umowe niemiecka mam przed końcem samym 2015 i recykling właśnie jutro bede płacił haha :D strzał w kolano :D. Ale cóż audi nie czekała by do nowego roku haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak to jest w moim przypadku. Kupiłem auto od handlarza 8.01.2016 roku. I z takim dniem mam fakturę. Auto do polski zjechało w 2015 roku. Więc pierwsza rejestracja bedzie w 2016 roku. Jak się ma recykling w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie musisz zaplacic bo liczy sie data przekroczenia granicy.

No właśnie tak myślałem.. Bo niektórzy mówią że nie płacę. Dowiem sie w poniedziałek w WK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacisz jeżeli auto opuściło DE przed 01.01.2016.

Jeżeli po tym terminie, to nie płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzik prawda. Sąsiadka kupiła w sierpniu audi od handlarza i jezdzila pol roku a teraz napisala umowe na kolanie ze kupila 03.01.2016 i nic nie placila wiec nie wprowadzaj ludzi w blad. A jezeli chodzi ci o wzmianke w malym brifie kiedy zostal wyrejestrowany to tez nie ma nic wspolnego bo np mogl stac nawet 5 lat u hansa w garazu wyrejestrowany i zdecydowal sie go sprzedac teraz i tyle w temacie. Tak czy siak jezeli macie umowe po pierwszym stycznia to nie placicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinować można na różne sposoby. I nie spinaj się bo nikogo w błąd nie wprowadzam. W świetle prawa i podawanych informacji ważna jest data przejazdu przez granice.

A jak będzie, zobaczy w WK......tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Przepisy jednym torem, a fakty z życia drugim. Zobaczymy. Sam jestem ciekawy jak WK do tego podejdzie.....:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma podejśc? Skoro data na umowie z 2016 r to normalne że nie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy uwazajcie na myki handlarzy , kazdy wam powie ze recyklingu nie płaci sie od 2016 (maja racje ),

ale jak juz ktos wspomnial powyzej liczy sie dzien przekroczenia granicy auta, a nie faktura od komisiarza :) a że ktos sb napisal umowe na kolanie to juz inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...