Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zniesienie opłaty recyklingowej


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ma podejśc? Skoro data na umowie z 2016 r to normalne że nie płaci.

Nie wiem, czy takie normalne, skoro informacje na ten temat są zupełnie inne. Kilkakrotnie temat był poruszany w telewizji i umową kupna można sobie tyłek wytrzeć. Ma obowiązywać data przekroczenia granicy.....no chyba , że coś się zmieniło od wejścia ustawy - u nas akurat wszystko możliwe.

Tacy wszyscy mądrzy, jak przy zaniżaniu cen na umowie......bo skarbówka mniej weźmie :grin: A jak przyszło do płacenia w US, to szybko bladł nowy właściciel auta, kiedy umowę mógł w D sobie wsadzić, bo obowiązywał taryfikator, albo opinia rzeczoznawcy o uszkodzeniu auta.

Ale przecież wszyscy byli tacy mądrzy......" niższa cena na umowie, to mniejszy podatek" :facepalm::grin:

Teraz wszyscy umowy na kolanie przerabiają :grin: bo nie zapłacą recyklingu.........a jak się okaże, że jednak data przekroczenia granicy będzie obowiązywała, co wtedy???

Mina ja u dzięcioła, który trafił skałę i będzie...." ja nie wiedziałem, koledzy inaczej mówili..." :grin:

Ale może być inaczej i wtedy Kowalski wyjdzie uśmiechnięty, bo znowu okazał się niecodziennym sprytem i ominął przepisy :grin: i ma ukochane autko tańsze o pięć stówek :grin:

Z drugiej strony, jak jest okazja, to czemu nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jak sprawdzisz ową datę przekroczenia granicy? Poprosisz o stępel na granicy? Skoro masz umowę z datą tegoroczną,formalności celne zrobisz po tej dacie to mogą Cię przysłowiowo cmoknąć w pompkę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1: poczekamy, zobaczymy.

Data wymeldowania auta będzie tu kluczowym elementem :)

Co ma data wymeldowania do daty sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w wydziale komunikacji co sie ma do czego. Im więcej osób tym każdy ma co innego do powiedzenia w temacie. Jeśli ktoś chce pewnych informacji, to najlepiej zadzwonić i popytać.

Ja słyszałem wielokrotnie, że umowa nie obowiązuje....ale każdy niby słyszał co innego. Podobna sytuacja do tej, którą opisałem wyżej...ilu ludzi, tyle wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1: poczekamy, zobaczymy.

Data wymeldowania auta będzie tu kluczowym elementem :)

chłopie, zastanów się co piszesz... gdyby data wymeldowania była kluczowym elementem to większość aut w de na placach nie miała by prawa rejestracji w PL bo są wymeldowane. Rejestrowałem auto 8.01 , gość w WK zapytał o recykling, po czym spojrzał na datę na umowie (4.01) i wziął się za robotę :naughty: Na przyszłość nie powielaj bzdur zaczytanych w sieci tylko dowiedz się u źródła.

Edytowane przez Kali S4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mistrzu.... :hi: Akurat nie powielam bzdur z sieci, bo to fakty o których mówili kilkakrotnie w TV, być może był jakiś okres przejściowy i dlatego nie brali pod uwagę umowy zakupu - tu się akurat nie określili, ale to by miało sens, przez pierwszy tydzień, czy dwa. Dla mnie też nielogiczny jest inny dokument, ale umowę można sobie napisać po raz koleiny, więc jakby też mija się z celem. Śmieszne, jak wszystkie bzdurne wymysły, które można ominąć lekkim łukiem. Zresztą wcale bym się nie zdziwił, jeśli od Ciebie nic nie żądali, a w innym urzędzie było by inaczej......nie raz, czy dwa takie sytuacje były pomimo jednego prawa :hi:


Zresztą, tak jak sam napisałeś.....umowę miałeś z 04.01, to jakim cudem miałbyś płacić recykling??????

Recykling dotyczył aut sprowadzonych przed Nowym Rokiem.....a Twoje było po Nowym Roku :facepalm:

Problemem były osoby kupujące auta przed końcem roku.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, przeczytaj sobie wątek od początku i to co w nim pisałeś, bo robisz niepotrzebny zamęt.

Napiszę Ci jasno: auto wprowadzone do PL 2015 i zrobione opłaty celne - płacisz recykling.

Auto wprowadzone w 2015 a opłaty zrobione w 2016 + data na umowie 2016 nie płacisz.

Kupione w 2016 j.w

Cieżko Ci to pojąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, liczy sie data na umowie... a jak niemiec wymeldowal jakies zabytkowe auto 10 lat temu to co? Jak sciagniemy do pl to Placimy takie oplaty jakie byly 10 lat temu? Smieszne heh masz date na umowie po 01,01,2016 i nie placisz recyklingu takie sa fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłacisz jeżeli auto opuściło DE przed 01.01.2016.

Jeżeli po tym terminie, to nie płacisz.

Ty, chłopie....czytaj ze zrozumieniem, a nie się spinasz. A poza tym chłopa to masz na wsi...

Koniec glupiego tematu...miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w UC ,jest bodajże 14 dni na zgłoszenie wwozu auta do PL. kiedyś było to chyba 5 dni , wystarczyło napisać oświadczenie że auto wwiozłeś na terytorium RP w dniu tym i tym ,i po sprawie , a jeśli tego nie napisałeś liczyli karne odsetki.

Nikt się nie spina, tylko próbujemy Ci wytłumaczyć o co chodzi bo wiesz że "gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie"...

Sprawa wyjasniona i póki co nie płacimy ,czekamy jak doj...ią coś nowego :naughty:

:hi:

Edytowane przez Kali S4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...