Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w układzie chlodzenia


Jigsaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zauważyłem w zbiorniczku wyrównawczym olej, wiec nie wiele myśląc auto poszło do mechanika. Po zdjęciu głowicy, jej sprawdzeniu i splanowaniu mechanik stwierdził że była trochę krzywa ale bez żadnych pęknięć i uszczelka tez była ok. Układ był cały wyplukany, chłodnica oleju tez podobno sprawdzona. Auto odebrałem,zapłaciłem tez nie mało. Po przyjeździe do domu jeszcze zajrzałem do zbiornika i było widać sam płyn.

Po przejechaniu około 150km zaglądam pod maskę a tam ku mojemu zdziwieniu w zbiorniku wyrównawczym praktycznie sam olej. I teraz nie wiem jaka może być tego przyczyna. Mechanik pieniądze wziął, problem pozostał a może nawet się nasilił. Wie ktoś co może być grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powrotem do mechanika niech to sprawdzi, skoro problem powrócił lub się nasilił po przejechaniu 150km to jest ewidentnie błąd mechanika, źle wykonana naprawa. Mechanik oddał w ogóle głowicę do planowania, czy wyczyścił i założył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień chłodnię oleju, temat przerabiałem już kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica była u sprawdzenia wiec myślę że ta usługa obejmowała tez badanie pod względem pęknięć. Nie chce mi się wierzyć że blok mógł pęknąć. A chłodnica wg niego była ok choć może się mylił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę podważać autorytetu twojego mechanika, ale jeszcze się taki nie urodził co mikropęknięcie hłodniczki oleju stwierdził "na oko" :wink: no chyba, że płukanie mu nie wyszło... A jeżeli piszemy o aucie z Twojego profilu, to nie kombinuj, szukaj hłodniczki, baaardzo lubiały pękać

Edytowane przez GOLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o 1.9 1z a4 b5. Dzwonie z rana z reklamacją
Chłodnica oleju zamówiona, kolejne 250zl, mam nadzieję że to już załatwi problem, choć mechanik twierdzi że chłodnica dostawała 6 atmosfer i nie puszczała więc nie wiem czego się spodziewać


Witam ponownie,

nowa chłodnica oleju definitywnie przekreśliła problem oleju w układzie chłodzenia.

Nie dajcie się naciągnąć na wymianę uszczelki pod głowicą. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Jigsaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...