Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AJM] Wysokie spalanie 9L/100km


Sebacyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent to moja A4 B5 Avant 2001r. AJM 420 000km przebiegu.
Otoz od momentu kupna samochod bardzo duzo pali tak jak w temacie od 8-9L na 100km jedynie daleka trasa schodzi do okolo 7L, kola mam 16" 205/55, hamulce nie zapieczone :grin: style jazdy probowalem wszystkie od emeryta po ciagly but itp zawszze spalanie wysokie(przy duzym bucie 9L bez problemu) :angry:

W samochodzie zrobione/sprawdzone:
- wymienione pompowtryskiwacze AL (korekty 0.5mg max bipy 038max) na nowych uszczelkach, ps. gniazda pompowtryskow sa juz zregenerowane na tulejach mosieznych(od kupna tak juz bylo)
- wymieniony termostat
- regulacja rozrzadu 0,0*
- wywalony kat
- wywalony EGR
- turbo AWX sprawne dobrze pompuje w logach itd
- przeplywomierz jest takze wywalony programowo
- nowa pompa tandemowa (bez luzujacego sie krucca) z BOSCHA
- nowe filtry, olej 5w40 itp
- nowy czujnik wody (dobrze pokazuje bez rozbieznosci)
- pomiar kompresji 28bar na wszystkich cylindrach
- walek rozrzadu nie wytarty szklanki tez wygladaja okej
- paliwo lalem juz z roznych stacji non stop to samo
- logi okej
- spalanie na wolnych w 015 kanale 0.5L
- sprzeglo alternatora okej
- wiazka pompek tez wymieniona na inna uzywke
- podmianka sterownika + dopisanie korekt pod pompki AL
- auto pali od strzalu czy -30 czy +35 nie kopci
- samochod byl i jest na chip tuningu program byl 3 razy ogladany i poprawiany m.in. przez Anderlh z tego forum wszystko wydaje sie byc okej
- wyciekow brak !
Tak jak pisze spalanie wysokie na pelnym baku robie okolo 700km, samochodem jezdze dziennie okolo 15km w jedna strone samochod sie dogrzewa iwgl wiec gadka ze to wina stylu jazdy itp. na prawde nie wchodzi w gre. Nie wiem co to moze byc ale strasznie mnie to denerwuje, bo wiem ze cos jest nie tak.... :(

Edytowane przez Sebacyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie maxymalnie robie 750Km od pelniuskiego baku do glebokiej rezerwy..

Tak program zrobiony bez pomiaru mocy, poprawiony pod pompki AL z AVF i wszystko niby okej, a spalanie jak w 2.5TDI.... Juz na prawde nie wiem co to moze byc

Edytowane przez Sebacyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem B5 i zrobiłem 750km na zbiorniku od odbicia do rezerwy to spalanie wychodziło mi 6.5litra, co prawda miałem tam inny silnik, ale zbiornik był raczej taki sam. Weź pod uwagę jeszcze fakt, że masz program 7L to jeszcze nie tragedia na to auto, mój obecny AVF przy bucie pali podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze 750km to jest dla mnie dobry wynik, a latwo jest policzyc ze jesli wchodzi mi 60L to po przejechaniu 750kilometrow spalanie jest rowne 8L...a zreguly robie 700-680


Okej postaram sie wrzucic logi jak najszybciej :)

Choc nie mam nadzieji zeby bylo sie w nich do czego doczepic niestety :(

Edytowane przez Sebacyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi Ci 60 litrów tzn, że wyjeżdżasz całe paliwo do samego końca? Przy zapaleniu się lampki rezerwy w zbiorniku jest jeszcze dobre 10litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam setup jak ty. Pompki turbo program wywalona przeplywka i spalanie przy dojazdach na uczelnie 25km w jedna strone 5.9l. Nie wciskajcie mu kitu ze to normalne spalanie, ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali ja ruski łaz tak napewno nie może być .

Mój ajm pali max 7.5L wiecej nie potrafiłem z niego wycisnoć w spalaniu. Nawet ujeżdzałem go do 190 i nic 7.5 max

Jak rozgrzej do 90 i 5 minut odczekam to jazda 140-160 to norma. Najmniej miałem 6,0 ale to meczarnia nie jazda.

Na baku robie 980-1000-1200km wiadomo zależy do buta.


A i u mnie bez żadnego programu kat ori nie wyrzucony ,egr ori nie zaślepiony, bez żadnego programu jeżdze, czysta czysciusieńka niemcowska seria, wszystko tak jak fabryka wypuściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze niektorzy mnie rozumieja ze nie wciskam kitu tylko serio jest cos nie tak, a ja za cholere nie umiem temu podolac.... :(

Tak jak Misek95 pisze ludzie maja mniej wiecej takie mody jak ja i spalanie rzedu 7L to wychodzi na mocnym bucie... a mi przy jezdzie jak stary dziad....

Nic wrzuce logi moze ktos cos znajdzie

P.S. tak wchodzi mi 58-60L jak mocno wyjezdze rezerwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie serio jest problem.

A jak z kołami kręcą się swobodnie? Hamulce Ci nie trzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee tak jak pisalem hamulce nie trzymaja :P Kreca sie swobodnie

Edytowane przez Sebacyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj kąt synchronizacji rozrzadu delikatnie na - ustawić. Czujniki g2/g62 i temp paliwa 100% sprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat byl juz ustawiany -0.6 i na +0.6 i caly czas tak samo (nawet 1.1), czujnik G62/G2 byl dobry ale i tak zostal wymieniony i tez bez zmian, generalnie obydwa czujniki pokazuja prawidlowo przy podlaczeniu VAGa z samego rana na zimnym jak i na cieplym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozostałe czujniki, czyli temp. powietrza i paliwa?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. powietrza, paliwa, G62/G2 dobrze wskazuja, sa sprawdzane przy kazdym podpieciu vaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee wyciekow wlasnie brak chociaz one by najbardziej pasowaly do tego problemu :P ..... Logi tym czasem beda najszybciej w sobote, bo niema mnie na miejscu, a do tego jest problem z zarejestrowaniem jakies pelnej wersji VAG-COMa na Win7, niewiecie gdzie moge znalezc dzialajacego VAGa ? :huh:

edit: Oks pelna wersje VCDS-a juz mam ;)


Sorry ze po takiej przerwie dopiero wrzucam logi, ale mialem rozne problemy i malo czasu...Oczywiscie sytuacja bez zmian spalanie 8.5L/100km (okolo 650km na pelnym baku)

Logi statyczne:

Logi dynamiczne(przeplywomierz mam wyciety):
Edytowane przez Sebacyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...