Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 Avant sport 2.0 TDI quattro S tronic


grajdek

Rekomendowane odpowiedzi

inna sprawa jak sam sie czlowiek wlasnymi silami dorabia ,natomiast w tym przypadku co piszersz to ciekawe ile za tatusiem chodziles,zeby ci kupil ta zabawke.

po drugie mowa o b8

widać, że nie znasz Szymona pisząc takie pierdoły... ale żal d*pę ściska. rozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje fajne auto. Ciekawe czy my jak zamawiamy z Polski czy też jest możliwy odbiór w fabryce.

Fajne przeżycie odbieranie nowego auta z salonu a już nie mówię odbieranie nowego auta z fabryki to kosmos.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jak powinno! ;)

Gratulacje!

Czemu tak długo czekałeś? U mnie trwało to 12-13 tygodni od zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :)

Gratulacje fajne auto. Ciekawe czy my jak zamawiamy z Polski czy też jest możliwy odbiór w fabryce.
Fajne przeżycie odbieranie nowego auta z salonu a już nie mówię odbieranie nowego auta z fabryki to kosmos.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Faktycznie, dobre pytanie - razem ze mna w grupie zwiedzajacej fabryke byly tez osoby z Holandii czy Szwecji, wiec na tamtych rynkach taka opcja tez jest dostepna. Ale czy dla samochodow zamawianych z Polski - nie mam pojecia :)

Wygląda tak jak powinno! ;)

Gratulacje!

Czemu tak długo czekałeś? U mnie trwało to 12-13 tygodni od zamówienia

Samochod byl gotowy po 15-16 tygodniach od zamowienia, jednak z uwagi na stan zdrowia nie moglem go odebrac wczesniej jak poczatek maja. Wiec przez ponad miesiac stal gdzies w polu i czekal :) Poza tym zamowilem pakiet Tour i skrzynie S-tronic, a obie pozycje sa na liscie dodatkow wplywajacych na opoznienia w produkcji:

lieferzeit-2443816041177476847-826195435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa jak sam sie czlowiek wlasnymi silami dorabia ,natomiast w tym przypadku co piszersz to ciekawe ile za tatusiem chodziles,zeby ci kupil ta zabawke.

po drugie mowa o b8

widać, że nie znasz Szymona pisząc takie pierdoły... ale żal d*pę ściska. rozumiem ;)

Jędrzej, chłopakowi się smutno zrobiło że w Polsce też można za swoje kupować i jeździć grubymi furami. Gdzieś musiał upuścić ciśnienia swojej frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenie, Odebrać nowiutkie autko z fabryki :rolleyes: Nie wspomnę nawet o R8 ale Taką B9 było by miło. Gratulacje furek i niech się sprawują jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :)

Gratulacje fajne auto. Ciekawe czy my jak zamawiamy z Polski czy też jest możliwy odbiór w fabryce.

Fajne przeżycie odbieranie nowego auta z salonu a już nie mówię odbieranie nowego auta z fabryki to kosmos.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Faktycznie, dobre pytanie - razem ze mna w grupie zwiedzajacej fabryke byly tez osoby z Holandii czy Szwecji, wiec na tamtych rynkach taka opcja tez jest dostepna. Ale czy dla samochodow zamawianych z Polski - nie mam pojecia :)

Wygląda tak jak powinno! ;)

Gratulacje!

Czemu tak długo czekałeś? U mnie trwało to 12-13 tygodni od zamówienia

Samochod byl gotowy po 15-16 tygodniach od zamowienia, jednak z uwagi na stan zdrowia nie moglem go odebrac wczesniej jak poczatek maja. Wiec przez ponad miesiac stal gdzies w polu i czekal :) Poza tym zamowilem pakiet Tour i skrzynie S-tronic, a obie pozycje sa na liscie dodatkow wplywajacych na opoznienia w produkcji:

lieferzeit-2443816041177476847-826195435

Dzięki za szczegółowe informacje. Czy mógłbym zapytać z jakich niemieckich serwisów korzystałeś przy otrzymywaniu ofert i który dealer okazał się najtańszy? Czy mógłbyś w dużym skrócie opisać, jak wygląda taka procedura zamawiania samochodu przez Internet? Czy oferty pochodzą z całych Niemiec, czy tylko z Twojej okolicy?

Przymierzam się do zakupu auta w taki właśnie sposób i jestem ciekawy, jak to wszystko działa. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za szczegółowe informacje. Czy mógłbym zapytać z jakich niemieckich serwisów korzystałeś przy otrzymywaniu ofert i który dealer okazał się najtańszy? Czy mógłbyś w dużym skrócie opisać, jak wygląda taka procedura zamawiania samochodu przez Internet? Czy oferty pochodzą z całych Niemiec, czy tylko z Twojej okolicy?

Przymierzam się do zakupu auta w taki właśnie sposób i jestem ciekawy, jak to wszystko działa. Dziękuję.

Hej, co do zamawiania w Niemczech nie mam doświadczenia, ale mam w UK, znam kilka historii z Polski i jest podobnie, sądze więc, że i Niemcy też mają podobnie ;)

Generalnie to trzeba odwiedzić minimum 2 salony, nie mówiąc przy tym na początku, że już się gdzieś orientowało itd. Tam gdzie większy rabat dostaniesz, tam zamawiasz, taki morał ;) Czasem się zdarzy, że dwa salony dadzą taką samą kwotę, no to wtedy ich kwestia który z nich pierwszy obniży cenę. Tak było w moim przypadku, salon, który defacto był bliżej mojego domu, dał mi rabat, wszystko było cacy, bo i miałem auto na jeździe próbnej, potem nawet proponowali auto na 24h (nie skorzystałem, bo ważniejsze było negocjowanie ceny). Rabat był minimalnie lepszy w salonie w mieście obok, ujawniłem się u siebie, że dostałem lepszą propozycję. Panowie chwile pomędrkowali z tzw Menagierami :) i nie zaproponowali tyle samo, tylko nawet lepiej, żebym podjął decyzję tego samego dnia- niby wywarli presję czasu, a ja tak czy siak miałem złożyć tego dnia zamówienie i tak oto A4 została zakupiona ;)

Doświadczenie miałem już jakieś tam, bo rok wcześniej zamawiałem BMW, sporo czytałem jak się to wszystko toczy w Anglii + mój dobry Kolega ze studiów w Polsce jest pracownikiem salonu BMW, także troszkę historii znam.

Pozdrawiam i życzę udanych negocjacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe informacje. Czy mógłbym zapytać z jakich niemieckich serwisów korzystałeś przy otrzymywaniu ofert i który dealer okazał się najtańszy? Czy mógłbyś w dużym skrócie opisać, jak wygląda taka procedura zamawiania samochodu przez Internet? Czy oferty pochodzą z całych Niemiec, czy tylko z Twojej okolicy?

Przymierzam się do zakupu auta w taki właśnie sposób i jestem ciekawy, jak to wszystko działa. Dziękuję.

Hej, co do zamawiania w Niemczech nie mam doświadczenia, ale mam w UK, znam kilka historii z Polski i jest podobnie, sądze więc, że i Niemcy też mają podobnie ;)

Generalnie to trzeba odwiedzić minimum 2 salony, nie mówiąc przy tym na początku, że już się gdzieś orientowało itd. Tam gdzie większy rabat dostaniesz, tam zamawiasz, taki morał ;) Czasem się zdarzy, że dwa salony dadzą taką samą kwotę, no to wtedy ich kwestia który z nich pierwszy obniży cenę. Tak było w moim przypadku, salon, który defacto był bliżej mojego domu, dał mi rabat, wszystko było cacy, bo i miałem auto na jeździe próbnej, potem nawet proponowali auto na 24h (nie skorzystałem, bo ważniejsze było negocjowanie ceny). Rabat był minimalnie lepszy w salonie w mieście obok, ujawniłem się u siebie, że dostałem lepszą propozycję. Panowie chwile pomędrkowali z tzw Menagierami :) i nie zaproponowali tyle samo, tylko nawet lepiej, żebym podjął decyzję tego samego dnia- niby wywarli presję czasu, a ja tak czy siak miałem złożyć tego dnia zamówienie i tak oto A4 została zakupiona ;)

Doświadczenie miałem już jakieś tam, bo rok wcześniej zamawiałem BMW, sporo czytałem jak się to wszystko toczy w Anglii + mój dobry Kolega ze studiów w Polsce jest pracownikiem salonu BMW, także troszkę historii znam.

Pozdrawiam i życzę udanych negocjacji ;)

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami. Podobnie myślę o kilku salonach, aby mieć porównanie cenowe. Zaintrygował mnie jednak zakup w Internecie, o którym pisał grajdek. Można skorzystać z serwisów, które ten "research" wśród dealerów zrobią za ciebie i być może utargują jeszcze większe zniżki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno można zamówić nowe auto w salonie UK z kierownicą po lewej stronie, oczywiście wychodzi to dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


można zamówić nowe auto w salonie UK z kierownicą po lewej stronie, oczywiście wychodzi to dużo taniej.

Nie wiem czy to prawda :D A jeśli tak, to nie słyszałem a spędziłem trochę czasu w salonach... Ale skoro tak mówicie, to pewnie tak jest. W każdym razie ciekawe czemu miałoby być taniej? :) Jedyne co mi przychodzi do głowy to podatki, kupić auto w Dubaju i zarejestrować w UK, byłoby nieźle

No ale jak to jeździć takim autem, to tak jak angielskim w Polsce. Na autostradzie żadna różnica, ale w mieście hardcore ;)

Noi zakładając, że faktycznie taniej niż normalne, to ubezpieczalnie zniwelują różnicę, a po paru latach pewnie szala przejdzie na niekorzyść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piszą o zakupie w UK samochodu z kontynetalną kierownicą czyli po naszemu przystosowane auto do ruchu prawostronnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe informacje. Czy mógłbym zapytać z jakich niemieckich serwisów korzystałeś przy otrzymywaniu ofert i który dealer okazał się najtańszy? Czy mógłbyś w dużym skrócie opisać, jak wygląda taka procedura zamawiania samochodu przez Internet? Czy oferty pochodzą z całych Niemiec, czy tylko z Twojej okolicy?

Swoj samochod zamawialem w lokalnym salonie Audi, nie robilem zadnych porownywan. Znizke dyplomatyczna i tak wszedzie dostalbym te sama. Natomiast moj znajomy wlasnie dokonal zakupu VW Golfa GTE przez Internet. W lokalnych salonach dawali mu 5-7% znizki, przez Internet (w tym przypadku http://www.neuwagen-online.info)dostal 5 ofert ze znizka 5,5-11,5%. Czyli bardzo dobrze, biorac pod uwage to, ze mowa o samochodzie bardzo specyficznym i nisko marzowym. Odbior w fabryce w Wolfsburgu, platnosc jak juz przyjdzie potwierdzenie ze samochod jest w produkcji.

Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno można zamówić nowe auto w salonie UK z kierownicą po lewej stronie, oczywiście wychodzi to dużo taniej.

Potwierdzam to co koledzy napisali wyzej - mozna tak zrobic i w niektorych przypadkach wychodzi taniej. W cenach bazowych roznica cen nie jest duza, ale podobno w UK sa bardzo fajne promocje na pakiety wyposazenia. Mnie to jakos nigdy nie krecilo, wiec nie zaglebialem sie w szczegoly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna rzeczywiscie zamowic sobie auto fabrycznie nowe w UK z kierownica po stronie europejskiej ,ale chyba tylko jeden salon ma taka mozliwosc.

Z tego co kojarze to tam kupuje sie za kwote netto a VAT placi sie w kraju w ktorym sie to auto rejestruje.

Na roznice w cenie wplywa kilka rzeczy ,kursy walut ,wersja silnikowa ,wyposazenia itp.

Tak jak ktos wspomnial ,w UK duzo mniej sie placi za wyposazenie ,wiec im lepszy wypas ,tym wiecej sie zaoszczedza w stosunku do ceny u nas w kraju.

Czlowiek z forum A5 wlasnie tak kupil swoje A5 w 2011 ,pisal ze zaoszczedzil wtedy ok. 30%.

Podobno w tych latach sporo ludzi z calej Europy zamawialo tak auta ,lacznie z Niemcami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to tam kupuje sie za kwote netto a VAT placi sie w kraju w ktorym sie to auto rejestruje.

Male sprostowanie - taka zasada obowiazuje dla kazdego zakupu samochodu zagranica. Kupujesz go bez VAT, ale przed rejestracja w swoim macierzystym kraju musisz go zaplacic po stawce tego kraju:

http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/vat-on-cars-bought-abroad/index_pl.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Swoj samochod zamawialem w lokalnym salonie Audi, nie robilem zadnych porownywan. Znizke dyplomatyczna i tak wszedzie dostalbym te sama. Natomiast moj znajomy wlasnie dokonal zakupu VW Golfa GTE przez Internet. W lokalnych salonach dawali mu 5-7% znizki, przez Internet (w tym przypadku http://www.neuwagen-online.info)dostal5 ofert ze znizka 5,5-11,5%. Czyli bardzo dobrze, biorac pod uwage to, ze mowa o samochodzie bardzo specyficznym i nisko marzowym. Odbior w fabryce w Wolfsburgu, platnosc jak juz przyjdzie potwierdzenie ze samochod jest w produkcji.

Dzięki za wszystkie informacje. Mam już ogląd sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...