Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Butla nie opróżnia się do końca/rozwiązane


kt65c453

Rekomendowane odpowiedzi

Opisz po kolei żeby był jakis obraz

Autko kupione na gazie chodziło dobrze, brakowało mocy ale wtedy nie wiedziałem o tym bo skok dla mnie z słabego auta był ogromny i nie wiedziałem że ma być jeszcze lepiej, po zrobieniu logów wyszło że ubogo jak cholera, wiec na gazie nie jeździłem, jestem w uk wiec gazownik (dobry) odpada wiec mówię do czasu az nie wrócę do pl jakoś spróbuje sam ustawić gaz. POczytałem itd itp i w katalogu moich wtryskiwaczy

WGs 24

Przepływ: 2,4 mg/ms *
Moc: >35 KM/cylinder
Czas Otwarcia: ~1,32 ms

wyczytałem że zalecane ciśnienie dla nich to 1,2-1,7 , a ori w aucie było ustawione 1 bar .

Zwiększyłem ciśnienie reduktorem do 1,4 a podczas robienia auto ustawień wolnych obrotów wyskoczyła informacja żeby zadać ciśnienie o 0,1 do 0,2 mniejsze niż daje reduktor więc wpadło ustawienia na 1,2 bara. Instalacja ustawiona że ma przełączać po spadku poniżej 0,4 bara na gaz (koniec gazu), tego nie zmieniałem jest jak było. Zrobiłem nowe mapy gazowe i benzynowe i jakos to wystroiłem że teraz jest powiedzmy dobrze i grupa 32 pokazuje +/- 5 a w zasadzie na minusie wiec lekko bogato , jest oki tak zostawiam do czasu aż wrócę do pl i zrobi mi to profesjonalista.

Dalej, dowiedziałem się ze mam zbiornik 55 litrów a wchodzi mi max 38 litrów, wiec pusty zbiornik otwarłem (trochę tam uciekało z 10 min) i podgiąłem pływak , poskręcałem jadę na stacje i banan weszło 45 litrów czyli tyle ile ma być.

Jeżdżę na tym gazie i po około 250 km poczułem lekkie przerywania, mówię fajnie pali ponad 20 , mimo że nie przełączył na benzynę sam ja nie chciałem tak jeździć bo objawy ewidentnie braku gazu. Wiec na stacje (cały czas ta sama stacja) i weszło tylko 31 lirów . Wychodzi na to że w zbiorniku zostało 14 litrów i juz przerywał ale sam nie przełączył.

Czemu nie daje rady opróżnić butli bo już ma spadek ciśnienia (tak podejrzewam po przerywaniu) mimo że w środku nadal jest 16 litrów (teoretycznie) ??

Przed modyfikacjami opróżniał butle wiec niby układ wydala.

Może coś źle zrobiłem jak podginałem pływak i wyciągałem wielozawór?? ale co tam można źle zrobić w sumie

Filtry gazowe w nowe.


Nikt nie odpisał ale problem rozwiązałem, przyczyną była źle zamontowana butla, była zamontowana "do jazdy na wstecznym", wcześniej poprostu nie wiedziałem że nie opróżniam do końca ,

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...