Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VAS 5054 - czy warto ?


LiveCam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad kupnem interfejsu do mojej B8 . Wyczaiłem coś takiego na alledrogo : http://allegro.pl/vas-5054-serwisowka-vw-audi-can-odis-polska-fv-24h-i5142705757.html

Dość fajnie brzmi opis i zapewnienia sprzedawcy . Jednak wolę się poradzić kolegów którzy mają większy staż z takimi urządzeniami . Co myślicie o tym urządzeniu ?

Chciałbym móc sobie sprawdzać i kasować błędy ( wiarygodny odczyt ) . Ewentualnie kodować, lub też móc programować kluczyki - ale to już jako bajer . Fajną rzeczą było by jeszcze móc odczytywać parametry silnika .

Znalazłem jeszcze coś takiego : http://www.obd2.pl/index.php?p28,polski-vag-2-5-usb-obd2-kkl. Może jak dla mnie czyli dla laika to by bardziej pasowało ? Czy jest to już kompletna zabawka typu OBD - bezprezdowdowe pod telefon ? :)

Doradźcie coś, mam do dyspozycji +/- 500 zł . A chciałbym sobie coś jeszcze przed świętami kupić :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O drugim zapomnij. Masz za młode auto i ono już jest na szynie CAN. Musisz szukać interfejsu obsługującego szynę CAN i tutaj już robi się drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O drugim zapomnij. Masz za młode auto i ono już jest na szynie CAN. Musisz szukać interfejsu obsługującego szynę CAN i tutaj już robi się drogo.

Masz rację . Teraz doczytałem o tej szynie :)

A co myślisz o tym VAS 5054 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem z tym do czynienia i nie chcę oceniać. Musisz poczytać opinie ludzi którzy na co dzień siedzą w temacie. Ja jestem hobbystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś na forum i VASem nie zrobisz logów także moim zdaniem nie warto.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz VCDSa kosztuje mniej niż 200zł z wysyłką a idealnie do b8 się nadaję i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam 15.7 sprawdzony, oddam za 200zł. Warto bo działa jak należy i wszystko co potrzeba da się nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vas5054 czyli głowica współpracująca z programami takimi jak VAS PC i ODIS-S oraz ODIS-E a także z kilkoma innymi programami innych marek, osobiście używam tego do Leona z 2014r i jestem zadowolony, moim zdaniem ma trochę więcej możliwości niż VCDS którego również używam. Krótko mówiąc jeden i drugi jest godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...