Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] Zapaliła się kontrolka oleju !


cienkiii

Rekomendowane odpowiedzi

Dorota - Futurum, kolega ma auto z 2007 roku, więc jaki łańcuch? :cool1:

Patrząc na profil kolegi to coś tam się nie zgadza , albo ma BLB , albo jakiś inny z 2007 roku :decayed:

Coś mi się wdaje że BLB chyba w 2007 nie wychodziły , chyba że szły na rynki które nie wymagały DPF-a .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod silnika jest na 100% zły,rocznik auta, ew. element na którym jest tabliczka z kodem silnika jest z pojazdu w którym był zamontowany BLB....

Od nr VIN wskazującego na rok modelowy 2006, ( prod od ok. 9.2005) produkowano BLB napędzane zębatkami,

a produkcję zakończono z pierwszym liftem B7 (początek 2006) na rzecz BRE i pochodnych, również wszedł do produkcji BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blb z 2007r?? pierwszy raz o tym słyszę...(sorka-pisałem pod postem gdzie mnie opier......liłeś :))

Edytowane przez FUTURUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie opier......liłeś :))

a jakby kolega z mechanikiem szukali przez tydz, napinacza łańcucha mając napęd trybami? :P

ponadto łamiesz regulamin,

albo korzystasz z cudzego konta, należącego do innej osoby.....

albo podałeś nieprawdziwe imię....

no chyba że faktycznie masz na imię Dorota :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie opier......liłeś :))

a jakby kolega z mechanikiem szukali przez tydz, napinacza łańcucha mając napęd trybami? :P

ponadto łamiesz regulamin,

albo korzystasz z cudzego konta, należącego do innej osoby.....

albo podałeś nieprawdziwe imię....

no chyba że faktycznie masz na imię Dorota :decayed:

Moja żona ma na imię Dorota i jest właścicielem konta-mówię jej tylko co ma pisać jak jestem uwalony w smarach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta macie racje zle wpisalem kod silnika.. jesli chodzi o ta usterke.. poszedl walek napedu pompy jesli cos zle mowie to mnie poprawcie..,. z wygladu przypomina chuda nie zbyt dluga rurke o kanciatych ksztaltach .. koszt tej czesci wyszedl 25zl , ale podobno duzo rozbierania zeby do tego sie dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ujme to tak . Zajął się tym mechanik no i wymienił tylko to.. nie jestem jakimś znawca także zaufalem mu.. a czemu zły wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wyrabia się też gniazdo imbusa i problem może powrócic oo krótkim czasie...jak miałeś wszystko rozebrane to trzeba było też to zrobić, tzn zregenerować gniazdo w wałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombik ma rację Ja przy wymianie olejów rozrzadu itp. Kazałem sprawdzić odrazu pompę oleju mechanikowi i były lekkie luzy przy przrebiegu 213.000 km. To zrobilem odrazu regeneracje gniazda 600 zł ten interes ale teraz przynajmniej mam głowę spokojną. A tu na forum idzie się dużo dowiedziec w tej sprawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż przebieg znaczenie ma eksploatowanie samochodu. Im więcej uruchomień silnika tym szybciej się wyciera bo wtedy ma największe obciążenie.

U mnie był wytarty po 115tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdarzały się przypadki zużycia napędu pompy po 70000 km. dotyczyło to aut z silnikiem bre, byla dla niektorych przewidziana akcja serwisowa.

2. przebieg fantastyczny, chciałbym taki w 9 letnim aucie. :cool1:

3. wymiana wylacznoe zabieraka, (zwanego kolokwialnie imbusem, walkiem olowkiem, i inne fantazje) w przypadku gdy przestała działać pompa oleju,l to naiwność,nie tylko ze strony mechanika :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdarzały się przypadki zużycia napędu pompy po 70000 km. dotyczyło to aut z silnikiem bre, byla dla niektorych przewidziana akcja serwisowa.

2. przebieg fantastyczny, chciałbym taki w 9 letnim aucie. :cool1:

3. wymiana wylacznoe zabieraka, (zwanego kolokwialnie imbusem, walkiem olowkiem, i inne fantazje) w przypadku gdy przestała działać pompa oleju,l to naiwność,nie tylko ze strony mechanika :decayed:

Możesz coś więcej powiedzieć o tej akcji serwisowej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdarzały się przypadki zużycia napędu pompy po 70000 km. dotyczyło to aut z silnikiem bre, byla dla niektorych przewidziana akcja serwisowa.

2. przebieg fantastyczny, chciałbym taki w 9 letnim aucie. :cool1:

3. wymiana wylacznoe zabieraka, (zwanego kolokwialnie imbusem, walkiem olowkiem, i inne fantazje) w przypadku gdy przestała działać pompa oleju,l to naiwność,nie tylko ze strony mechanika :decayed:

Możesz coś więcej powiedzieć o tej akcji serwisowej ?

a co tu pisać, a4/a6 dla wskazanych w wykazie nr-ow vin, byla/ byc może jest przewidziana akcja serwisowa polegająca na wymianie zespołu walków wyrównoważających.

nie dotyczyła BLB :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota - Futurum, kolega ma auto z 2007 roku, więc jaki łańcuch? :cool1:

Jak ma silnik 2.0 TDI BLB to napęd wałków wyrównoważających z wału jest przekazywany łańcuchem a nie kołami zębatymi :shock3: od tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota - Futurum, kolega ma auto z 2007 roku, więc jaki łańcuch? :cool1:

Jak ma silnik 2.0 TDI BLB to napęd wałków wyrównoważających z wału jest przekazywany łańcuchem a nie kołami zębatymi :shock3: od tak

powtarzałem kilkanaście jeżeli nie kilkadziesiąt razy :cool1:

powtarzanie tego po raz n-ty powoli zaczyna być nudne,

jeżeli silnik BLB, wtedy od numeru nadwozia __8e_6_080172 napęd pompy realizowany jest za pomocą kół zębatych. produkcyjnie to auta mniej więcej już od 9.2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...