Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cały czas świecą swiatla


Chudy112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. A wiec gdy przekrece zapłon światła mijania postojowe tylnie i przednie włączają się nie ma znaczenia czy jest na wyłączniku 0 auto postojowki. Gdy przekręcić na mijania wywala błąd że niby przerażona żarówka w tablicy rejestracyjnej chodź wszystko świeci. Sprawdzałem też na zwykłych zarobkach nie Led i jest to samo. Dodam też że nie mam włączonego trybu skandynawskiego. Auto było u elektryka nie ma żadnego dodatkowego modułu typu włączania świateł cały czas. Teraz pytanko co może być powodem że światła cały czas się pala bez możliwości wyłączenia ich. Wyczytałem kiedyś że może być zepsuty moduł i wskakuje właśnie w taki tryb że wszystko się zapala. Proszę o pomoc bo na postoju AKU się rozjaduje

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie właczony jest tryb skandynawski, pasuje podpiac kompa i sprawdzic błedy w MCE 09

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze tryb skandynawski jest wyłączony sprawdzałem już kodowanie

Zaraz będę w domu to sprawdzę błędy i dodam na forum

pewnie właczony jest tryb skandynawski, pasuje podpiac kompa i sprawdzic błedy w MCE 09

VCDS-Lite Version: Release 1.2

Sunday, 27 December 2015, 09:40:21:0

Control Module Part Number: 8E0 907 279 L

Component and/or Version: int. Lastmodul ECE 0504

Software Coding: 01001

Work Shop Code: WSC 65536

VCID: 3B09B4EF3A7D

2 Faults Found:

01504 - Bulb for License-Plate Light (X)

30-00 - Open or Short to Plus

01800 - Light Switch (E1)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Edytowane przez Chudy112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelacznik swiateł masz zły :hi: odczytaj numer jego

Opis masz na FORUM ktory PIN przelozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelacznik swiateł masz zły :hi: odczytaj numer jego

Opis masz na FORUM ktory PIN przelozyc

Niestety na włączniku swiatel nie ma zadnych nr.

Mogę poprosić o link do tematu w ktrym jest opisane ktore piny muszę przełożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz przeciez w watku podpietym w tym DZIALE :hi:


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-mce-09-modul-centralnej-elektryki-lusterko-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-coming-leaving-home/

Przełącznik świateł

LS.jpgLSauto.jpg

Nadwozie B6
Istotnym elementem instalacji elektrycznej zależnym od zastosowanego modułu centralnej elektryki jest także przełącznik świateł. Określając wersję przełącznika możemy stwierdzić jaki sterownik został zainstalowany w naszym aucie... Wystarczy wyciągnąć przełącznik i sprawdzić jego numer – wersja bez literki to wariant LOW, natomiast przełącznik A oraz B (z trybem auto) to opcja HIGH. Można to dodatkowo zweryfikować dzięki wiązce przewodów doprowadzonej do konektora włącznika świateł (opis poniżej).

Wersje przełączników świateł:

8E0 941 531 – włącznik LOW
8E0 941 531 A - włącznik HIGH
8E0 941 531 B - włącznik HIGH z funkcją AUTO (dostępny od grudnia 2002)

Cena dowolnego przełącznika w ASO to kwota ok. 360zł. Na allegro jest różnie – od 50zł za mocno powycierane przez 100-200zł do przełączników w dobrym stanie.

Demontaż przełącznika świateł:
- w pozycji 0, wciskamy włącznik do środka i przesuwamy go zgodnie ze wskazówkami zegara (tylko kawałek, jakieś 5 stopni)
- w w/w pozycji pociągamy włącznik do siebie

e1a.jpge1b.jpg


Porównanie funkcjonalności przełączników świateł na podstawie wiązki elektrycznej:

„Wersja LOW (8E0 941 531)”
Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych po stacyjce (WE) [czarno/żółty]
Pin 2 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych (WE) [czarno/biały]
Pin 3 – x
Pin 4 – Zasilanie świateł mijania [żółty] (WY)
Pin 5 – x
Pin 6 – x
Pin 7 – x
Pin 8 – Zasilanie przednich świateł przeciwmgielnych (WY) [2x biało/niebieski]
Pin 9 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (WY) [szaro/biały]
Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy]
Pin 11 – x
Pin 12 – x
Pin 13 – x
Pin 14 – x
Pin 15 – Zasilanie świateł postojowych, stałe z akumulatora (WE) [czerwony]
Pin 16 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]
Pin 17 – Zasilanie przełącznika świateł [szaro/niebieski]

„Wersja HIGH (8E0 941 531 A)”
Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych po stacyjce (WE) [czarny]
Pin 2 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych (WE) [czerwono/żółty]
Pin 3 – ??? [fioletowy]
Pin 4 – x
Pin 5 – x
Pin 6 – x
Pin 7 – x
Pin 8 – Zasilanie przednich świateł przeciwmgielnych (WY) [biało/zielony]
Pin 9 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (WY) [szaro/biały]
Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy]
Pin 11 – Zasilanie świateł mijania (WY) [żółty]
Pin 12 – x
Pin 13 – x
Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]
Pin 15 – Zasilanie świateł postojowych, stałe z akumulatora (WE) [czerwony]
Pin 16 – x
Pin 17 – Zasilanie przełącznika świateł [2x szaro/niebieski]

„Wersja HIGH dla instalacji z czujnikiem światła (8E0 941 531 B)
Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych, czujnika światła, CLH, z MCE (WE) [niebiesko/czarny]
Pin 2 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych (WE) [czerwono/żółty]
Pin 3 – ??? [fioletowy]
Pin 4 – x
Pin 5 – x
Pin 6 – x
Pin 7 – Aktywacja automatycznego włączania świateł do jazdy (WY) [2x niebieski]
Pin 8 – Zasilanie przednich świateł przeciwmgielnych (WY) [biało/zielony]
Pin 9 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (WY) [szaro/biały]
Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy]
Pin 11 – Zasilanie świateł mijania (WY) [żółty]
Pin 12 – x
Pin 13 – x
Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]
Pin 15 – Zasilanie świateł postojowych, stałe z akumulatora (WE) [czerwony]
Pin 16 – Zasilanie diody AUTO (mostek z pinem 7) [niebieski]
Pin 17 – Zasilanie przełącznika świateł [2x szaro/niebieski]

Instalacja włącznika A (lub B) w instalacji LOW (MCE A, C i D):

Odpowiadając na kilka pytań, które dostałem na pw – aby założyć włączniki o zwiększonej funkcjonalności czyli ten z końcówką A lub B (auto) w przypadku gdy wcześniej używaliśmy przełącznika standardowego - wymagane będzie przełożenie pinów w kostce włącznika świateł. I tak aby uruchomić światła mijania, postojowe i pozycyjne (plus ze stacyjki) przekładamy pin 4 do 11. Aby podać stałe zasilanie dla świateł postojowych i pozycyjnych – przekładamy pin 16 do 14.

Swap włącznika A na B (pod kątem przygotowanie do uruchomienia czujnika światła):

Mostkujemy piny 7 i 16 w włączniku świateł (dzięki temu połączeniu zasilimy żółtą diodę AUTO). Oprócz tego pin 7 łączymy z pinem 29 w 32-pinowej kostce MCE (uruchomienie automatycznego włączania świateł gdy włącznik ustawiony zostanie w pozycji AUTO). Następnie łączymy pin 1 przełącznika świateł z pinem 18 w 32-pinowej kostce MCE (ucinamy ori czarny kabelek doprowadzony do pinu 1 w przełączniku świateł, izolujemy go i zostawiamy luzem).

Instalacja włącznika z B7 (C lub D) w nadwoziu B6:

Wystarczy przepiąć żółty kabelek podłączony fabrycznie do pinu 11 w pin 13 (rozwiąże to problem z nie działającymi światłami mijania).



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie ktore kabelki mam poprzepinać żółty napewno jest przepiety hehe

wylacznik z auto

Czarny uciać ?

Edytowane przez Chudy112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a masz lusterko fotochromatyczne wew. z czujnikiem zmierzchu?? Bo tylko w takiej kombinacji był włącznik z funkcją auto. Jeśli masz zwykłe lusterko to przełącznik z funkcją auto musisz wymienić na taki bez auto. Funkcja auto działa w połączeniu z czujnikiem zmierzchu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lusterko z fotochrom więc włącznik powinien być z auto

Na zwykłym nie włączamy mi się halogeny

Tutaj daje zdjecia jak mam kable popodpinane :)

https://picasaweb.google.com/111652104891459249453/WlacznikPodlaczenie?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLasva-70JDq2wE&feat=directlink

Edytowane przez Chudy112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lusterko z fotochrom więc włącznik powinien być z AUTO

:oklasky:

Nadwozie B7

W nadwoziu B7 mamy dwie wersje włącznika świateł – zwykły, bez pozycji AUTO (montowany w instalacjach LOW i HIGH) oraz z funkcją AUTO (tylko w instalacjach HIGH, dla aut wyposażonych w czujnik światła i deszczu)

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie problem rozwiązany tak jak siemian i wrclaguna mówili zły wyłącznik świateł był bardzo wam dziękuję za pomoc. A siemianowi za wyłącznik ;)

A jeszcze jedno pytanie czy idzie w vcds zmienić aby na auto światła odpalaly się z np 10 s opóźnieniem (zima i wiadomo jak jest)

Edytowane przez Chudy112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Pogubiłem się już totalnie. Wkładam właśnie bixy do b7. Wiązka samopoziomu lampy itp wszystko w aucie. Moduły zakodowane na xenon. Została właśnie kwestia tego nieszczęsnego włącznika. Oryginalnie był zwykły przełącznik z końcówką c. Miałem zakupiony dawno temu przełącznik pod auto. Czy ktoś jest mi w stanie lopatlogicznie opisać które piny i gdzie mam zamienić żeby odpalić xenon? Cała filozofia instalacja działa ale lampy się nie zalaczaja. W module centralnej elektryka mam błędy wszystkich przednich żarówek. Po za tym wszystkie dane min. z czujników poziomu itp działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat bo wczoraj zmieniałem ten przełącznik i może komuś się to przyda :)
- założenie włącznika A w instalacji LOW tak jak to opisał kolega wrclaguna - git
- trzeba pamiętać, że ten pin 4 jest podwójny a gniazdo 11 pojedyncze także żeby to było po bożemu trzeba przelutować końcówkę.
- do wyjmowania PINów polecam gruby spinacz biurowy (są takie które się nie gną jak plastelina) - po prawie godzinnej walce igłami, spiłowanymi pęsetami - najlepiej poszło właśnie spinaczem :P Gdyby ktoś się zastanawiał jak to dokładnie działa - fajny link z fotkami http://alexey-bass.blogspot.com/2014/05/iso-connector-pins-removal.html

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się pod temat. Otóż od dwóch dni mam bardzo podobny problem ze światłami. Po załączeniu zapłonu świecą cały czas światła postojowe oraz mijania, jak również przeciwmgielne, pomomo że wyłącznik jest ustawiony w pozycji zero. Z tym że przeciwmgielne nie zawsze, ale to jednak one są największym problemem.  Po załączeniu świateł wyłącznikiem jest tak samo. Dodam że nie wymieniałem wyłącznika. Byłem dziś u elektryka i twierdzi że uszkodzony jest moduł sterujący światłami.  Wraz z elektrykiem podmienialiśmy  tymczasowo wyłącznik na dwa inne ale nic to nie dało. Elektryk dokopał się również do modułu sterującego światłami. Twierdzi że wizualnie jest w dobrym stanie. Nie jest zalany wodą ani przegnity. Obstawia że mimo to to on jest jednak uszkodzony. Zakładam również że podpinał kompa pod auto. Z góry dziękuję za wszelkie pomocne komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien elektryka.
Jaki masz moduł MCE. Jaki błąd jest w vagom. Od tego zacznij z nami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W takim razie jutro podpinam się pod kompa. Postaram się dokopać również do mudułu aby sprawdzić jego numer.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zakupilem b7 wersja USA i wlasnie mam tak samo, wystarczy ze przekrece kluczyk w pozycje 1 i zapalaja mi sie swiatla mijania co nie jest zbyt dobre bo przy odpalaniu swiatla maja skok napiecia i juz jedna żarówka mi sie spalila. Dodam ze po przekreceniu przełącznika tak jak bym wlaczal swiatla, zapalaj sie po prostu swiatelka deski rozdzielczej. Psiadam przełącznik bez funkcji auto i moje pytanie: jak sprawdzic czy przypadkowo nie jest wlaczony ten tryb skandynawski ewentualnie jaka moze byc inna przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Hasir123, aby sprawdzić czy masz włączony tryb skandynawski musisz podpiąć się pod kompa, inaczej tego nie sprawdzisz. Możesz jeszcze ewentualnie podać nr włącznika, jak włącznik jest nie odpowiedni to światła włączają się automatem.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym konputerem to wiem, tylko poprostu obawiam sie ze podjade do goscia i powiem zeby mi sprawdzil w kompie czy mam wlaczony tryb skandynawski a on nie będzie wiedzial ocb. W weekend sprawdze nr włącznika i napisze, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...