Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cały czas świecą swiatla


Chudy112

Rekomendowane odpowiedzi

kolego w profilu masz napisane, że jesteś z małopolski, więc wpadnij na naszego spota i Ci to ogarniemy w 2 minuty. Jak nie masz czasu wpaść na spota to daj znać kiedy będziesz mógł być w Krakowie to jakoś to ogarniemy (może być PW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się rozwiązać problem. Tak jak koledzy radzili podpiołem się z kompem pod auto, ale nie było żadnych błędów. Podjechałem do mojego kolegi, który zajmuje się sprzedażą używanych części. Udało się znaleść pasujący wyłącznik świateł, a tym samym problem został rozwiązany. Przyczyna - USZKODZONY WYŁĄCZNIK ŚWIATEŁ. Nie była konieczna wymiana modułu  sterowania świateł, tak jak to przekazał mi elektryk.  Wraz z kolegą sprawdziliśmy kilka  wyłączników i faktycznie na róznych wyłącznikach światła zachowywały się nieprawidłowo. Na szczęście miał ten jeden, który działał tak jak należy.  Podejrzewam że tak jak to było poruszane już w tym temacie, robiąc odpowiednią zworkę pozostałe wyłączniki również załączały by światła prawidłowo.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilem wersje przełącznika i jest to: 8E0 941 531 C

Mam sprawdzac piny tak jak w b6 w wersji low czy kolejnosc jest inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z trybem auto w swojej b7. Jak mam włącznik na auto i jest juz ciemno na dworze to zapalaja mi się xenony ale co jakiś czas mrugają, tak jakby się całkiem światła wyłączały i zaraz się zapalają na nowo. Jak włącze normalnie na swiatła mijania nic takiego się nie dzieje. Gdzie może być przyczyna? Włącznik robi jakieś spięcie czy może czujnik zmierzchu się sypie? Żadnych błędów nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie mam na  01121 więc chyba jest dobrze.

Dzisiaj wieczorem zobaczyłem, że na załączonych światłach mijania też mi na chwilę gasną ksenony lecz rzadziej niż na trybie auto. 

Edytowane przez Sawciu90
nowe spostrzeżenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa wygląda jak masz odłączony włącznik?? Jak włącznik świateł jest odpięty to światła powinny się palić cały czas (światła mijania - u Ciebie ksenony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale świeciły się i przygasały czy nie przygasały? Bo jak nie przygasają bez włącznika tzn., że włącznik masz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , panownie chcialem rozwiazac problem ustawienia swiatel mijania , otoz auto sprowadzone ze Szwecji wyłacznik jest zwykly bez opcji auto , jak go przestawic tak aby swiatla mijania nie palily sie po załaczeniu zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , panownie chcialem rozwiazac problem ustawienia swiatel mijania , otoz auto sprowadzone ze Szwecji wyłacznik jest zwykly bez opcji auto , jak go przestawic tak aby swiatla mijania nie palily sie po załaczeniu zaplonu
najpierw zerknij w vcds jakie masz kodowanie :)) czy czasem nie masz włączone opcji skandynawskiej

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie do sprawdzenia. (MCE-Skandynawia)
Albo wyjąć włącznik i zobaczyć czy nie ma czegoś namieszane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie problem wygląda następująco. Kupiłem przełącznik z tą samą końcówką co miałem poprzedni. Mam u sb założone światła do jazdy dziennej. Po załozeniu i odpaleniu silnika wszystko było w normie zapaliły sie automatycznie swiatla do jazdy dziennej (ledy). Nastepnego dnia od razu po przekrecenia stacyjki zapalily sie mijania.. nawet po odpaleniu silnika i w pozycji 0 sie paliły a dzienne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie proszę o pomoc. Światła zapalają się po włączeniu zapłonu. MCE z literką F.  Włącznik z literką B(auto). Lusterko fotochrom. Coming home. Na Vagu błąd 01800. Na nowym włączniku świateł to samo. Kodowanie 01001 czyli tryb skandynawski wyłączony. Ma ktoś jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego jak dokladalem lusterko fotochrom. Non stop świeciły światła mijania.  Urwał mi się pin 1 przy włączniku świateł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2018 o 15:45, Sawciu90 napisał:

Witam, mam problem z trybem auto w swojej b7. Jak mam włącznik na auto i jest juz ciemno na dworze to zapalaja mi się xenony ale co jakiś czas mrugają, tak jakby się całkiem światła wyłączały i zaraz się zapalają na nowo. Jak włącze normalnie na swiatła mijania nic takiego się nie dzieje. Gdzie może być przyczyna? Włącznik robi jakieś spięcie czy może czujnik zmierzchu się sypie? Żadnych błędów nie mam. 

 

W dniu 11.01.2018 o 16:02, Sawciu90 napisał:

kodowanie mam na  01121 więc chyba jest dobrze.

Dzisiaj wieczorem zobaczyłem, że na załączonych światłach mijania też mi na chwilę gasną ksenony lecz rzadziej niż na trybie auto. 

Panie, rozwiązałeś problem? U mnie jest to samo. W trybie auto dosyć często xenon mignie/rozbłyska się, a czasem nawet zgasną oba. Na światłach ustawionych na mijania, praktycznie nic nie mruga, raz na jakiś czas mignie.
Miałem żarniki wymieniać, ale ciekawe było dla mnie mruganie obu, co byłoby dziwne przy zużytych żarnikach (tzn. oba idealnie na raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiązałem tematu. Narazie tak jeżdżę. Ostatnio nawet zbyt często nie mrugają więc trochę olałem temat. Wydaje mi się że to wina żarników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że jakby to był temat zarnikow to mrugały by tak samo. A faktycznie na włączonych mijania mrugają dużo mniej lub wcale.

Ja stawiam na czujnik zmierzchu lub włącznik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwólcie że podepnę się pod temat.

Przełącznik świateł na '0" światła drogowe zapalają się po włączeniu zapłonu. Po przekręceniu przełącznika w poz. światła drogowe i powrocie do poz. "0" światła gasną... i można już prawidłowo je włączyć przełącznikiem. Jaka może być przyczyna ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...