Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony czujnik stanu oleju?


pkozerski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, jakieś 2 tyg temu autko nie chciało mi odpalić, kręciło rozrusznikiem i nic, po kilku sekundach pojawiał się komunikat po ang mówiący o tym żeby wyłączyć silnik i sprawdzić poziom oleju. Sprawdziłem olej i faktycznie było MIN, dolałem i auto od razu zapaliło. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, z tym że teraz oleju mam na MAX, a komunikat ten sam. Odłączyłem aku na kilka minut i udało mi się odpalić, teraz znowu auto zapala normalnie. Zarówno dzisiaj jak i ostatnim razem gdy nie chciało zapalić było dość zimno. Podejrzewam, że jest uszkodzony czujnik oleju i przy niskiej temperaturze działa nieprawidłowo. Ktoś z Was się z tym spotkał? ile może wynosić koszt wymiany czujnika?

Dzięki z góry za pomoc


Panowie, poda ktoś jaki ma kod czujnik oleju do A4 B8 2.0 TDI CAGA? Potrzebuje taki zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik poziomu oleju nie powoduje problemow z odpalaniem. Koszt nowego w ASO ~400-500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zostało podpięte pod komputer, nie pokazywało żadnego błędu odnośnie czujnika oleju,pokazywało tylko błąd 4096 i to tylko przy wyższych obrotach:

4096 - Z1; czuj.położ.wałka rozrz.(G40)/czuj.położ.wału korb.(G28)

dzisiaj wymieniłem czujnik oleju oraz został ustawiony rozrząd, gdyż był minimalnie przestawiony, niestety sytuacja jest bez zmian, jak jest zimno auto nie chce odpalić, kręci i pokazuje sprawdz poziom oleju, jak już się uda odpalić to na komputerze wywala tylko bląd:

4096 - Z1; czuj.położ.wałka rozrz.(G40)/czuj.położ.wału korb.(G28)

ale jak auto troche pochodzi i się nagrzeje to przestaje wyrzucać ten błąd i normalnie odpala

co może być przyczyną? czujnik g40 lub g28?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie nie ma czasem takiej sytuacji ze krecisz dlugo, w zwiazku z czym pojawia sie komunikat o niskim cisnieniu oleju?

Jak masz teraz ustawiony rozrzad? Sprawdzales kat synchronizacji przed i po czy robiles to na oko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u Ciebie nie ma czasem takiej sytuacji ze krecisz dlugo, w zwiazku z czym pojawia sie komunikat o niskim cisnieniu oleju?

Jak masz teraz ustawiony rozrzad? Sprawdzales kat synchronizacji przed i po czy robiles to na oko?

tak, jak auto kręci długo to wtedy pojawia się komunikat switch off engine and check oil level

rozrząd był sprawdzany przed i po na blokadach, który to czujnik może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem czujnik ciśnienia oleju lub pompa oleju?

Komunikat będzie pojawiał się gdy dasz pow. 2,000 obrotów?

Choć jak czujnik to chyba wali błąd 5580 , 5582 regulator/zawór ciśnienia oleju, więc zostaje pompa?

Regulator 06H115243 E/F/J/L

Sorry nie zauważyłem, że masz TDI, nie wiem czy jest tak samo.

Edytowane przez dampol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wymieniłem czujnik wałka rozrządu, rozrząd oczywiście musiał być ustawiony od nowa i teraz, auto już normalnie odpala za każdym razem ale:

Jeśli auto jest zimne to powyżej 3-4k obrotów potrafi znowu wyrzucić błąd ten sam:

4096 - Z1; czuj.położ.wałka rozrz.(G40)/czuj.położ.wału korb.(G28)

ale jak auto pochodzi 5min i się zagrzeje silnik to już tego błędu nie ma, nawet przy 5000 obrotów

I nie wiem czemu ale pojawił się błąd którego wcześniej nie było

5462 - sterowanie rozrusznika, komunikat zwrotny zacisku 50 / zwarcie z masą / przerwa

I ten błąd powoduje też to że auto nie odpala po jednym naciśnięciu kluczyka, jeśli go nacisne i puszcze to zakręci raz i jest koniec, wywali błąd, natomiast jeśli przytrzymam kluczyk wciśnięty wtedy auto odpali od razu bez problemu

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam audi a4b8 Caha dziś zapaliła mi się kontrolka oleju Switch off engine and check oil level i wyłączyłem silnik i myślałem że to brak oleju dolałem olej ale to samo i już się boje się że To wybierak zbierak albo czujnik ciśnienia oleju bo dodaje powyżej 2 tys i od razu zapaliła się ta kontrolka oleju:(:(

Audi dziś było na lawecie i myślę teraz o firmie FUTURUM Rumia ul.Podgórna 9B

a może to sam czujnik? czy wtedy na kompie wywali błąd mam 255tyś zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się po temat ,mi wywala błąd Oil Sensor Deactivite .Zawsze się pojawi jak silnik jest zimy i po odpaleniu znika .Miał ktoś coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oil sensor/Oil sensor level (zolty) - za ten komunikat odpowiada czujnik w misce oleju,

Oil pressure (czerwony) - za ten komunikat odpowiada czujnik w podstawie filtra oleju

Jesli macie pierwszy, zolty, komunikat to nie ma tragedi - da rade tak jezdzic bez problemu - bedzie miec falszywe odczyty poziomu/temperatury oleju. Jesli macie drugi komunikat to raczej laweta, bo te czujniki sie nie psuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie jak u mnie i od razu wyłączyć silnik bo można go zatrzeć raz dwa i turbo tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam audi a4b8 Caha dziś zapaliła mi się kontrolka oleju Switch off engine and check oil level i wyłączyłem silnik i myślałem że to brak oleju dolałem olej ale to samo i już się boje się że To wybierak zbierak albo czujnik ciśnienia oleju bo dodaje powyżej 2 tys i od razu zapaliła się ta kontrolka oleju:( :(

Audi dziś było na lawecie i myślę teraz o firmie FUTURUM Rumia ul.Podgórna 9B

a może to sam czujnik? czy wtedy na kompie wywali błąd mam 255tyś zrobione

Kolego sprawdź ciśnienie oleju, czy jest prawidłowe. Jeśli nie to pompa oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...