Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A8 D2 Przedlift - odpoczynek od A4 1.8TQ :)


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

skórzane obicia dołu deski i schowka były chyba tylko w wersji W12, ale mogę się mylić.

Może to śmieszne ale A4 B5 i A8 D2 są dość podobne... przód (zwłaszcza przedlifta) z daleka wygląda bardzo podobnie do A4... Różnice wewnątrz lift / polift są bardzo podobne w obydwu samochodach, pomijam już tą słynną wajchę włącznika świateł która jest właśnie tylko W A4 B5 i w D2. Gdzieś w necie jest D2 po lificie z lampami od A4 B5, ponoć bez większego rezania podchodzą :blink:

Bardzo ładna A8, szkoda, że nie czarna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy zostaja przedlifty - bo przedlift mi sie podoba, ma swoj urok, poszukam soczewek bixenon boscha ktore podchodza bardzo ladnie do tych lamp boschowskich przedliftowych, a rezanie lamp z b5 bylo by bynajmniej smieszne :) w dodatku przedliftowe sa szklane, nieklejone na zwyklej gumowej uszczelce i spinkach - wiec sa raczej niesmiertelne

co do zawiechy to mowilem, jeden wahacz na strone rozni sie tylko od tego co w b5 wiec smialo mozna kupic tanszy komplet wahaczy do b5 i dokupic tylko jeden wahacz, a drugi od b5 sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nie ma aż tak źle, jak czytałem na jednym forum pisali że koszt utrzymania a8 to tak jakby miec 2xa4. W jakich granicach cenowych szukać modelu? Z tego co widze można kupić już do 10 tyś ale trafiłem na modele za 25. Czy za 15-16 da się kupić coś sensownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek już wymieniał silnik i skrzynie,tylko to była eSa...

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie kupil taka za 20tys :) dobry polift kosztuje o 22 wzwyz... jesli mial robiona skrzynie to jeszcze pol biedy - dobrze jakby byly na to dokumenty i gwarancja

s8 polift natomiast - nie szukalbym niczego ponizej 30tys - bo 95% to juz zajechane szroty nawet jak ladnie wygladaja

przedlifta natomiast idzie juz wyrwac calkiem niezlego za 15tys z gazem i w miare pewną historią, moj byl troche tanszy ze wzgledu na brak LPG

mowie tu tylko o silnikach 4.2 - bo inne nie warte sa zachodu

3.7 - po co jak mozna miec 70KM wiecej w 4.2 a utrzymanie to samo
o 2.5 tdi nei wspomne, 150km w tym aucie to jak 90 w b5
2.8 to też męka dla tej budy tym bardziej w automacie


a co do kosztu 2xa4 - to wypowiadali sie widocznie ci co nie mieli

orientacyjne koszty rozrzadu to ok 1000zł czesci z pompą plus robota
napinaczy w glowicach nie ma
sondy są tylko dwie
zawieszenie prawie to samo co b5
tylne nie takie samo ale tak samo skontruowane co w b5 quattro - moje b5 ma 280tys i jeszcze nie ruszalem zawiechy z tylu procz amorow i lacznikow stabilizatora
hamulce tez taniocha - a kombinacji niezliczona ilosc jak w kazdym audi z szerszym rozstawem otworow w jarzmie

z elektryki rzadko cos sie psuje, a nawet jesli czesci zamiennych w ciul na allegro, nie musza byc oczywiscie nowe z ASO

a reszta jak w jakzdym innym lepiej wyspoazonym audi z tamtych lat, czy to b5 czy c5

a całość zamyka buda i blacha z aluminium - 30% sztywniejsza, w srodku nic nie trzeszczy, no i ruda nie zeżre ani nic innego jesli nie była klejona
nie mówiąc juz o redukcji masy z tego powodu, krótsze c5 z takim samym wyposażeniem co d2 będzie ważyło tyle samo

podójne szyby w drzwiach też robią robotę - bo do 1500obr silnika w aucie jakby nie było

dla mnie lepszego auta w tej klasie i przedziale cenowym nie ma


a w sumie automat nie wychodzi duzo drozej

serwis 400zł raz na 2-3 lata - czyli filtr z olejem plus ewentualna robota
remont - naprawdę porządny remont można zrobić za 5 tys...

a skrzynia manualna 6 biegowa też nie jest nieśmiertelna
na remont trzeba liczyć dwójkę z hakiem - a dwumas do tego nowy też wychodzi ponad dwójkę plus 6 stów sprzęgło

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma,a ja zawsze bałem sie V,w sumie dalej sie boje ale dzwiek jest mega :banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagne ja na spacer niedlugo to zrobie moze jakis filmik

na tą chwilę drugi po kierownicy mod, zmiana wkładu prawego który rozleciał się przy próbie rozklejenia do wyczyszczenia :)

1937091_1116215095086145_489191815921856

wklad pasuje z a4 przedlifta, nawet mam taki w piwnicy ^^ fotochromu nie bedzie ale zawsze cos, lewy wklad juz wczesniej ktos wymienil na normalny

udało wyrwać mi się na spacerek, jakość dźwięku w moim telefonie nie zachwyca niestety, a na jezdni lód + letnie opony

https://youtu.be/b9CH2hyMToc


https://youtu.be/a2VPpT1Y74M

i brak trakcji na 1nce :)

https://youtu.be/pkj8-2eQ3kA

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skórzane obicia dołu deski i schowka były chyba tylko w wersji W12, ale mogę się mylić.

Może to śmieszne ale A4 B5 i A8 D2 są dość podobne... przód (zwłaszcza przedlifta) z daleka wygląda bardzo podobnie do A4... Różnice wewnątrz lift / polift są bardzo podobne w obydwu samochodach, pomijam już tą słynną wajchę włącznika świateł która jest właśnie tylko W A4 B5 i w D2. Gdzieś w necie jest D2 po lificie z lampami od A4 B5, ponoć bez większego rezania podchodzą :blink:

Bardzo ładna A8, szkoda, że nie czarna...

Tą słynna wajchę ma jeszcze A6 C4, 80 B4, 100 C4 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taki ten diabeł straszny :decayed: Ładnie mruczy, przyspieszenie kozak...a jak z ubezpieczeniem? Dużo więcej niż za a4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy maks znizkach 580 zł jak dla mnie wychodzi a mam 28 lat więc raptem nieco ponad stowka więcej niż 1.8t placilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Myślałem że dużo więcej. Pozostaje uzbierać odpowiedni fundusz i szukać wymarzonej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to rzecz bardzo zmienna :)

Trasa toczenie się ok 90tki wychodzi 10-11

Miasto na zimno i w korkach co kilka metrów - 23

Luźniejsze male miasto ok 18 ale też silnik nie rozgrzany do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gazie wychodzi praktycznie to samo, a odchodzi ci 8 zaworow i 2 napinacze po 2 tysie kazdy z ASO :)
i podobno ABZty fajniej brzmią


jest jeszcze jedna wada tego auta, telefon komórkowy gubi w nim zasięg przez wygłuszenie i podwójne okna ^^


edit:

miało się nic nie dziać... pojutrze beda u mnie grube stabilizatory z eSy, przod 29 tyl 20 mm :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty zakupu. Sam zacząłem szukać takiej gabloty na niedzielne wypady jednak ciężko wyszukać coś poszanowanego.

Może kiedyś dołączone do grona szczęśliwców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pro po niedzielnego wypadu, pierwsza trasa za mna... komfort niesamowity, czy sie jedzie 100 czy 200km/h... cos niespotykanego, a momentu pod noga nie brakuje, pedal do oporu i poszedl z kazdej predkosci, spalanie srednie 10L po trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...