Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Można też uruchomić z poziomu mmi bez przycisku na manetce. 

 

 

20210112_162219.jpg.810058bd8fc5bca2597e5fa4710125ed.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 16:23, Muskel1 napisał:

Można też uruchomić z poziomu mmi bez przycisku na manetce. 

 

20210112_162219.jpg

 dzieki! 

 

Edytowane przez Pellek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pellek napisał:

Ajaja kurde myslalem ze masz kodowania w vcdsie, ale nic spróbuję trochę na tym sie wzorowac w kazdym razie dzieki! 

 

Jak dla mnie to wygląda na procedurę do przeprowadzenia właśnie na vcds, wszystkie kodowania i adaptacje żeby aktywować.

Ja mam pytanie co musi wersja auta posiadać żeby móc to aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 16:23, Muskel1 napisał:

Można też uruchomić z poziomu mmi bez przycisku na manetce. 

 

20210112_162219.jpg

Jesteś pewien, że da się to obsługiwać z poziomu mmi? Jak dotąd wszędzie się dowiadywałem, że tak się nie da i sam nawet nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damekA4 napisał:

Jesteś pewien, że da się to obsługiwać z poziomu mmi? Jak dotąd wszędzie się dowiadywałem, że tak się nie da i sam nawet nie próbowałem. 

W mmi ustawiasz czułość i wibracje. Wyłączyć i włączyć się go z poziomu mmi nie da. Bez przycisku na manetce pozostaje on zawsze aktywny po zakodowaniu. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydawało dlatego się trochę zdziwiłem. Niby da się wyłączyć naciskając przycisk ESP i włączyć załączając tempomat ale nie chciało mi się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje jak wygląda ustawienie świateł pozycyjnych - czyli te "brewki" - jako światła do jazdy dziennej? U mnie po przekręceniu na auto nie są zapalone. Do dyspozycji mam OBD eleven :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny się świecić bo to seria. Są jakieś błędy w sterownikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniane było coś w kodowaniach albo adaptacjach?  Swieciły w ogóle kiedyś i nagle przestały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kupiłem to nie świeciły, mogę podesłać screena z OBD eleven jak to w długim kodowaniu wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy led było oryginalnie czy może ktoś dołożył. Wrzuć zdjęcie wlepki z kodami wyposażenia. Jest  w książce serwisowej na pierwszej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy ori full Led, sprawdzane w serwisie. Gdyby nie były ori to bym inaczej pytał ;p Ale wiem, że poprzedni właściciel bawił sie vcds i sporo rzeczy popier....ł i dochodze do ładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że lampy są oryginalne, nie znaczy że z nimi z fabryki wyjechał. Sprawź na wlepce po kodach wyposażenia czy były fabrycznie zamontowane. Może były ksenony a poprzedni właściciel dołożył led. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdziłeś czy w MMI ustawienia pojazdu -> światła zewnętrzne -> funkcja DRL nie jest wyłączona?

Można z poziomu MMI dezaktywować światła DRL, tak aby nie świeciły gdy przełącznik świateł jest w pozycji 0 (wymaga to kodowania )

Mnie to na przykład denerwowało, że na odpalonym silniku nie mogłem być niewidzialnym:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kodowal ktos wskaznik adblue, poniewaz aktywowalem i ciagle :" Trwa inicjalizowanie wskaznika pozoomu AdBlue

Nic sie niedzieje, jakies rady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pellek napisał:

Pytanie kodowal ktos wskaznik adblue, poniewaz aktywowalem i ciagle :" Trwa inicjalizowanie wskaznika pozoomu AdBlue

Nic sie niedzieje, jakies rady? 

Nie da się. Dopiero gdy poziom spadnie poniżej 2500 km będzie widoczne.  Mija się to z celem bo wtedy i tak system Cię automatycznie o tym poinformuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie da się. Dopiero gdy poziom spadnie poniżej 2500 km będzie widoczne.  Mija się to z celem bo wtedy i tak system Cię automatycznie o tym poinformuje. 

A da rade sprawdzić poziom przez Vcdsa? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...