Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś z Was przywrócić w MMI regulację ustawienia subwoofera przy systemie B&O?

Kodowanie dotyczy przedliftów z dużą nawigacją na procesorze nVidia.

Można dzięki poniższemu kodowaniu przywrócić regulację głośności subwoofera, która zniknęła po którymś z updateów wgranych do mmi. Pierwsze wersje taką regulację miały.

Efektem ubocznym poniższego kodowania jest wizualizacja auta na mmi i asystenta parkowania. Zamiast A4 pokazuje Q7 (ponieważ jest to kodowanie z Q7, w których regulacja nadal jest możliwa).

Wchodzimy w sterownik 5F

-długie kodowanie

- zmieniamy następujące wartości:

byte_1_Car_Class: 7

byte_1_Car_Generation: 3

byte_2_Car_Derivate: 6

byte_2_Car_Derivate_Supplement: 0

- następnie reset mmi i mamy oddzielną regulasję subwoofera.

Tylko dla 5F na procku nVidia i systemu audio B&O!

Screenshot_20210331-102441_Opera.jpg

Screenshot_20210331-102414_Opera.jpg

Screenshot_20210331-102533_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aktywacja asystenta świateł drogowych (wymaga kamery na przedniej szybie)

Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)

Adaptacje high_beam_funktions > head_light_assistant

Wybierz sterownik A5 (Kamera)
Adaptacje afs_coding_light_assist > high_beam_assist

Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)

Adaptacje mmi_fla_glw_mxb > active

Aktywacja poprzez MMI lub „popchnięcie” w ciemności przełącznika świateł drogowych do przodu.

Chcę uruchomić automatyczne światła drogowe, ale, nie mogę znaleźć tych opcji w Adaptacjach. Mam listę funkcji jak u kolegi wcześniej:

A4B9.jpg

 

Wyszukuję po nazwach funkcji (high_beam_funktions, afs_coding_light_assist, mmi_fla_glw_mxb), ale niczego takiego nie znajduje. W polsko-angielskiej wersji VCDS te funkcje mogą nazywać się inaczej?

Kod dostępu zawsze powinien być 31347?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te adaptacje są w języku ang. opisane. We wszystkich wersjach programu. Niektóre niemieckie wersje mają niektóre adaptacje na język niem. przetłumaczone. 

I asystenta uruchamiasz nie w adaptacjach tylki w kodowaniu.

Sterownik 09  > high_beam_funktions > head_light_assistant

VCDS: w Byte 5, w Bit 5 i w Bit 6 zmieniasz na 1


Sterownik 09 > mmi_fla_glw_mxb > active

Byte 5, w Bit 0 zmieniasz na 1 


Sterownik A5 > afs_coding_light_assist > high_beam_assist

VCDS Byte 21, w Bit 5 zmieniasz na 1

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Kod dotepu sterownika 09 przy kodowaniu bedzie wymagany? 31347, czy moze byc inny?

 

W moim VCDS 20.4.1 kupionym rok temu przy zadnych bitach nie mam podpisow (w A4 B9, bo np. w A6 C7 jest ok), dlatego musze działać po omacku. Do takiego chinskiego kabla mozna uzyc nowsza wersje softy, zeby byly podpisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A6 C7 jest już starszą (od 2011r.) generacją MLB ( modulare Längsbaukasten- czyli modularna platforma konstrukcyjna z podłużnie usytuowanym silnikem) ze starszymi sterownikami, dlatego poszczególne Byte i Bits są opisane. A4 B9 jest już nowszą platformą MLBevo (evo oznacza w tym przypadku ewolucję) i ma niektóre sterowniki nowsze, 32 Byteowe, wymagające innego kabla diagnostycznego (od VCDS V2 czyli od wersji 20.4). Do tej pory nie wszystkie Byte i Bits mają jeszcze opisy (obojętnie czy masz wersję 20.4 czy nowszą). 

Kod dostępu raczej nie będzie wymagany. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest możliwość puszczenia map z android auto Google mapy, żeby wyświetlało je na VC ponieważ dotychczas wyświetla się tylko duży kompas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pellek napisał:

Wiecie może czy jest możliwość puszczenia map z android auto Google mapy, żeby wyświetlało je na VC ponieważ dotychczas wyświetla się tylko duży kompas

Nie ma. Zakoduj sobie HMI off bo Google Earth działa znowu od kilku tygodni. Pisałem o tym kilka postów wyżej. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nie ma. Zakoduj sobie HMI off bo Google Earth działa znowu od kilku tygodni. Pisałem o tym kilka postów wyżej. 

To prawda ze znika wtedy audi connect? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pellek napisał:

Ale w razie dokodowania map powraca prawda? 

 

Co masz na myśli-dokodawania map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy do nawigacji nie mają nic wspólnego z licencjami i usługami Audi Connect. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chodziło mi o odkodowanie tych map ala podobnych do Google earth a jestem na telefonie i słownik zmienil chodzi o to cyz jak w razie w wykoduje te satelitarne mapy to czy audi connect powróci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak przywrócisz kodowanie, usługi Audi Connect powrócą (oczywiście jak licencje będziesz miał aktualne)

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może kodowanie co do poziomu naładowania akumulatora? I chciałby się podzielić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pellek napisał:

Ma ktoś może kodowanie co do poziomu naładowania akumulatora? I chciałby się podzielić? 

W B9 nie ma czegoś takiego. Było tylko w B8 przedliftach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś na zagranicznym forum i myślałem że to poziom naladowania bynajmniej tak wygląda ta zielona ikonka 

Screenshot_20210429_145151_com.google.android.youtube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego, to nie jest poziom naładowania baterii tylko chwilowe zużycie paliwa. To jest Anglik i dlatego ma angielską wersje (mpg= Miles per Gallon, czyli mil na galon). Zielony akumulator to jest rekuperacja energii. W europejskich wersjach wskaźnik ten masz litry/km i zielony akumulator jest po lewej stronie skali. Jak zdejmiesz nogę z gazu i auto toczy się na luzie to rekuperuje energię i skala zużycia paliwa spada poniżej zera i staje się zielona, co oznacza, że ładuje akumulator. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 17:37, Muskel1 napisał:

Nie ma. Zakoduj sobie HMI off bo Google Earth działa znowu od kilku tygodni. Pisałem o tym kilka postów wyżej. 

Zakodowałem HMI off, zaczęło działać Google Earth, ale trzeba zmieniać rodzaj wyświetlanej mapy po każdym uruchomieniu auta. To ustawienie się nie zapamiętuje, domyślnie jest zwykła mapa i trzeba zawsze zmienić na GE? Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętuje ale gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej przestawia się automatycznie na mapki nawigacji. U mnie po odstawieniu auta i po ponownym uruchomieniu trwa to parę sekund by załadował GE. Widać wtedy na monitorze w prawym dolnym rogu postęp ładowania Google Earth.  Jeżeli parkujesz auto w miejscu gdzie nie ma zasięgu i auto nie może załadować GE to przełącza automatycznie na mapki nawigacji. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...