Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja lamp przednich


drzewek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na prośbę kolegów z forum mała relacja z przeróbki reflektorów w mojej audiczce. a mianowicie światła dzienne typu led flex - audi style:)

ps. jeśli coś będzie niezrozumiałe albo zbędne to z góry przepraszam aczkolwiek to mój pierwszy taki większy temacik.

Krok 1. zakupujemy listwe led giętką na jednej z popularnych aukcji internetowych.

4c0b3093e8b1f927m.jpg

Krok 2. Kombinujemy większy karton, ewentualnie dla fanatyków gotowania polecam piekarnik i życzę smacznego kurczaka w niedziele:) Do kartona wkładamy lampę bez dekielków, żarówek i usuwamy gumę znajdująca się na kloszu przy kierunku. Do kartona wsadziłem opalarkę, czas pieczenia ok.15min. Po tym czasie klej staje się niczym guma do żucia i używając odrobinę siły i niewielkiego śrubokręta rozklejamy lampę. Oczywiście wcześniej zdejmujemy klipsy i polecam ubrać rękawiczki.

03618ebb0ccd3542m.jpg

b90266fffbe76e3bm.jpg

Krok 3. W moim przypadku odkręciłem od szkła plastikowy odbłyśnik, ozdobnik jak zwał tak zwał montowany na 3 torxy z tego co pamiętam. Pomalowałem go czarnym matem dokładnie z każdej strony.

643ead959b8f8b9am.jpg

Krok 4. Montaż soczewek biksenonowych. taka dodatkowa modyfikacja lamp, jak już rozebrane to czemu nie:) Soczewki to uniwersalne soczewki z aktywna przesłona - biksenon. Soczewkę zamawiamy razem z maskownicą, pełno tego na aukcjach.

W odbłyśniku od świateł mijania usuwamy przesłonę żarówki i wygładzamy lustro.

d78167af73103791m.jpg

b8fed9be97b87be4m.jpg

Montujemy soczewkę w miejscu oryginalnej żarówki, soczewkę trzeba przykręcić specjalna nakrętką z tyły. Tu pojawił się mały problem ale mini szlifierka rozwiązuje go bez problemu, gwint soczewki troszkę przykrótki wiec gniazdo żarówki trzeba był pod szlifować. niestety brak zdjęcia:(

3e47b63c4da80d36m.jpg

b485c80778c8118dm.jpg

a8d53384296b01d3m.jpg

Dołączona do zestawu z soczewką maskownica tez musiała zostać lekko poddana modyfikacji, mianowicie jej wysokość i jakieś 5mm skorygowana, podszlifowane zaczepy do soczewki również.

b1bbb25dc5524060m.jpg

0fd7e910e5714936m.jpg

Pera zdjęć z efektu końcowego z montażu soczewek

caf88470165585eem.jpg

079c57debc4902d1m.jpg

A tu wersja bez pomarańczowej szybki.

f98155f87b815d6em.jpg

774cd9187b2eddf2m.jpg

886fd1cd107dc605m.jpg

ac862ab76acd6ae4m.jpg

53bad49086040b5am.jpg

25cd25b3a4058d53m.jpg

Krok 4. Montujemy listwe led.

Listwę montujemy do pomalowanego plastiku wykręconego ze szkła lampy. W moim przypadku trzeba było skrócić listwę, używamy ucinaczek tak jak byśmy mieli przeciąć gruby przewód. Listwa posiada zaślepki od strony przewodów zasilających i od drugiej strony, tej przyciętej. do montażu użyłem oryginalnych uchwytów po 4 na lampę. W rogu lampy robimy mały otwór wiertłem 5mm na przewody. Tu musimy przeciąć je by się zmieściły przez otwór, listwę wsuwamy w uchwyty i przykręcamy do klosza lampy. delikatnie składamy obie części d razem (klosz do reszty lampy). Dobrze sobie drucik miedziany przeciągnąć i zaczepić o kabelki, będzie łatwiej przy składaniu. Lampa złożona wędruje do naszego super piekarniczka na 15min. Po tym czasie szczypcami lekko ściskamy jedna polówkę do drugiej i zakładamy klopsiki.

Czas na część elektryczna:) Przecięte wcześniej kabelki naprawiamy, lutujemy, skręcamy wg. upodobań. Lepiej polutować i koszulka termokurczliwa. W lampie umieszczamy moduł od paska led. W dolnej części lampy zrobiłem dziurke i wyprowadziłem przewodziki zasilające nasz pasek. Przewody podłączyłem do kostki od zasilania lampy.

Przewód czarny to masa, mamy go w kostce - gruby brązowy.

Przewód czerwony to listwa świeci na biało (masze światło do jazdy w dzień) w kostce podłączamy do przewodu 12V po przekręceniu zapłonu.

Przewód żółty załącza kierunek w listwie, znajdujemy za pomocą probówki albo czekamy jak znajdę schemacik i podam który pin i kolor kabelka:)

Przewody od soczewki do sterowania przesłoną podpinamy do kostki od żarówki świateł drogowych i po robocie, biksenon powinien działać.

Ważne soczewka jest przystosowana do zestawu hid z żarnikiem H1.

Efekt końcowy:D

1f6e47a094a5df77m.jpg

21d8255c74e3965bm.jpg

d9f3e3f981ac5aeam.jpg

fd23bffe640bddefm.jpg

0e04464b4e51eaf3m.jpg

Informacje dodatkowe: do ponownego sklejenia lamp proponuje użyć dodatkowo troszkę kleju, żeby później nie było problemu z parowaniem klosza od środka.

82b2f83c45b55e05m.jpg

Zdjęcia z dala w piękny jasny dzień wiec du..y nie urywa.

5bf3f650fcac39e4med.jpg

5bf3f650fcac39e4med.jpg

e60814f99294ba26med.jpg

a61dfd16a07210acmed.jpg

ale z bliska robi robotę.

te zrobione dziś o 8.

8693d171ea748a70med.jpg

05c545489b45f607med.jpg

a955285b22bf9ab1med.jpg

1be80423b6e08895med.jpg

1d46aa5ad53581b8med.jpg

Troszkę słabo ten pasek wyglądał wewnątrz lampy i po małych modyfikacjach wylądował piętro niżej. Efekt bajerka, czemu od razy tak nie zrobiłem. Bardziej estetycznie, super się prezentuje i po obróceniu leda zaczął lepiej świecić.

cca2c27ef79a4cfe.jpg

0baec9fb30c5ff58.jpg

088b670e8a4a012f.jpg

d993ffca2a2dfaaa.jpg

43c537f27d9c6e65.jpg

a622423c4bb66739.jpg

a30ff9349ec6d0b4.jpg

Edytowane przez drzewek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa praca, dobry opis.

Proponuję przenieść do warsztatu☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie nawet to zrobiłeś , osobiście bym wolał w ori miejscu drl ale nawet ciekawie ten pasek wygląda :wink: gratulacje za chęci i prace :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fajny opis. Też zastanawiałem się z tymi xenonami. Mam kilka pytań:

1. Czy do xenonów czy bixenonów nie muszą być założone spryskiwacze na zderzaku ? (Może kolega podać link gdzie można kupić takie zestaw ibixenonony żeby pasowały do naszych lamp)

2. Jaki klej kupić do sklejenia lampy żeby nie parowały - jakaś nazwa? ( to jest ten klej na ostatnim foto ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko w wątku łacznie z 2 filmem który jest widoczny w podgladzie po zakończeniu pierwszego a na nim masz adres sklepu gdzie mozesz zakupić taki komplet a klej masz zdjęcie NIE widać ??

82b2f83c45b55e05m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fajny opis. Też zastanawiałem się z tymi xenonami. Mam kilka pytań:

1. Czy do xenonów czy bixenonów nie muszą być założone spryskiwacze na zderzaku ? (Może kolega podać link gdzie można kupić takie zestaw ibixenonony żeby pasowały do naszych lamp)

2. Jaki klej kupić do sklejenia lampy żeby nie parowały - jakaś nazwa? ( to jest ten klej na ostatnim foto ?).

Żeby wszystko było legalne musisz mieć spryskiwacze i układ samopoziomowania. Poczytaj ma forum, dużo jest o tym

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem. Gdzieś kiedyś czytam o tym. Szkoda. Ale temat ciekawy. Co z tym klejem ? Jakiś specjalny trzeba kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podane wyżej mają funkcję kierunkowskazu: http://ultraleds.pl/243,elastyczne-swiatla-jazdy-dziennej-led-flex-drl-dual-kolor.html

chyba, że mówisz o "pływaniu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa nie wywala błędu tylko działa równolegle z żarówka od kierunku. Pasek z filmiku widziałem na www.hidretrofit.pl wyglądają tak samo tylko nie wiem jak tam wygląda opcja tego kierunku

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Rozumiem, że teraz długie mamy po podniesieniu przesłony w soczewce. Co w takim razie z oryginalnym miejscem na żarówkę długich? Zostaje nie podłączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej napisać o malowaniu odbłyśnika na czarno. Jakiej farby użyłeś, zmatowałeś odbłyśnik papierem? Reasumując to elegancko wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w okolicy Gdyni kto podjąłby sie przeróbki zwykłych lamp na bixa. Jakby był chętny to pw. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w okolicy Gdyni kto podjąłby sie przeróbki zwykłych lamp na bixa. Jakby był chętny to pw. Dzięki

Kolego sam dasz radę. Trochę wiary w siebie, naprawdę prosta sprawa z lampami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o mnie. Kumpel w Gdyni mieszka i często pływa. Jest nowym fanem OOOO. Chciałby wrzucić bixa, a sam raczej nie ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnie, ogarnie po robocie powie ze prosta sprawa. co do malowania to malowałem zwykłym matem w spray i farba odchodziła płatami, pozniej musiałem zmatowic papierkiem i juz było ok. soczewke rozebrałem i podłożyłem podkładki pod nia aby podniesc szkło soczewki do góry tak aby mniej wiecej swieciła równo z długimi. Soczewka swieci swiatłem długim razem z orginalnymi długimi co nam daje quattro długie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...